phpMyAdmin 4.0.2-dev - en to gl translation catalogue (2546 entries)

en: "%s" requires %s extension
gl: «%s» require a extensión %s

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
gl: Non se permiten as ordes «DROP DATABASE».

en: #
gl: nº

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
gl: %% buffer de chaves de MyISM %% empregado: %s%%; este valor debería superar o 95%%

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
gl[0]: Elimináouse %1$d base de datos sen problemas.
gl[1]: Elimináronse %1$d bases de datos sen problemas.

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
gl[0]: %1$d fila afectada.
gl[1]: %1$d filas afectadas.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
gl[0]: %1$d fila eliminada.
gl[1]: %1$d filas eliminadas.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
gl[0]: %1$d fila inserida.
gl[1]: %1$d filas inseridas.

en: %1$s from %2$s branch
gl: %1$s da galla %2$s

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
gl[0]: %1$s coincidencia en <strong>%2$s</strong>
gl[1]: %1$s coincidencias en <strong>%2$s</strong>

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
gl: %d de %B de %Y ás %H:%M

en: %d is not valid row number.
gl: %d non é un número de fileira válido.

en: %d minute | %d minutes
gl[0]: %d minuto
gl[1]: %d minutos

en: %d object(s) created
gl: Creáronse %d obxecto(s)

en: %d row affected by the last statement inside the procedure | %d rows affected by the last statement inside the procedure
gl[0]: %d fileira afectada pola última instrución de dentro do procedemento
gl[1]: %d fileiras afectadas pola última instrución de dentro do procedemento

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundos

en: %d table(s)
gl: %d táboa(s)

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
gl: %s días, %s horas, %s minutos e %s segundos

en: %s has been disabled for this MySQL server.
gl: %s foi desactivado neste servidor de MySQL.

en: %s is available on this MySQL server.
gl: %s está dispoñíbel neste servidor de MySQL.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
gl: %s é o motor de almacenamento predefinido neste servidor de MySQL.

en: %s of %s
gl: %s de %s

en: %s other result found | %s other results found
gl[0]: atopouse %s resultado máis
gl[1]: atopáronse outros %s resultados

en: %s table | %s tables
gl[0]: %s táboa
gl[1]: %s táboas

en: %s thread(s) took longer than %s seconds to start, it should be 0
gl: %s fío(s) empregaron máis de %s segundos en iniciarse; debería ser 0

en: %s%% of all clients are aborted. This value should be below 2%%
gl: O %s%% de todos os clientes foi interrompido. Este valor debería ser inferior ao 2%%

en: %s%% of all connections are aborted. This value should be below 1%%
gl: O %s%% de todas as conexións foi interrompido. Este valor debería ser inferior ao 1%%

en: %s%% of all sorts cause temporary tables, this value should be lower than 10%%.
gl: %s%% de todos os ordenamentos causan táboas temporais; este valor debería estar por debaixo do 10%%.

en: %s%% of all temporary tables are being written to disk, this value should be below 25%%
gl: Estanse a escribir no disco o %s%% de todas as táboas temporais; este valor debería estar por debaixo do 25%%

en: %s/sec.
gl: %s/seg.

en: %sBzip2 compression and decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
gl: %sA compresión e descompresión Bzip2%s require funcións (%s) que non están dispoñíbeis neste sistema.

en: %sGZip compression and decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
gl: A %scompresión e descompresión con GZip%s require funcións (%s) que non están dispoñíbeis neste sistema.

en: %sLogin cookie validity%s greater than 1440 seconds may cause random session invalidation if %ssession.gc_maxlifetime%s is lower than its value (currently %d).
gl: Unha %svalidez das cookies de rexistro%s maior de 1 440 segundos pode causar invalidacións aleatorias da sesión se %session.gc_maxlifetime%s for máis pequeno que o seu valor (actualmente %d).

en: %sLogin cookie validity%s should be set to 1800 seconds (30 minutes) at most. Values larger than 1800 may pose a security risk such as impersonation.
gl: A %svalidez das cookies de identificación%s deberíase reducir a un máximo de 1800 seconds (30 minutos). Os valores superiores a 1800 poden supor un risco de seguranza, como a suplantación de personalidade.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
gl: A %scompresión con zip%s require funcións (%s) que non están dispoñíbeis neste sistema.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
gl: A %sdescompresión con zip%s require funcións (%s) que non están dispoñíbeis neste sistema.

en: '%s' database does not exist.
gl: Non existe a base de datos «%s».

en: 'percona' found in version_comment
gl: Atopouse «percona» en version_comment

en: 'source' found in version_comment
gl: Atopouse «fonte» en version_comment

en: ("PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!)
gl: («PRIMARIA» <b>debe</b> ser o nome de e <b>só de</b> unha chave primaria)

en: (Disabled)
gl: (Desactivado)

en: (Enabled)
gl: (Activado)

en: (Generates a report containing the data of a single table)
gl: (Xera un informe que contén os datos dunha única táboa)

en: (continued)
gl: (continuado)

en: (singly)
gl: a refacer logo de insercións e destrucións (shingly)

en: ,
gl: .

en: , @DATABASE@ will become the database name
gl: , @DATABASE@ será o nome da base de datos

en: , @TABLE@ will become the table name
gl: , @TABLE@ será o nome da táboa

en: , latest stable version:
gl: ,última versión estable:

en: - none -
gl: - ningún -

en: -- None --
gl: - Ningunha -

en: .
gl: ,

en: <b>%s</b> table not found or not set in %s
gl: Non se atopou a táboa <b>%s</b>ou non se indicou en %s

en: <b>One or more errors have occured while processing your request:</b>
gl: <b>Producíronse un ou máis erros ao procesar a petición:</b>

en: <b>Total:</b> <i>%s</i> match | <b>Total:</b> <i>%s</i> matches
gl[0]: <b>Total:</b> <i>%s</i> ocorrencia
gl[1]: <b>Total:</b> <i>%s</i> ocorrencias

en: <code>CREATE TABLE</code> options:
gl: Opcións de <code>CREATE TABLE</code>:

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
gl: instrucións <code>INSERT DELAYED</code>

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
gl: instrucións <code>INSERT IGNORE</code>

en: @SERVER@ will become the server name
gl: @SERVER@será o nome do servidor

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
gl: Un enteiro de un byte; o intervalo asinado é desde -128 até 127; o intervalo sen asinar é desde 0 até 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
gl: Un enteiro de dous bytes; o intervalo asinado é desde -32.768 até 32.767; o intervalo sen asinar é desde 0 até 65.535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
gl: Un enteiro de tres bytes; o intervalo asinado é desde -8.388.608 até 8.388.607; o intervalo sen asinar é desde 0 até 16.777.215

en: A 4-byte integer, range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647
gl: Un enteiro de catro bytes; o intervalo é desde -2,147,483,648 até 2,147,483,647

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295.
gl: Un enteiro de catro bytes; o intervalo asinado é desde -2.147.483.648 até 2.147.483.647; o intervalo sen asinar é desde 0 até 4.294.967.295.

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
gl: Unha columna tipo BLOB cunha lonxitude máxima de 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, almacenada nun prefixo de tres bytes que indica a lonxitude do valor

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
gl: Unha columna tipo BLOB cunha lonxitude máxima de 255 (2^8 - 1) bytes, almacenada nun prefixo de un byte que indica a lonxitude do valor

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
gl: Unha columna tipo BLOB cunha lonxitude máxima de  4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1)  bytes, almacenada nun prefixo de catro bytes que indica a lonxitude do valor

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
gl: Unha columna tipo BLOB cunha lonxitude máxima de 65,535 (2^16 - 1) bytes, almacenada nun prefixo de dous bytes que indica a lonxitude do valor

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
gl: Unha columna tipo TEXTO cunha lonxitude máxima de 16,777,215 (2^24 - 1) caracteres, almacenada nun prefixo de un byte que indica a lonxitude do valor en bytes

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
gl: Unha columna tipo TEXTO cunha lonxitude máxima de 255 (2^8 - 1) caracteres, almacenada nun prefixo de un byte que indica a lonxitude do valor en bytes

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
gl: Unha columna tipo TEXTO cunha lonxitude máxima de 4,294,967,295 ou 4GiB (2^32 - 1) caracteres, almacenada nun prefixo de un byte que indica a lonxitude do valor en bytes

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
gl: Unha columna tipo TEXTO cunha lonxitude máxima de 65,535 (2^16 - 1) caracteres, almacenada nun prefixo de un byte que indica a lonxitude do valor en bytes

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
gl: Un tipo de campo de bits (M) que almacena M bits por valor (por omisión é 1; o máximo é 64)

en: A collection of curves with linear interpolation between points
gl: Unha colección de curvas con interpolación lineal entre puntos

en: A collection of geometry objects of any type
gl: Unha colección de obxectos xeométricos de calquera tipo

en: A collection of points
gl: Unha colección de puntos

en: A collection of polygons
gl: Unha colección de polígonos

en: A compressed file's name must end in <b>.[format].[compression]</b>. Example: <b>.sql.zip</b>
gl: O nome dun ficheiro comprimido debe rematar en <b>.[formato].[compresión]</b>. Exemplo: <b>.sql.zip</b>

en: A curve with linear interpolation between points
gl: Unha curva con interpolación lineal entre puntos

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
gl: Unha combinación de data e hora; o intervalo aceptado é desde %1$s até %2$s

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
gl: Unha data; o intervalo aceptado é desde %1$s até %2$s

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
gl: Un número de vírgula flutuante de precisión dobre; os valores permitidos son-1,7976931348623157E+308 até -2,2250738585072014E-308, 0 e2,2250738585072014E-308 até 1,7976931348623157E+308

en: A dropdown will be used if fewer items are present
gl: Emprégase un menú despregábel de haber un número menor de elementos

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
gl: Unha cadea de lonxitude fixa (0-255, 1 por omisión) que sempre se enche á dereita con espazos até a lonxitude indicada cando se almacena

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
gl: Un número de punto fixo (M, D) - o número máximo de díxitos (M) é 65 (por omisión, 10); o número máximo de decimais (D) é 30 (por omisión, 0)

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
gl: Existe unha versión máis recente do phpMyAdmin e debería considerar anovala. A versión máis recente é %s, publicada o %s.

en: A point in 2-dimensional space
gl: Un punto nun espacio bidimensonal

en: A polygon
gl: Un polígono

en: A primary key has been added on %s
gl: Engadiuse unha chave primaria a %s

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
gl: Un único valor escollido dun conxunto de até 64 membros

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
gl: Un número de vírgula flutuante pequeno; os valores permitidos son -3,402823466E+38 até -1,175494351E-38, 0 e 1,175494351E-38 até 3,402823466E+38

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/controluser]wiki[/a]
gl: Un usuario especial de MySQL configurado con permisos limitados; hai máis información dispoñíbel no [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/controluser]wiki[/a]

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
gl: Un sinónimo de TINYINT(1); o valor cero considérase falso; os valores diferentes de cero considéranse verdadeiros

en: A system's default double-precision floating-point number
gl: Un número de vírgula flotante de dupla precisión por omisión do sistema

en: A time, range is %1$s to %2$s
gl: Unha hora; o intervalo é desde %1$s até %2$s

en: A timestamp, range is '0001-01-01 00:00:00' UTC to '9999-12-31 23:59:59' UTC; TIMESTAMP(6) can store microseconds
gl: Unha marca temporal; o intervalo é desde «0000-01-01 00:00:01» UTC até «9999-12-31 23:59:59» UTC; TIMESTAMP(6) pode almacenar microsegundos

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
gl: Unha marca temporal; o intervalo é desde 1970-01-01 00:00:01 UTC até 2038-01-09 03:14:07 UTC, almacenado como o número de segundos desde a época (1970-01-01 00:00:00 UTC)

en: A type that can store a geometry of any type
gl: Un tipo que pode almacenar unha xeometría de calquera tipo

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
gl: Unha descrición lexíbel deste servidor. Déixea en branco para que no seu canto apareza o nome da máquina.

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
gl: Unha cadea de lonxitude variábel (%s); a lonxitude efectiva máxima está suxeita ao tamaño máximo da fileira

en: A variable-length (0-65,535) string, uses binary collation for all comparisons
gl: Unha cadea de lonxitude variábel (0-65.535); emprega colación binaria para todas as comparacións

en: A warning is displayed on the main page if Suhosin is detected
gl: Unha advertencia aparece na pantalla principal se Suhosin e detectado

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
gl: Un ano nos formatos de catro díxitos (4, por omisión) ou dous díxitos (2); os valores permitidos son 70 (1970) a 69 (2069) ou 1901 a 2155 e 0000

en: Aborted
gl: Interrompido

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
gl: A taxa de clientes interrompidos está en %s; este valor debería ser inferior a 1 por hora

en: Aborted connections rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
gl: A taxa de conexións interrompidas está en %s; este valor debería ser inferior a 1 por hora

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
gl: Sobre %MIN min. %SEC seg. restantes.

en: About %SEC sec. remaining.
gl: Sobre %SEC seg. restantes.

en: Access denied
gl: Denegouse o acceso

en: Action
gl: Acción

en: Activate now
gl: Activar agora

en: Activate tracking for %s
gl: Activar o seguemento para %s

en: Active options
gl: Opcións activas

en: Add %d value(s)
gl: Engadir %d valor(es)

en: Add %s
gl: Engadir %s

en: Add %s column(s)
gl: Engadir %s columna(s)

en: Add %s column(s) to index
gl: Engadir %s columna(s) ao índice

en: Add %s statement
gl: Engadir unha instrución %s

en: Add AUTO_INCREMENT value
gl: Engadir o valor incremental (AUTO_INCREMENT)

en: Add DROP DATABASE
gl: Engadir DROP DATABASE

en: Add DROP TABLE
gl: Engadir DROP TABLE

en: Add DROP VIEW
gl: Engadir DROP VIEW

en: Add FULLTEXT index
gl: Engadir un índice FULLTEXT

en: Add Index
gl: Engadir un índice

en: Add SPATIAL index
gl: Engadir un índice SPATIAL

en: Add a linestring
gl: Engadir unha cadea de liñas

en: Add a new server
gl: Engadir un servidor novo

en: Add a point
gl: Engadir un punto

en: Add a polygon
gl: Engadir un polígono

en: Add an inner ring
gl: Engadir un círculo interno

en: Add an option for column
gl: Engadir unha opción para a columna

en: Add chart
gl: Engadir unha gráfica

en: Add chart to grid
gl: Engadir unha gráfica á grella

en: Add column
gl: Engadir unha columna

en: Add columns
gl: Engadir columnas

en: Add constraints
gl: Engadir limitacións

en: Add event
gl: Engadir un acontecemento

en: Add geometry
gl: Engadir xeometría

en: Add index
gl: Engadir un índice

en: Add parameter
gl: Engadir un parámetro

en: Add prefix
gl: Engadir un prefixo

en: Add prefix to table
gl: Engadir un prefixo á táboa

en: Add primary key
gl: Engadir unha chave primaria

en: Add privileges on the following database
gl: Engadir privilexios para esta base de datos

en: Add privileges on the following table
gl: Engadir privilexios para esta táboa

en: Add routine
gl: Engadir unha rutina

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
gl: Engada condicións de busca (o corpo da cláusula «WHERE»):

en: Add slave replication user
gl: Engadir un usuario de replicación de escravos

en: Add statements:
gl: Engadir instrucións:

en: Add table prefix
gl: Engadir un prefixo á táboa

en: Add this series
gl: Engadir esta serie

en: Add trigger
gl: Engadir un disparador

en: Add unique index
gl: Engadir un índice único

en: Add user
gl: Engadir un usuario

en: Add/Delete columns
gl: Engadir/Eliminar columnas de campo

en: Add/Delete criteria rows
gl: Engadir/Eliminar filas de criterio

en: Adding Primary Key
gl: A engadir unha chave primaria

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
gl: Engadir un comentario propio na cabeceira (\n quebra as liñas):

en: Additional search criteria
gl: Criterios adicionais de busca

en: Administration
gl: Administración

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for
gl: Configuración avanzada do servidor; non altere estas opcións a non ser que saiba o que está a facer

en: Advisor
gl: Consellos

en: Advisor system
gl: Sistema de consellos

en: Affected rows:
gl: Filas afectadas:

en: After %s
gl: Despois de %s

en: Aggregate
gl: Agregar

en: All
gl: Todo

en: All status variables
gl: Todas as variábeis de estado

en: Allow for searching inside the entire database
gl: Permitir buscar na base de datos completa

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
gl: Permitir que se interrompa a importación no caso de que un script detecte que se achega ao límite de tempo. Isto pode ser unha boa maneira de importar ficheiros grandes; porén, pode rachar as transaccións.

en: Allow login to any MySQL server
gl: Permitir rexistrarse en calquera servidor de MySQL

en: Allow logins without a password
gl: Permitir rexistrarse sen contrasinal

en: Allow root login
gl: Permitir o rexistro de root

en: Allow the interruption of an import in case the script detects it is close to the PHP timeout limit. <i>(This might be a good way to import large files, however it can break transactions.)</i>
gl: Permitir que se interrompa a importación no caso de que o script detecte que está preto do límite de tempo.<i>( Esta pode ser unha boa maneira para importar ficheiros longos, aínda que pode rachar transaccións.)</i>

en: Allow to display all the rows
gl: Permitir que se mostren todas as fileiras

en: Allow to display database and table statistics (eg. space usage)
gl: Permitir que se mostren as estatísticas das bases de datos e das táboas (p.ex. o uso do espazo)

en: Allow users to customize this value
gl: Permitir que os usuarios personalicen este valor

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
gl: Permite engadir usuarios e privilexios sen recargar as táboas de privilexios.

en: Allows altering and dropping stored routines.
gl: Permite alterar e eliminar rutinas almacenadas.

en: Allows altering the structure of existing tables.
gl: Permite alterar a estrutura das táboas xa existentes.

en: Allows changing data.
gl: Permite modificar datos.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
gl: Permite conexións, mesmo chegado ao número máximo de conexións. Requíreno a maioría das operación administrativas, como configurar as variábeis globais ou matar os fíos doutros usuarios.

en: Allows creating and dropping indexes.
gl: Permite crear e eliminar índices.

en: Allows creating and dropping triggers
gl: Permite crear e eliminar os disparadores

en: Allows creating new databases and tables.
gl: Permite crear bases de datos e táboas novas.

en: Allows creating new tables.
gl: Permite crear táboas novas.

en: Allows creating new views.
gl: Permite crear vistas novas.

en: Allows creating stored routines.
gl: Permite crear rutinas almacenadas.

en: Allows creating temporary tables.
gl: Permite crear táboas temporais.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
gl: Permite crear, eliminar e mudar o nome das contas de usuario.

en: Allows deleting data.
gl: Permite eliminar datos.

en: Allows dropping databases and tables.
gl: Permite eliminar bases de datos e táboas.

en: Allows dropping tables.
gl: Permite eliminar táboas.

en: Allows executing stored routines.
gl: Permite executar rutinas almacenadas.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
gl: Permite importar e exportar datos desde e para ficheiros.

en: Allows inserting and replacing data.
gl: Permite inserir e substituír datos.

en: Allows locking tables for the current thread.
gl: Permite bloquear táboas do fío actual.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
gl: Permite realizar consultas SHOW CREATE VIEW.

en: Allows reading data.
gl: Permite gravar datos.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
gl: Permite recargar a configuración do servidor e limpar a súa caché.

en: Allows shutting down the server.
gl: Permite apagar o servidor.

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
gl: Permite que o usuario pregunte onde están os escravos e os mestres.

en: Allows to set up events for the event scheduler
gl: Permite configurar acontecementos para o programador de acontecementos

en: Allows viewing processes of all users
gl: Permite ver procesos de todos os usuarios

en: Alter table order by
gl: Ordenar a táboa por

en: An 8-byte integer, range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807
gl: Un enteiro de oito bytes; o intervalo é desde -9,223,372,03,6,854,775,808 até 9,223,372,03,6,854,775,807

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
gl: Un enteiro de dous bytes; o intervalo asinado é desde -9.223.372.036.854.775.808 até 9.223.372.036.854.775.807; o intervalo sen asinar é desde 0 até 18.446.744.073.709.551.615

en: An alias for BIGINT NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
gl: Un alias de BIGINT NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
gl: Un alias de BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE

en: An alternate host to hold the configuration storage; leave blank to use the already defined host
gl: Un servidor alternativo que manteña o almacenamento da configuración; déixeo en branco para empregar o servidor xa indicado

en: An enumeration, chosen from the list of defined values
gl: Unha enumeración escollida da lista de valores definidos

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
gl: Unha enumeración escollida da lista de até 65.535 valores do valor especial ''

en: An error has occured while loading the navigation tree
gl: Produciuse un erro ao cargar a árbore de navegación

en: An index has been added on %s
gl: Engadiuse un índice a %s

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
gl: Non se precisa unha relación interna cando existe unha CHAVE EXTERNA correspondente.

en: Analyse Query
gl: Analizar pesquisa

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
gl: A analizar e cargar os rexistros. Isto pode tardar un anaco.

en: Analysing logs
gl: A analizar os rexistros

en: Analyze
gl: Analizar

en: Analyze table
gl: Analizar a táboa

en: Analyzing…
gl: A analizar…

en: And
gl: E

en: Angular links
gl: Ligazóns angulares

en: Any
gl: Calquera

en: Any host
gl: Calquera servidor

en: Any user
gl: Calquera usuario

en: Appearance Settings
gl: Configuración da aparencia

en: Append unit to data values
gl: Engadir a unidade aos valores dos datos

en: Appends text to a string. The only option is the text to be appended (enclosed in single quotes, default empty string).
gl: Engade texto a unha cadea. A única opción é o texto que se engade (encerrado entre aspas simples; por omisión unha cadea baleira).

en: Apply a divisor
gl: Aplicar un divisor

en: Apr
gl: Abr

en: April
gl: Abril

en: Arabic
gl: Árabe

en: Armenian
gl: Armenio

en: As defined:
gl: Como se define:

en: Ascending
gl: Ascendente

en: At Beginning of Table
gl: No comezo da táboa

en: At End of Table
gl: Ao final da táboa

en: Attributes
gl: Atributos

en: Aug
gl: Ago

en: August
gl: Agosto

en: Authenticating…
gl: A autenticar…

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Authentication method to use
gl: Método de autenticación que se quere empregar

en: Authentication settings
gl: Configuración da autenticación

en: Authentication type
gl: Tipo de autenticación

en: Author
gl: Autor

en: Autoextend increment
gl: Incremento de Autoextend

en: Automatic layout based on
gl: Distribución automática baseada en

en: Automatic recovery mode
gl: Modo de recuperación automática

en: Automatically appended backtick to the end of query!
gl: Aspa invertida engadida automaticamente ao final da consulta!

en: Automatically create versions
gl: Crear versions automaticamente

en: Available MIME types
gl: Tipos MIME dispoñíbeis

en: Available memory on this host: %s
gl: Memoria dispoñíbel neste servidor: %s

en: Available transformations
gl: Transformacións dispoñíbeis

en: Average load
gl: Carga promedio

en: BEGIN CUT
gl: INICIO DO RECORTE

en: BEGIN RAW
gl: INICIO DO TEXTO SIMPLE

en: Back
gl: Recuar

en: Bad parameters!
gl: Os parámetros son incorrectos!

en: Bad type!
gl: Ese tipo é incorrecto!

en: Baltic
gl: Báltico

en: Basic settings
gl: Configuración básica

en: Because of its length,<br /> this column might not be editable
gl: Por causa da súa lonxitude,<br /> este campo pode non ser editábel

en: Begin
gl: Comezar

en: Bigger textarea for LONGTEXT
gl: Área de texto máis grande para LONGTEXT

en: Binary
gl: Binario

en: Binary - do not edit
gl: Binario - non editar

en: Binary log
gl: Rexistro binario

en: Blowfish secret
gl: Segredo Blowfish

en: Bookmark %s created
gl: Creouse o marcador %s

en: Bookmark not created
gl: Non se creou o marcador

en: Bookmark table
gl: Táboa de marcadores

en: Bookmark this SQL query
gl: Marcar esta busca de SQL

en: Bookmarked SQL query
gl: Gardouse a consulta de SQL

en: Both
gl: Ambos os dous

en: Browse
gl: Visualizar

en: Browse foreign values
gl: Visualizar valores alleos

en: Browse mode
gl: Modo de navegación

en: Browse your computer:
gl: Examinar o computador:

en: Browse/Edit the points
gl: Examinar/Editar os puntos

en: Browser transformation
gl: Transformación do navegador

en: Browsing
gl: A examinar

en: Buffer Pool
gl: Reserva da memoria intermedia

en: Buffer Pool Activity
gl: Actividade da reserva da memoria intermedia

en: Buffer Pool Usage
gl: Uso da reserva da memoria intermedia

en: Buffer pool size
gl: Tamaño da reserva da memoria intermedia

en: Buffered memory
gl: Memoria de buffer

en: Build Query
gl: Construír unha consulta

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Busy pages
gl: Páxinas ocupadas

en: Bytes received
gl: Bytes recibidos

en: Bytes sent
gl: Bytes enviados

en: CHAR columns editing
gl: Edición de columnas CHAR

en: CHAR textarea columns
gl: Columnas de área de texto de CHAR

en: CHAR textarea rows
gl: Fileiras de área de texto de CHAR

en: CREATE DATABASE before copying
gl: CREATE DATABASE antes de copiar

en: CSV for MS Excel
gl: CSV (para datos de MS Excel)

en: CSV using LOAD DATA
gl: CSV empregando LOAD DATA

en: Cached Swap
gl: Intercambio en caché

en: Cached memory
gl: Memoria caché

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
gl: As consultas na caché son eliminadas debido á pouca cantidade de memoria caché para as consultas.

en: Can not find signon authentication script:
gl: Non foi posíbel atopar o script de autenticación de entrada:

en: Can't copy table to same one!
gl: Non se pode copiar unha táboa sobre si mesma!

en: Can't count rows in an unbuffered result set
gl: Non é posíbel contar as fileiras nun conxunto de resultados sen pasar polo buffer

en: Can't move table to same one!
gl: Non se pode mover unha táboa sobre si mesma!

en: Can't rename index to PRIMARY!
gl: Non se pode facer que este índice sexa PRIMARIO!

en: Can't seek in an unbuffered result set
gl: Non é posíbel buscar nun conxunto de resultados sen pasar polo buffer

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel request
gl: Cancelar a petición

en: Cannot connect: invalid settings.
gl: Non é posíbel conectar: os axustes non son válidos.

en: Cannot convert file's character set without character set conversion library
gl: Non se pode converter o xogo de caracteres do ficheiro sen a biblioteca correspondente

en: Cannot load or save configuration
gl: Non foi posíbel cargar ou gravar a configuración

en: Cannot log in to the MySQL server
gl: Non é posíbel rexistrarse no servidor de MySQL

en: Cannot read (moved) upload file.
gl: Non é posíbel ler (movido) o ficheiro subido.

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
gl: Non é posíbel gravar a propiedade de IU «%s». Os cambios feitos non serán persistentes despois de anovar esta páxina. Comprobe se se modificou a estrutura da táboa.

en: Cannot save settings, submitted form contains errors
gl: Configuración non gardada; o formulario enviado contén erros

en: Cardinality
gl: Cardinalidade

en: Central European
gl: Centroeuropeo

en: Change
gl: Mudar

en: Change Login Information / Copy User
gl: Modificar a información de acceso (login) / Copiar o usuario

en: Change Password
gl: Cambiar o contrasinal

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link
gl: Mudar calquera destas opcións premendo a ligazón «Opcións» correspondente

en: Change or reconfigure master server
gl: Mudar ou reconfigurar o servidor principal

en: Change password
gl: Trocar o contrasinal

en: Change settings
gl: Cambiar a configuración

en: Change to %s
gl: Cambiar a %s

en: Changes tracking
gl: Seguimento de cambios

en: Changing Charset
gl: A cambiar o xogo de caracteres

en: Changing {query_cache_limit} (usually by increasing) may increase efficiency. This variable determines the maximum size a query result may have to be inserted into the query cache. If there are many query results above 1 MiB that are well cacheable (many reads, little writes) then increasing {query_cache_limit} will increase efficiency. Whereas in the case of many query results being above 1 MiB that are not very well cacheable (often invalidated due to table updates) increasing {query_cache_limit} might reduce efficiency.
gl: Cambiar {query_cache_limit} (normalmente aumentándoo) pode incrementar a eficacia. Esta variábel determina o tamaño máximo que pode ter unha consulta para que se insira na caché de consultas. De haber moitos resultados de consultas por enriba de 1 MiB que van ben na caché (moitas lecturas, poucas escritas), incrementar {query_cache_limit} incrementa a súa eficacia. No caso de moitos resultados de consultas por enriba de 1 MiB que non van ben na caché (con frecuencia invalidadas debido a actualizacións de táboas), aumentar {query_cache_limit} podería reducir a súa eficacia.

en: Character Sets and Collations
gl: Conxuntos de caracteres e Ordes alfabéticas

en: Character set of the file
gl: Conxunto de caracteres do ficheiro

en: Character set of the file:
gl: Conxunto de caracteres do ficheiro:

en: Charset
gl: Conxunto de caracteres

en: Charsets
gl: Conxuntos de caracteres

en: Chart
gl: Gráfico

en: Chart Title
gl: Título da gráfica

en: Chart arrangement
gl: Ordenación das gráficas

en: Chart columns
gl: Columnas da gráfica

en: Chart title
gl: Título da gráfica

[ctx: Chart type]
en: Area
gl: Áreas

[ctx: Chart type]
en: Bar
gl: Barras

[ctx: Chart type]
en: Column
gl: Columnas

[ctx: Chart type]
en: Line
gl: Liñas

[ctx: Chart type]
en: Pie
gl: Sectores

[ctx: Chart type]
en: Spline
gl: Curvas spline

[ctx: Chart type]
en: Timeline
gl: Liña de tempo

en: Check
gl: Comprobar

en: Check All
gl: Marcalos todos

en: Check Privileges
gl: Comprobar os privilexios

en: Check config file permissions
gl: Comprobar os permisos do ficheiro de configuración

en: Check for latest version
gl: Comprobar cal é a última versión

en: Check privileges for database &quot;%s&quot;.
gl: Comprobar os privilexios da base de datos &quot;%s&quot;.

en: Check referential integrity:
gl: Comprobar a integridade das referencias:

en: Check table
gl: Comprobar a táboa

en: Check tables having overhead
gl: Exceso na comprobación

en: Checkpoint frequency
gl: Frecuencia do punto de comprobación

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field
gl: Escolla «GeomFromText» na columna «Función» e apegue a cadea situada embaixo no campo «Valor»

en: Choose column to display
gl: Escolla a columna que desexe mostrar

en: Choose from which log you want the statistics to be generated from.
gl: Escoller o rexistro a partir do que se desexa que se xeren as estatísticas.

en: Choose how you want tabs to work
gl: Escolla como quere que funcionen as lapelas

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables)
gl: Escolla os detalles que desexe mostrar na estrutura da base de datos (lista de táboas)

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear Fast Filter
gl: Limpar o filtro rápido

en: Clear series
gl: Limpar esta series

en: Click
gl: Clic

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
gl: Prema nun punto de datos para ver e editar a liña de datos.

en: Click on the bar to scroll to top of page
gl: Prema a barra para desprazarse até a parte superior da páxina

en: Click reset zoom button to come back to original state.
gl: Prema o botón de restaurar a amplación para voltar o estado orixinal.

en: Click the drop-down arrow<br />to toggle column's visibility
gl: Prema a frecha para a baixo<br />para conmutar a visibilidade da columna

en: Click to dismiss this notification
gl: Prema para descartar esta notificación

en: Click to mark/unmark
gl: Prema para marcar/desmarcar

en: Click to sort
gl: Prema para ordenar

en: Click to toggle
gl: Prema para conmutar

en: Clients are usually aborted when they did not close their connection to MySQL properly. This can be due to network issues or code not closing a database handler properly. Check your network and code.
gl: Os clientes interrómpense normalmente cando non fecharon a súa conexión a MySQL axeitadamente. isto pódese deber a problemas na rede ou a que o código non fecha o xestor da base de datos axeitadamente. Comprobe a rede e o código.

en: Close
gl: Fechar

en: Closed
gl: Fechado

en: Collation
gl: Orde alfabética

en: Column
gl: Columna

en: Column %s has been dropped
gl: Eliminouse a columna %s

en: Column information table
gl: Táboa de información das columnas

en: Column names
gl: Nomes das columnas

en: Column names in first row
gl: Nomes das columnas na primeira fileira

en: Column names:
gl: Nomes das columnas:

en: Column-specific privileges
gl: Privilexios propios das columnas

en: Columns
gl: Columnas

en: Columns enclosed by
gl: Columnas delimitadas por

en: Columns enclosed with:
gl: Columnas delimitadas por:

en: Columns escaped by
gl: Carácter de escape das columnas

en: Columns escaped with:
gl: Carácter de escape das columnas:

en: Columns separated with:
gl: Columnas separadas por:

en: Columns terminated by
gl: Columnas terminadas en

en: Command
gl: Orde

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment out these two lines if you do not need them.
gl: Marque estas dúas liñas como comentario se non as precisa.

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Comments
gl: Comentarios

en: Commonly monitored
gl: Vixilancias frecuentes

en: Compress connection
gl: Comprimir a conexión

en: Compress connection to MySQL server
gl: Comprimir a conexión ao servidor de MySQL

en: Compress gzip/bzip2 exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip/bzip2 files disable this feature
gl: Comprimir ao voo as exportacións en gzip/bzip2 que non precisen moita memoria; se atopa problemas cos ficheiros gzip/bzip2 que se creen, desactive esta funcionalidade

en: Compress on the fly
gl: Comprimir ao voo

en: Compression
gl: Compresión

en: Compression:
gl: Compresión:

en: Config authentication
gl: Configurar a autenticación

en: Configuration contains incorrect data for some fields.
gl: A configuración contén datos incorrectos para algúns campos.

en: Configuration file
gl: Ficheiro de configuración

en: Configuration has been saved
gl: Gardouse a configuración

en: Configuration saved to file config/config.inc.php in phpMyAdmin top level directory, copy it to top level one and delete directory config to use it.
gl: Gardouse a configuración no ficheiro config/config.inc.php no directorio de máximo nivel do phpMyAdmin; cópieo ao nivel superior un e elimine o directorio config para empregalo.

en: Configuration saved.
gl: Configuración gardada.

en: Configuration storage
gl: Almacenamento da configuración

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation
gl: Configurar o phpMyAdmin para ter acceso a funcionalidades adicionais, vexa [doc@linked-tables]infraestrutura de táboas ligadas[/doc] na documentación

en: Confirm DROP queries
gl: Confirmar as consultas tipo DROP

en: Connect without password
gl: Conectarse sen contrasinal

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
gl: Fallou a conexión para «controluser» tal e como está definida na configuración.

en: Connection type
gl: Tipo de conexión

en: Connections
gl: Conexións

en: Connections / Processes
gl: Conexións/Procesos

en: Connections are usually aborted when they cannot be authorized. <a href="http://www.mysqlperformanceblog.com/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">This article</a> might help you track down the source.
gl: As conexións son interrompidas xeralmente cando non poden ser autorizadas. <a href="http://www.mysqlperformanceblog.com/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">Este artigo</a> podería ser de axuda para rastrear o motivo das mesmas.

en: Consider increasing {query_cache_limit}.
gl: Considere incrementar {query_cache_limit}.

en: Constraints for dumped tables
gl: Restricións para os envorcados das táboas

en: Constraints for table
gl: Restricións para a táboa

en: Containing the word:
gl: Que conteñan a palabra:

en: Content of table @TABLE@
gl: Contido da táboa @TABLE@

en: Continue insertion with %s rows
gl: Continuar a inserción con %s fileiras

en: Continued table caption
gl: Título da táboa continuado

en: Contribute
gl: Colaborar

en: Control host
gl: Servidor de control

en: Control slave:
gl: Escravo de control:

en: Control user
gl: Usuario de control

en: Control user password
gl: Contrasinal do usuario de control

en: Convert to Kana
gl: Converter a Kana

en: Converts an (IPv4) Internet network address into a string in Internet standard dotted format.
gl: Converte un enderezo de rede de Internet (IPv4) nunha cadea no formato padrón con puntos da Internet.

en: Cookie authentication
gl: Autenticación por cookies

en: Cookies must be enabled past this point.
gl: A partir de aquí debe permitir cookies.

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy column name
gl: Copiar nome da columna

en: Copy database to
gl: Copiar a base de datos a

en: Copy table to (database<b>.</b>table):
gl: Copiar a táboa a (base_de_datos<b>.</b>táboa):

en: Copy table with prefix
gl: Copiar a táboa con prefixo

en: Copying Database
gl: A copiar a base de datos

en: Could not connect to Drizzle server
gl: Non foi posíbel conectar co servidor de Drizzle

en: Could not connect to MySQL server
gl: Non foi posíbel conectar co servidor de MySQL

en: Could not import configuration
gl: Non foi posíbel importar a configuración

en: Could not include class "%1$s", file "%2$s" not found
gl: Non foi imposíbel incluír a clase «%1$s»; non foi posíbel atopar o ficheiro «%2$s»

en: Could not initialize Drizzle connection library
gl: Non foi posíbel iniciar a biblioteca de conexión Drizzle

en: Could not load default configuration from: %1$s
gl: Non foi posíbel cargar a configuración predeterminada desde: %1$s

en: Could not load export plugins, please check your installation!
gl: Non foi posíbel cargar os engadidos de exportación. Comprobe a instalación!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
gl: Non foi posíbel importar os engadidos - Comprobe a instalación!

en: Could not save configuration
gl: Non foi posíbel gravar a configuración

en: Could not save recent table
gl: Non foi posíbel gravar a táboa recente

en: Could not save table UI preferences
gl: Non foi posíbel gardar as preferencias de IU da táboa

en: Create
gl: Crear

en: Create PHP Code
gl: Crear código PHP

en: Create a new user with the same privileges and …
gl: Crear un usuario novo cos mesmos privilexios e…

en: Create a page
gl: Crear unha páxina

en: Create a page and export to it
gl: Crear unha páxina e exportar a ela

en: Create a pma user and give access to these tables.
gl: Cree un usuario usuario pma e déalle acceso a estas táboas.

en: Create an index on &nbsp;%s&nbsp;columns
gl: Crear un índice en &nbsp;%s&nbsp;columnas

en: Create database
gl: Crear unha base de datos

en: Create database with same name and grant all privileges
gl: Crear unha base de datos co mesmo nome e conceder todos os privilexios

[ctx: Create new column]
en: New
gl: Nova

[ctx: Create new event]
en: New
gl: Novo

[ctx: Create new function]
en: New
gl: Nova

[ctx: Create new index]
en: New
gl: Novo

[ctx: Create new procedure]
en: New
gl: Novo

[ctx: Create new table]
en: New
gl: Nova

[ctx: Create new trigger]
en: New
gl: Novo

[ctx: Create new user]
en: New
gl: Novo

[ctx: Create new view]
en: New
gl: Nova

en: Create relation
gl: Crear unha relación

en: Create table
gl: Crear unha táboa

en: Create the needed tables with the <code>examples/create_tables.sql</code>.
gl: Cree as táboas necesarias con <code>exemplos/create_tables.sql</code>.

en: Create version
gl: Crear unha versión

en: Create version %1$s of %2$s
gl: Crear versión %1$s de %2$s

en: Create view
gl: Crear unha vista

en: Created
gl: Creada

en: Creation
gl: Creación

en: Creation of PDFs
gl: Creación de PDF

en: Creation/Update/Check dates
gl: Datas de creación/actualización/comprobación

en: Criteria
gl: Criterio

en: Croatian
gl: Croata

en: Current Server
gl: Servidor actual

en: Current amount of Questions: %s
gl: Cantidade actual de preguntas: %s

en: Current query cache size: %s
gl: Tamaño da caché de consultas: %s

en: Current settings
gl: Configuración actual

en: Current values are tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s
gl: Os valores actuais son tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s

en: Current version: %s
gl: Versión actual: %s

en: Custom
gl: Personalizada

en: Custom - display all possible options
gl: Personalizada - mostrar todas as opcións posíbeis

en: Custom - display all possible options to configure
gl: Personalizada - Mostrar todas as opción posíbeis que configurar

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
gl: Personalizada - como debaixo, pero sen a elección rápida/personalizada

en: Customize appearance of the navigation panel
gl: Personalizar a aparencia do panel de navegación

en: Customize browse mode
gl: Personalizar o modo de navegación

en: Customize default common import options
gl: Personalizar as opcións frecuentes de importación por omisión

en: Customize default export options
gl: Personalizar as opcións de exportación por omisión

en: Customize default options
gl: Personalizar as opcións por omisión

en: Customize edit mode
gl: Personalizar o modo de edición

en: Customize export options
gl: Personalizar as opcións de exportación

en: Customize import defaults
gl: Personalizar as opcións de importación por omisión

en: Customize links shown in SQL Query boxes
gl: Personalizar as ligazóns que aparecen nas caixas de consulta de SQL

en: Customize main panel
gl: Personalizar o panel principal

en: Customize navigation panel
gl: Personalizar o panel de navegación

en: Customize query window options
gl: Personalizar as opcións da xanela de consultas

en: Customize startup page
gl: Personalizar a páxina de inicio

en: Customize text input fields
gl: Personalizar os campos de entrada de texto

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: Czech
gl: Checo

en: Czech-Slovak
gl: Checo-eslovaco

en: Danish
gl: Dinamarqués

en: Data
gl: Datos

en: Data Dictionary
gl: Dicionario de datos

en: Data creation options
gl: Opcións de creación de datos

en: Data definition statement
gl: Instrución de definición de datos

en: Data dump options
gl: Opcións de  envorcado dos datos

en: Data file grow size
gl: Tamaño de aumento do ficheiro de datos

en: Data files
gl: Ficheiros de datos

en: Data home directory
gl: Directorio base dos datos

en: Data log threshold
gl: Limiar do rexistro de datos

en: Data manipulation statement
gl: Instrución de manipulación de datos

en: Data only
gl: Só os datos

en: Data point content
gl: Contido do punto de datos

en: Data pointer size
gl: Tamaño do punteiro de datos

en: Database
gl: Base de datos

en: Database %1$s has been copied to %2$s
gl: A base de datos %1$s foi copiada a %2$s

en: Database %1$s has been created.
gl: Creouse a base de datos %1$s.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s
gl: A base de datos %1$s foi renomeada a %2$s

en: Database %s has been dropped.
gl: A base de datos %s foi eliminada.

en: Database Log
gl: Rexistro de actividade da base de datos

en: Database client version
gl: Versión do cliente da base de datos

en: Database comment:
gl: Comentario da base de datos:

en: Database export options
gl: Opcións de exportación da base de datos

en: Database for user
gl: Base de datos para o usuario

en: Database name
gl: Nome da base de datos

en: Database name template
gl: Modelo de nome das bases de datos

en: Database seems to be empty!
gl: Parece ser que a táboa está baleira!

en: Database server
gl: Servidor de base de datos

en: Database structure
gl: Estrutura da base de datos

en: Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:
gl: Sistema de bases de datos ou servidor de MySQL máis vello co que maximizar a compatibilidade da saída:

en: Database tree separator
gl: Separador da árbore das bases de datos

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/pmadb]pmadb[/a] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd]
gl: Base de datos empregada para relacións, marcadores e funcionalidades PDF. Vexa [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/pmadb]pmadb[/a] para a información completa. Déixeo en branco se non lle interesan. Por omisión: [kbd]phpmyadmin[/kbd]

en: Database(s):
gl: Base(s) de datos:

en: Database-specific privileges
gl: Privilexios propios das bases de datos

en: Databases
gl: Bases de datos

en: Databases display options
gl: Opcións de exhibición das bases de datos

en: Databases statistics
gl: Estatísticas das bases de datos

en: Date
gl: Data

en: Deactivate now
gl: Desactivar agora

en: Deactivate tracking for %s
gl: Desactivar o seguemento para %s

en: Debug SQL
gl: Depurar o SQL

en: December
gl: Decembro

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default database tab
gl: Lapela por omisión das bases de datos

en: Default display direction
gl: Dirección de visualización por omisión

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available
gl: Formato por omisión; lembre que esta listaxe depende da localización (base de datos, táboa) e só SQL está sempre dispoñíbel

en: Default language
gl: Lingua por omisión

en: Default query window tab
gl: Lapela por omisión das xanelas de consultas

en: Default server
gl: Servidor por omisión

en: Default server tab
gl: Lapela por omisión dos servidores

en: Default sorting order
gl: Ordenación por omisión

en: Default table tab
gl: Lapela por omisión das táboas

en: Default theme %s not found!
gl: Non se atopou o tema por omisión %s!

en: Default title
gl: Título por omisión

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid
gl: Definir por cantos segundos é válida unha cookie

en: Define whether the previous login should be recalled or not in cookie authentication mode
gl: Definir se se debe lembrar ou non o rexistro previo no modo de autenticación mediante cookies

en: Definer
gl: Definidor

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
gl: Definir cantos segundos se debe almacenar unha cookie de rexistro no navegador. O predefinido, 0, significa que se mantén só para a sesión existente e que se elimina cando se feche a xanela do navegador. Recoméndase isto para os ambientes que non sexan de confianza.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
gl: Indica a listaxe de instrucións que emprega a creación automática para as versións novas.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns
gl: Indica o tamaño máximo dos campos de entrada xerados para as columnas CHAR e VARCHAR

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
gl: Indica o número mínimo de elementos (táboas, vistas, rutinas e acontecementos) para mostrar unha caixa de filtro.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns
gl: Indica o tamaño mínimo dos campos de entrada xerados para as columnas CHAR e VARCHAR

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed
gl: Define se se deben mostrar as consultas de SQL xeradas polo phpMyAdmin

en: Defines whether or not type display direction option is shown when browsing a table
gl: Define se se mostra a opción da dirección da escrita cando se navega por unha táboa

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode
gl: Define se os campos tipo deben ser mostrados inicialmente no modo editar/inserir

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission
gl: Define se a caixa de consultas debe permanecer en pantalla despois da súa execución

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns
gl: Define que tipo de controles de edición deberían ser empregados nos campos CHAR e VARCHAR; [kbd]input[/kbd] - permite limitar a lonxitude da entrada, [kbd]textarea[/kbd] - permite que os campos teñan saltos de parágrafo

en: Definition
gl: Definición

en: Defragment table
gl: Táboa de desfragmentación

en: Del
gl: Eliminar

en: Delayed inserts
gl: Insercións demoradas

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete all cookies on logout
gl: Eliminar todas as cookies ao saír

en: Delete data or table
gl: Eliminar datos ou táboa

en: Delete relation
gl: Eliminar a relación

en: Delete the matches for the %s table?
gl: Eliminar as coincidencias para a táboa %s?

en: Delete the table (DROP)
gl: Eliminar a táboa (DROP)

en: Delete tracking data for this table
gl: Eliminar os datos de seguimento desta táboa

en: Delete tracking data row from report
gl: Eliminar do informe a fila de datos de seguimento

en: Deleting
gl: A eliminar

en: Deleting %s
gl: A eliminar %s

en: Deleting tracking data
gl: Eliminar os datos de seguimento

en: Delimiter
gl: Delimitador

en: Depending on your environment, it might be performance increasing to reduce this value.
gl: Dependendo do entorno, podería ser que se incrementase o desempeño para reducir este valor.

en: Descending
gl: Descendente

en: Description
gl: Descrición

en: Designer
gl: Deseñador

en: Designer table
gl: Táboa do Designer

en: Details
gl: Detalles

en: Details…
gl: Detalles…

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Differential
gl: Diferencial

en: Direct links
gl: Ligazóns directas

en: Direction
gl: Dirección

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. You should remove it once phpMyAdmin has been configured.
gl: O directorio [code]config[/code], que é o que emprega o script de inicio, existe aínda no directorio de phpMyAdmin. Deberíao eliminar unha vez finalice a configuración do phpMyAdmin.

en: Directory on server where you can upload files for import
gl: Directorio do servidor ao que se poden enviar os ficheiros que importar

en: Directory where exports can be saved on server
gl: Directorio no que se poden gravar as exportacións no servidor

en: Dirty pages
gl: Páxinas suxas

en: Disable %s
gl: Desactivar %s

en: Disable foreign key checks
gl: Desactivar as comprobacións de chaves exteriores

en: Disable multi table maintenance
gl: Desactivar o mantemento de múltiples táboas

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin
gl: Desactiva algúns dos avisos mostrados por phpMyAdmin

en: Disable the default warning that is displayed if a difference between the MySQL library and server is detected
gl: Desactivar o aviso por omisión que aparece se se detecta unha diferenza entre a biblioteca de MySQL e o servidor

en: Disable the default warning that is displayed if mcrypt is missing for cookie authentication
gl: Desactivar o aviso por omisión que aparece se falta mcrypt para a autenticación con cookies

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found
gl: Desactivar o aviso que por omisión se mostra na páxina de detalles da estrutura da base de datos se non foi posíbel atopar algunha das táboas requiridas para o almacenamento da configuración do phpMyAdmin

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
gl: Desactivar as operacións masivas de mantemento das táboas, como optimizar ou arranxar as táboas escollidas nunha base de datos.

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
gl: Desactivar o uso de INFORMATION_SCHEMA

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing
gl: Impedir a edición das columnas BLOB e BINARY

en: Display
gl: Mostrar

en: Display Features
gl: Mostrar as características

en: Display GIS Visualization
gl: Mostrar a visualización GIS

en: Display MIME types
gl: Mostrar os tipos MIME

en: Display all tables with the same width
gl: Mostrar todas as táboas co mesmo largo

en: Display as differential value
gl: Mostrar como valor diferencial

en: Display chart
gl: Mostrar a gráfica

en: Display columns table
gl: Mostrar a táboa de columnas

en: Display comments
gl: Mostrar os comentarios

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
gl: Mostrar os comentarios <i>(inclúe información como a marca horaria da exportación, a versión do PHP e a versión do servidor)</i>

en: Display errors
gl: Mostrar os erros

en: Display foreign key relationships
gl: Mostrar as relación das chaves exteriores

[ctx: Display format]
en: Table
gl: Táboa

en: Display logo
gl: Mostrar o logotipo

en: Display order:
gl: Mostrar en orde:

en: Display relational schema
gl: Mostrar o esquema relacional

en: Display server choice at the top of the navigation panel
gl: Mostrar a escolla de servidor na parte superior do panel de navegación

en: Display servers as a list
gl: Mostrar os servidores nunha listaxe

en: Display servers selection
gl: Mostrar a selección de servidores

en: Display table comments in tooltips
gl: Mostrar os comentarios das táboas nas mensaxes

en: Display the function fields in edit/insert mode
gl: Mostrar os campos de función no modo editar/inserir

en: Displaying Column Comments
gl: A mostrar os comentarios das columnas

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
gl: Mostra unha columna TIME, TIMESTAMP, DATETIME ou unha marca de tempo numérica de UNIX como hora e data con formato. A primeira opción é a diferenza (en horas) que se engade á hora ou data (Por omisión: 0). Empregue a segunda opción para indicar unha cadea de formato de data/hora diferente. A terceira opción determina se se desexa ver a hora local ou a UTC (empregue as cadeas «local»ou «utc») para iso. Segundo isto, o formato de data ten un valor diferente - para «local» vexa a documentación acerca da función de PHP strftime() e para «utc» faise empregando a función gmdate().

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
gl: Mostra unha miniatura cunha ligazón. As opcións son o largo e a altura máxima en píxeles. Mantéñense as proporcións orixinais.

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
gl: Mostra unha ligazón para descargar os datos binarios da columna. Pódese empregar a primeira opción para indicar o nome do ficheiro ou a segunda como nome dunha columna que conteña o nome do ficheiro. Se pretende escoller a segunda opción, a primeira debe conter só unha cadea baleira.

en: Displays a link to download this image.
gl: Mostra unha ligazón para descargar esta imaxe.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "http://www.example.com/". The second option is a title for the link.
gl: Mostra unha ligazón; a columna contén o nome do ficheiro. A primeira opción é un prefixo de URL do tipo «http://exemplo.com/». A segunda opción é un título para a ligazón.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
gl: Só mostra parte dunha cadea. A primeira opción é o número de caracteres que hai que saltar desde o comezo da cadea (por omisión, 0). A segunda opción é o número de caracteres que devolver (Por omisión: até o fin da cadea). A terceira opción é a cadea que engadir e/ou antepor cando se trunque (Por omisión: «…»).

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "http://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
gl: Mostra unha imaxe e unha ligazón; a columna contén o nome do ficheiro. A primeira opción é un prefixo do tipo «http://exemplo.com/». A segunda e terceira opcións son o largo e a altura en píxeles.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
gl: Mostra unha representación hexadecimal dos datos. O primeiro parámetro, opcional, especifica con que frecuencia se engadirá espazo (por omisión, 2 nibbles).

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
gl: Mostra o contido da columna tal e como é, sen executalo a través de htmlspecialchars(). Isto é, asúmese que a columna contén HTML válido.

en: Distinct values
gl: Valores diferentes

en: Distribution
gl: Distribución

en: Divided by %s
gl: Dividido por %s

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
gl: Faga unha «consulta por exemplo» (o comodín é «%»)

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
gl: Facer unha «consulta de exemplo» (o comodín é «%») para dúas columnas diferentes

en: Do not abort on INSERT error
gl: Non interromper nos erros de INSERT

en: Do not change the password
gl: Non mude o contrasinal

en: Do not import empty rows
gl: Non importar as fileiras baleiras

en: Do not overwrite this query from outside the window
gl: Non escribir sobre esta procura desde fóra da xanela

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
gl: Non empregar <code>AUTO_INCREMENT</code> cos valores cero

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
gl: Non empregar AUTO_INCREMENT cos valores cero

en: Do note however that this system provides recommendations based on simple calculations and by rule of thumb which may not necessarily apply to your system.
gl: Lembre, porén, que este sistema proporciona recomendacións baseadas en cálculos simples e pola conta da vella que poden non corresponder co seu sistema.

en: Do you really want to execute "%s"?
gl: Seguro que quere executar "%s"?

en: Do you really want to execute the following query?
gl: Está realmente seguro de executar a seguinte petición?

en: Do you want to import remaining settings?
gl: Quere importar o resto da configuración?

en: Documentation
gl: Documentación

en: Documentation and further information about PBXT can be found on the %sPrimeBase XT Home Page%s.
gl: Pódese atopar documentación e información adicional sobre PBXT na %sPáxina de PrimeBase XT %s.

en: Donate
gl: Doar

en: Done
gl: Feito

en: Done rearranging/editing charts
gl: Rematou a redistribución/edición das gráficas

en: Double click
gl: Dobre clic

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns
gl: Tamaño dobre da área de texto nas columnas tipo LONGTEXT

en: Double-click to copy column name
gl: Prema duas veces para copiar o nome da columna

en: Download
gl: Descargar

en: Drag to reorder
gl: Arrastre para reordenar

en: Drizzle documentation is at http://docs.drizzle.org/
gl: A documentación de Drizzle está en http://docs.drizzle.org/

en: Drop
gl: Eliminar

en: Drop the database (DROP)
gl: Eliminar a base de datos (DROP)

en: Drop the databases that have the same names as the users.
gl: Eliminar as bases de datos que teñan os mesmos nomes que os usuarios.

en: Dropping Column
gl: A eliminar a columna

en: Dropping Primary Key/Index
gl: Eliminar a chaves primaria/Índice

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
gl: Envorcar as columnas TIMESTAMP en UTC <i>(permite que as columnas TIMESTAMP se envorquen en carguen entre servidores que estean en fusos horarios distintos)</i>

en: Dump all rows
gl: Envorcar todas as fileiras

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
gl: Envorcar as columnas binarias na notación hexadecimal <i>(por exemplo, «abc» convértese en 0x616263)</i>

en: Dump has been saved to file %s.
gl: Gardouse o  envorcado no ficheiro %s.

en: Dump some row(s)
gl: Envorcar algunha(s) fila(s)

en: Dump table
gl: Envorcar a táboa

en: Dumping data for table
gl: A extraer os datos da táboa

en: END CUT
gl: FIN DO RECORTE

en: END RAW
gl: FIN DO TEXTO SIMPLE

en: ENUM or SET data too long?
gl: Son os datos ENUM ou SET demasiados longos?

en: ENUM/SET editor
gl: Editor  de ENUM/SET

en: ESRI Shape File
gl: Ficheiro shapefile da ESRI

en: Each point represents a data row.
gl: Cada punto representa unha fila de datos.

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Index
gl: Editar o índice

en: Edit Privileges
gl: Modificar os privilexios

en: Edit SQL queries in popup window
gl: Editar as consultas de SQL nunha xanela emerxente

en: Edit chart
gl: Editar a gráfica

en: Edit event
gl: Editar o acontecemento

en: Edit in window
gl: Editar nunha xanela

en: Edit index
gl: Editar o índice

en: Edit mode
gl: Modo de edición

en: Edit next row
gl: Modificar a fileira seguinte

en: Edit or export relational schema
gl: Editar ou exportar o esquema relacional

en: Edit routine
gl: Editar a rutina

en: Edit server
gl: Modificar o servidor

en: Edit settings for %s
gl: Editar a configuración de %s

en: Edit structure by following the "Structure" link
gl: Editar a estrutura seguindo a ligazón «Estrutura»

en: Edit title and labels
gl: Editar o título e as etiquetas

en: Edit trigger
gl: Editar o disparador

en: Edit view
gl: Editar a vista

en: Edit/Insert
gl: Editar/Inserir

en: Effective
gl: Efectivo

en: Empty
gl: Baleirar

en: Empty phpMyAdmin control user password while using pmadb
gl: Atopouse un contrasinal de control de phpMyAdmin baleiro ao empregar pmadb

en: Empty phpMyAdmin control user while using pmadb
gl: Atopouse un usuario de control de phpMyAdmin baleiro ao empregar pmadb

en: Empty signon URL while using signon authentication method
gl: Atopouse un URL de rexistro baleiro ao empregar o método de autenticación mediante rexistro de entrada

en: Empty signon session name while using signon authentication method
gl: Atopouse un nome de rexistro da sesión baleiro ao empregar o método de autenticación mediante rexistro de entrada

en: Empty the table (TRUNCATE)
gl: Baleirar a táboa (TRUNCATE)

en: Empty username while using config authentication method
gl: Atopouse un nome de usuario baleiro ao empregar o método de autenticación da configuración

en: Enable %s
gl: Activar %s

en: Enable CodeMirror
gl: Activar CodeMirror

en: Enable SQL Validator
gl: Activar o validador de SQL

en: Enable SSL for connection to MySQL server
gl: Activar a SSL para a conexión ao servidor de MySQL

en: Enable Statistics
gl: Activar as estatísticas

en: Enable [a@http://en.wikipedia.org/wiki/Bzip2]bzip2[/a] compression for import and export operations
gl: Activar a compresión [a@http://gl.wikipedia.org/wiki/Bzip2]bzip2[/a] nas operacións de importación e exportación

en: Enable [a@http://en.wikipedia.org/wiki/Gzip]gzip[/a] compression for import and export operations
gl: Activar a compresión [a@http://gl.wikipedia.org/wiki/Gzip]gzip[/a] nas operacións de importación e exportación

en: Enable [a@http://en.wikipedia.org/wiki/ZIP_(file_format)]ZIP[/a] compression for import and export operations
gl: Activar a compresión [a@http://gl.wikipedia.org/wiki/ZIP_(formato de ficheiro)]ZIP[/a] nas operacións de importación e exportación

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
gl: Active as funcionalidades avanzadas no ficheiro de configuración (<code>config.inc.php</code>) comezando, por exemplo con <code>config.sample.inc.php</code>.

en: Enable highlighting
gl: Activar o realce

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
gl: Activar se se quere un historial baseado en base de datos (require o almacenamento da configuración do phpMyadmin). Se se desactiva, utiliza rutinas JS para mostrar o historial de consultas (que se perde cando se fecha a xanela).

en: Enable slow query logging by setting {log_slow_queries} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
gl: Active o rexistro de consultas lentas configurando {long_slow_queries} como «ON». Con isto detéctanse as consultas con desempeño defectuoso.

en: Enable slow query logging by setting {slow_query_log} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
gl: Active o rexistro de consultas lentas configurando {slow_query_log} como «ON». Con isto detéctanse as consultas con desempeño defectuoso.

en: Enable the Developer tab in settings
gl: Activar a lapela de desenvolvemento na configuración

en: Enable the thread cache by setting {thread_cache_size} > 0.
gl: Active a caché de fíos estabelecendo {thread_cache_size} > 0.

en: Enabled
gl: Activado

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page
gl: Activar a comprobación da última versión na páxina principal do phpMyAdmin

en: Enabling the general_log may increase the server load by 5-15%. Also be aware that generating statistics from the logs is a load intensive task, so it is advisable to select only a small time span and to disable the general_log and empty its table once monitoring is not required any more.
gl: Activar general_log pode incrementar a carga do servidor entre un 5% e un 15%. Teña tamén en conta que xerar estatísticas a partir de rexistros é unha tarefa que require un traballo intensivo, polo que se recomenda escoller só un tempo limitado e desactivar general_log e baleirar a súa táboa cando non se requira máis esa vixilancia.

en: Enclose export in a transaction
gl: Incluír a exportación nunha transacción

en: Enclose table and column names with backquotes
gl: Encerrar os nomes das táboas e das columnas entre aspas invertidas

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
gl: Encerrar os nomes das táboas e das columnas entre aspas invertidas <i>(Protexe os nomes das columnas e as táboas formadas con caracteres especiais ou palabras chave)</i>

en: Encoding Conversion:
gl: Conversión de codificación:

en: End of line
gl: Fin da liña

[ctx: End of recurring event]
en: End
gl: Fin

en: Engines
gl: Motores

en: English
gl: Inglés

en: Enter each value in a separate field
gl: Introduza cada valor nun campo separado

en: Enter server connection parameters
gl: Introduza os parámetros da conexión ao servidor

en: Error
gl: Produciuse un erro

en: Error code: %s
gl: Código de erro: %s

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
gl: Produciuse un erro ao crear a chave externa en %1$s (comprobe os tipos de datos)

en: Error in Processing Request
gl: Produciuse un erro ao procesar a petición

en: Error in ZIP archive:
gl: Produciuse un erro no ficheiro ZIP:

en: Error in processing request
gl: Produciuse un erro ao procesar a petición

en: Error management:
gl: Xestión de erros:

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc]
gl: Produciuse un erro ao mover o ficheiro enviado. Consulte a [doc@faq1-11]Pregunta frecuente 1.11[/doc]

en: Error reading data:
gl: Produciuse un erro ao ler os datos:

en: Error renaming table %1$s to %2$s
gl: Produciuse un erro ao mudarlle o nome á táboa %1$s para %2$s

en: Error saving coordinates for Designer.
gl: Produciuse un erro ao gardar as coordenadas para Deseñador.

en: Error text: %s
gl: Texto do erro: %s

en: Error while creating PDF:
gl: Produciuse un erro ao crear o PDF:

en: Error while moving uploaded file.
gl: Produciuse un erro ao mover o ficheiro subido.

en: Error: Relation not added.
gl: Erro: non se engadiu a relación.

en: Error: Token mismatch
gl: Erro: o token non coincide

en: Error: relation already exists.
gl: Erro: xa existe unha relación.

en: Especially on a system with a lot of writes to InnoDB tables you should set {innodb_log_file_size} to 25%% of {innodb_buffer_pool_size}. However the bigger this value, the longer the recovery time will be when database crashes, so this value should not be set much higher than 256 MiB. Please note however that you cannot simply change the value of this variable. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="http://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
gl: Especialmente nun sistema con moitas escritas nas táboas de InnoDB, habería que configurar innodb_log_file size como o 25%% de {innodb_buffer_pool_size}. Porén, canto maior sexa este valor, maior tempo de recuperación será preciso cando quebre a base de datos, polo que este valor non debería ser moito maior de 256 MiB. Teña en conta, porén, que non chega simplemente con cambiar o valor desta variábel. hai que apagar o servidor, retirar os ficheiros de rexistro de InnoDB, configurar o novo valor en my.cnf, iniciar o servidor e a seguir comprobar os rexistros de erro par ver que todo fose ben. Consulte tamén <a href="http://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">esta entrada de blogue</a>

en: Estonian
gl: Estonio

en: Event
gl: Acontecemento

en: Event %1$s has been created.
gl: O acontecemento %1$s foi creado.

en: Event %1$s has been modified.
gl: O acontecemento %1$s foi modificado.

en: Event name
gl: Nome do acontecemento

en: Event scheduler status
gl: Estado do planificador de acontecementos

en: Event type
gl: Tipo de acontecemento

en: Events
gl: Acontecementos

en: Excel edition
gl: Versión do Excel

en: Excel edition:
gl: Versión de Excel:

en: Except
gl: Excepto

en: Execute
gl: Executar

en: Execute at
gl: Executar en

en: Execute every
gl: Executar cada

en: Execute routine
gl: Executar a rutina

en: Execution results of routine %s
gl: Resultados da execución da rutina %s

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
gl: O ficheiro de configuración existente (%s) non e lexíbel.

en: Existing settings will be overwritten!
gl: A configuración existente será substituída!

en: Exit fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

en: Explain SQL
gl: Explicar o SQL

en: Explain output
gl: Explicar a saída

en: Export
gl: Exportar

en: Export Method:
gl: Método de exportación:

en: Export as %s
gl: Exportar como %s

en: Export contents
gl: Exportar o contido

en: Export defaults
gl: Exportar o predeterminado

en: Export method
gl: Método de exportación

en: Export of event %s
gl: Exportación do acontecemento %s

en: Export of routine %s
gl: Exportar a rutina %s

en: Export of trigger %s
gl: Exportar o disparador %s

en: Export table headers
gl: Exportar os cabezallos das táboas

en: Export table names
gl: Exportar os nomes das táboas

en: Export time in UTC
gl: Exportar a hora en UTC

en: Export to selected page
gl: Exportar á páxina escollida

en: Export type
gl: Tipo de exportación

en: Export/Import to scale
gl: Exportar/Importar a escala

en: Exporting databases from the current server
gl: A exportar bases de datos desde o servidor actual

en: Exporting rows from "%s" table
gl: A exportar filas desde a táboa «%s»

en: Exporting tables from "%s" database
gl: A exportar táboas desde a base de datos «%s»

en: Extra parameters for iconv
gl: Parámetros extra para iconv

en: FOREIGN KEY
gl: CHAVE EXTERNA

en: FOREIGN KEY relation added
gl: Engadiuse unha relación cunha CHAVE EXTERNA

en: Failed attempts
gl: Tentativas falidas

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
gl: Produciuse un erro ao construír a grella da gráfica coa configuración importada. Restáurase a configuración predeterminada…

en: Failed calculating value for rule '%s'
gl: Non foi posíbel calcular o valor da regra «%s»

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'
gl: Non foi posíbel avaliar a pre-condición da regra «%s»

en: Failed formatting string for rule '%s'.
gl: Produciuse un erro ao formatar a cadea para a regra «%s».

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
gl: Fallo analizando o ficheiro de configuración. Non parece ser un código JSON válido.

en: Failed running test for rule '%s'
gl: Non foi posíbel executar a proba da regra «%s»

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
gl: Produciuse un erro ao limpar as preferencias de IU da táboa (vexa $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Failed to connect to SQL validator!
gl: Non foi posíbel conectar cun validador de SQL!

en: Failed to read configuration file
gl: Foi imposíbel ler o ficheiro de configuración

en: Failed to use Blowfish from mcrypt!
gl: Non foi posíbel usar Blowfish desde mcrypt!

en: Failed to write file to disk.
gl: Non foi posíbel escribir no disco.

en: Fatal error: The navigation can only be accessed via AJAX
gl: Produciuse un erro fatal: Só é posíbel acceder á navegación mediante AJAX

en: Features
gl: Funcionalidades

en: February
gl: Febreiro

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
gl: A este servidor téñenselle feito menos de 1000 preguntas. As recomendacións poderían non ser precisas.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
gl: O ficheiro %s xa existe no servidor - cambie de nome ou escolla a opción de eliminar.

en: File %s does not contain any key id
gl: O ficheiro %s non contén ningún identificador de chave

en: File could not be read
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro

en: File doesn't exist
gl: Ese ficheiro non existe

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
gl: O ficheiro pode estar comprimido (%s) ou descomprimido.

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: File name template:
gl: Modelo do nome de ficheiro:

en: File to Import:
gl: Ficheiro que importar:

en: File upload stopped by extension.
gl: Detívose o envío do ficheiro por causa da extensión.

en: File uploads are not allowed on this server.
gl: Este servidor non admite a recepción de ficheiros.

en: File was not an uploaded file.
gl: O ficheiro non foi subido como un ficheiro.

en: Files
gl: Ficheiros

en: Filter
gl: Filtro

en: Filter by category…
gl: Filtrar pola categoría…

en: Filter queries by word/regexp:
gl: Filtrar as consultas por palabra/expresión regular:

en: Filters
gl: Filtros

en: Find:
gl: Atopar:

[ctx: First page]
en: Begin
gl: Inicio

en: Flush (close) all tables
gl: Limpar (fechar) todas as táboas

en: Flush query cache
gl: Limpar a caché de consultas

en: Flush the table (FLUSH)
gl: Borrar a táboa («FLUSH»)

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
gl: Os valores de configuración seguintes serán aplicados globalmente e serán restaurados aos valores predeterminados ao reiniciar o servidor:

en: Font size
gl: Tamaño da letra

en: For a list of available transformation options and their MIME type transformations, click on %stransformation descriptions%s
gl: Para unha lista das opcións de transformación dispoñíbeis e as súas transformacións de tipos MIME, prema %sdescricións das transformacións%s

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
gl: Para os valores por omisión, introduza un único valor, sen escapalo con barras ou aspas e empregando este formato: a

en: For further information about replication status on the server, please visit the <a href="#replication">replication section</a>.
gl: Para máis información acerca do estado de replicación do servidor visite a <a href="#replication">sección sobre replicación</a>.

en: Force SSL connection
gl: Obrigar a conectarse con SSL

en: Force secured connection while using phpMyAdmin
gl: Obrigar a que se empregue unha conexión segura mentres se empregue o phpMyAdmin

en: Foreign key check:
gl: Comprobación da chave externa:

en: Foreign key constraint
gl: Límite das chaves externas

en: Foreign key dropdown order
gl: Ordenación das chaves alleas

en: Foreign key limit
gl: Límite das chaves alleas

en: Format
gl: Formato

en: Format of imported file
gl: Formato do ficheiro importado

en: Format-Specific Options:
gl: Opcións específicas do formato:

en: Format-specific options:
gl: Opcións específicas do formato:

en: Format:
gl: Formato:

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
gl: Formata texto como consulta de SQL e realza a sintaxe.

en: Fr
gl: Ve

en: Free Swap
gl: Intercambio libre

en: Free memory
gl: Memoria libre

en: Free pages
gl: Páxinas libres

en: Fri
gl: Ve

en: Friday
gl: Venres

en: From
gl: Desde

en: From general log
gl: Do rexistro de consultas xeral

en: From slow log
gl: Do rexistro de consultas lento

en: Full start
gl: Inicio completo

en: Full stop
gl: Detención completa

en: Full texts
gl: Textos completos

en: Fulltext
gl: Texto completo

en: Function
gl: Función

en: Function to use when dumping data:
gl: Función que empregar ao envorcar os datos:

en: Functions
gl: Funcións

en: GLOBALS overwrite attempt
gl: Tentouse substituír GLOBALS

en: GZip output buffering
gl: Buffer para a saída de GZip

en: Garbage threshold
gl: Limiar do lixo

en: Gather errors
gl: Recoller os erros

en: General
gl: Xeral

en: General Settings
gl: Configuración xeral

en: General relation features
gl: Características xerais das relacións

en: Generate
gl: Xerar

en: Generate Password
gl: Xerar un contrasinal

en: Generate password
gl: Xerar un contrasinal

en: Generated by
gl: Xerado por

en: Generation Time
gl: Xerado en

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Geometry type '%s' is not supported by MySQL.
gl: MySQL non recoñece o tipo de xeometría «%s».

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: German
gl: Alemán

en: Get more editing space
gl: Obter máis espazo de edición

en: Get more themes!
gl: Obter máis temas!

en: Get support
gl: Obter soporte

en: Git revision
gl: Revisión do git

en: Gives access to the complete list of databases.
gl: Permite acceder á lista completa de bases de datos.

en: Global privileges
gl: Privilexios globais

en: Global value
gl: Valor global

en: Go
gl: Ir

en: Go back to previous page
gl: Volver para páxina anterior

en: Go back to this page
gl: Volver para esta páxina

en: Go to database: %s
gl: Ir á base de datos: %s

en: Go to link
gl: Ir á ligazón

en: Go to table: %s
gl: Ir á táboa: %s

en: Go to view: %s
gl: Ir á vista: %s

en: Got invalid version string from server
gl: Recibiuse unha cadea de versión do servidor que non é válida

en: Grant
gl: Conceder

en: Grant all privileges on database &quot;%s&quot;
gl: Conceder todos os privilexios sobre a base de datos &quot;%s&quot;

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%)
gl: Conceder todos os privilexios para o nome con comodíns (username\_%)

en: Greek
gl: Grego

en: Grid editing: save all edited cells at once
gl: Edición da grella: gravar todas as celas editadas inmediatamente

en: Grid editing: trigger action
gl: Edición da grella: activar acción

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined below)
gl: Agrupar os elementos na árbore de navegación (determinado polo separador indicado embaixo)

en: Group items in the tree
gl: Agrupar os elementos na árbore

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
gl: Agrupar as consultas, ignorando os datos variábeis das cláusulas WHERE

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth
gl: Nome de HTTP Basic Auth Realm que mostrar cando se faga a autenticación mediante HTTP

en: HTTP Realm
gl: Dominio HTTP (Realm)

en: HTTP authentication
gl: Autenticación mediante HTTP

en: Handler
gl: Manipulador

en: Hardware authentication failed
gl: Fallou a autenticación do hardware

en: Has no effect in this MySQL version.
gl: Non funciona nesta versión do MySQL.

en: Headers every %s rows
gl: Cabeceiras cada %s filas

en: Hebrew
gl: Hebreu

en: Help
gl: Axuda

en: Hide
gl: Agochar

en: Hide Panel
gl: Agochar o panel

en: Hide browser transformation
gl: Ocultar a transformación do navegador

en: Hide databases
gl: Agochar as bases de datos

en: Hide databases matching regular expression (PCRE)
gl: Agochar as bases de datos que coincidan cunha expresión regular (PCRE)

en: Hide indexes
gl: Agochar os índices

en: Hide query box
gl: Agochar a caixa das consultas

en: Hide search criteria
gl: Agochar o criterio de busca

en: Hide search results
gl: Agochar os resultados da busca

en: Hide table structure actions
gl: Agochar as accións da estrutura da táboa

en: Hide/Show Tables with no relation
gl: Agochar/Mostrar as táboas sen relación

en: Hide/Show all
gl: Agochalo/Mostralo todo

en: Highlight pointer
gl: Realzar o punteiro

en: Highlight row pointed by the mouse cursor
gl: Realzar a fileira á que apunta o cursor do rato

en: Highlight selected rows
gl: Realzar as fileiras seleccionadas

en: Highlight server under the mouse cursor
gl: Realzar o servidor que estea por baixo do cursor do rato

en: Home
gl: Inicio («Home»)

en: Host
gl: Servidor

en: Host authorization order
gl: Orde de autenticación do servidor

en: Host authorization rules
gl: Regras de autorización do servidor

en: Hostname where MySQL server is running
gl: Nome da máquina na que se executa o servidor de MySQL

en: Hour
gl: Hora

en: Hovering over a point will show its label.
gl: Situar o rato sobre o punto mostra a súa etiqueta.

en: How many queries are kept in history
gl: Cantas consultas se gardan no historial

en: How many rows can be inserted at one time
gl: Cantas fileiras se poden inserir dunha volta

en: How many temporary files mysqld has created.
gl: Número de ficheiros temporais creados por mysqld.

en: How to connect to server, keep [kbd]tcp[/kbd] if unsure
gl: Como ligar co servidor; déixeo como [kbd]tcp[/kbd] se non está segura/a

en: How to use
gl: Como usar

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
gl: Porén, na última execución non se examinou nada de datos, o que normalmente significa que o phpMyAdmin non poderá rematar esta importación a non ser que se lle incrementen os límites de tempo de php.

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: ID
gl: Identificador

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Iconic navigation bar
gl: Barra de navegación por iconas

en: Iconic table operations
gl: Operacións de táboas con iconas

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
gl: De ser VERDADEIRO, ao saír elimínanse as cookies de todos os servidores; de ser FALSO, a saída só se produce do servidor actual. Cando se configura como FALSO fai que sexa máis doado esquecer saír dos outros servidores cando se estea conectado a varios servidores.

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
gl: Se o tipo de campo é «enum» ou «set», introduza os valores empregando este formato: 'a','b','c'…<br />Se precisar pór unha barra invertida (« \») ou aspas simples (« '») entre estes valores, preceda a barra e as aspas de barras invertidas (por exemplo '\\xyz' ou 'a\'b').

en: If enabled user can enter any MySQL server in login form for cookie auth
gl: Se estiver activado, os usuarios poden entrar en calquera servidor de MySQL no formulario de rexistro de cookie auth

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed
gl: Se estiver activado, o phpMyAdmin continúa a calcular as consultas de afirmacións múltiplas mesmo se unha destas consultas fallase

en: If the data in each row of the file is not in the same order as in the database, list the corresponding column names here. Column names must be separated by commas and not enclosed in quotations.
gl: Se os datos de cada fileira do ficheiro non están na mesma orde que na base de datos, enumere aquí os nomes das columnas correspondentes. Os nomes das columnas teñen que estar separados por vírgulas e non encerrados entre aspas.

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
gl: Se o ficheiro temporal usado para a creación rápida dun índice de MyISAM for máis grande que se se usar o caché de chaves na cantidade que se especifique aquí, preferir o método da caché de chaves.

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
gl: Se este valor é maior que 1, os índices das táboas MyISAM créanse en paralelo (cada índice no seu propio fío) durante o proceso Reparar ordenando.

en: If using cookie authentication and %sLogin cookie store%s is not 0, %sLogin cookie validity%s must be set to a value less or equal to it.
gl: Se se emprega a autenticación mediante cookies e %so almacén de cookies de entrada%s non é 0, %sa validez das cookies de entrada%s ten que ter un valor menor ou igual a el.

en: If you did not compile from source, you may be using a package modified by a distribution. The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries, not any package distributions (such as RedHat, Debian/Ubuntu etc).
gl: Se non compilou a partir das fontes, pode que estea a empregar un paquete modificado por unha distribución. O manual do MySQL só é preciso para os binarios oficiais do MySQL, non para calquera distribución de paquetes (como RedHat, Debian/Ubuntu, etc.).

en: If you feel this is necessary, use additional protection settings - %shost authentication%s settings and %strusted proxies list%s. However, IP-based protection may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
gl: Se pensa que é preciso, empregue opcións de protección adicionais - %sautenticación do servidor%s e %slista de proxies de confianza%s. Porén, a protección baseada no IP pode non ser de fiar se o IP pertence a un ISP ao que estean ligados miles de usuarios, incluído vostede.

en: If you have a custom username, specify it here (defaults to [kbd]anonymous[/kbd])
gl: Se dispón dun nome de usuario personalizado, indíqueo aquí (por omisión é [kbd]anonymous[/kbd])

en: If you have deliberately changed one of either: The server uses the lower value of either to determine the maximum size of in-memory tables. So if you wish to increase the in-memory table limit you will have to increase the other value as well.
gl: Se alterou deliberadamente unha ou a outra: O servidor emprega o valor máis baixo de cada unha para determinar o tamaño máximo das táboas na memoria. Así que se desexa incrementar o límite das táboas na memoria terá que incrementar tamén o outro valor.

en: If you wish to use the SQL Validator service, you should be aware that [strong]all SQL statements are stored anonymously for statistical purposes[/strong].[br][em][a@http://sqlvalidator.mimer.com/]Mimer SQL Validator[/a], Copyright 2002 Upright Database Technology. All rights reserved.[/em]
gl: Se desexa empregar o servizo do validador de SQL ha de te ren conta que [strong]todas as instrucións de SQL se almacenan de maneira anónima con finalidade estatística[/strong].[br][em][a@http://sqlválidator.mimer.com/]Mimer SQL Validator[/a], Copyright 2002 Upright Database Technology. Todos os dereitos reservados.[/em]

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow [a@%s]this link[/a] to use a secure connection.
gl: Se o servidor tamén estiver configurado para aceptar peticións de HTTP, siga esta ligazón [a@%s]this link[/a] para empregar unha conexión segura.

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Ignore all databases; Replicate:
gl: Ignorar todas as bases de datos. Replicar:

en: Ignore errors
gl: Ignorar os erros

en: Ignore multiple statement errors
gl: Ignorar os erros de afirmacións múltiplas

en: Immediate table locks %%
gl: Porcentaxe de bloqueos de táboa inmediatos

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
gl: Bloqueos de táboa inmediatos: %s%%; este valor debería superar o 95%%

en: Import
gl: Importar

en: Import / export
gl: Importación / exportación

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
gl: Importar as moedas ($5.00 a 5.00)

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
gl: Importar as moedas <i>(ex. $5,00 como 5,00)</i>

en: Import defaults
gl: Opcións de importación por omisión

en: Import files
gl: Importar ficheiros

en: Import from browser's storage
gl: Importar do almacenamento do navegador

en: Import from file
gl: Importar dun ficheiro

en: Import from selected page
gl: Importar desde a páxina escollida

en: Import has been successfully finished, %d queries executed.
gl: A importación rematou sen problemas. Executáronse %d consultas.

en: Import monitor configuration
gl: Importar a configuración do monitor

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
gl: Importar as porcentaxes como decimais (12.00% a .12)

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
gl: Importar as porcentaxes como decimais correctos<i>(ex. 12,00% como .12)</i>

en: Import/Export coordinates for PDF schema
gl: Importar/Exportar coordenadas para esquema de PDF

en: Importing into the current server
gl: A importar ao servidor actual

en: Importing into the database "%s"
gl: A importar na base de datos «%s»

en: Importing into the table "%s"
gl: A importar na táboa «%s»

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
gl: Incluír a marca temporal de cando se crearon as bases de datos, cando foi a última vez que se actualizaron e que se comprobaron

en: Include table caption
gl: Incluír o título da táboa

en: Includes all privileges except GRANT.
gl: Inclúe todos os privilexios a excepción de GRANT (Conceder).

en: Incorrect IP address: %s
gl: O enderezo de IP é incorrecto: %s

en: Incorrect formset, check $formsets array in setup/frames/form.inc.php
gl: O grupo de formularios (formset) é incorrecto; comprobe o array $formsets en setup/frames/form.inc.php

en: Incorrect value
gl: O valor é incorrecto

en: Increase {thread_cache_size}.
gl: Aumente {thread_cache_size}.

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the <a href="http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/internal-temporary-tables.html">MySQL Documentation</a>
gl: Podería axudar que se incrementasen {max_heap_table_size} e {tmp_table_size}. Porén, sempre se escriben algunhas táboas temporais no disco, independentemente do valor destas variábeis. Para eliminalas hai que reescribir as consultas para que eviten esas condicións (Nunha táboa temporal: presenza dunha columna tipo BLOB ou TEXT ou presenza dunha columna maior de 512 bytes), como se menciona na <a href="http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/internal-temporary-tables.html">documentación do MySQL</a>

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the beginning of an <a href="http://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">Article by the Pythian Group</a>
gl: Podería axudar que se incrementasen {max_heap_table_size} e {tmp_table_size}. Porén, sempre se escriben algunhas táboas temporais no disco, independentemente do valor destas variábeis. Para eliminalas hai que reescribir as consultas para que eviten esas condicións (Nunha táboa temporal: presenza dunha columna tipo BLOB ou TEXT ou presenza dunha columna maior de 512 bytes), como se menciona no comezo dun <a href="http://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">artigo do grupo Pythian</a>

en: Index
gl: Índice

en: Index %s has been dropped
gl: Eliminouse o índice %s

en: Index cache size
gl: Tamaño da caché do índice

en: Index name:
gl: Nome do índice:

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
gl: Índices lidos desde a memoria: %s%%; este valor debería superar o 95%%

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
gl: Media de análises dos índices: %s; este valor debería ser inferior a 1 por hora

en: Index type:
gl: Tipo de índice:

en: Indexes
gl: Índices

en: Information
gl: Información

en: Initial state for sliders
gl: Estado inicial dos controis desprazábeis

en: Inline edit of this query
gl: Edición na liña desta consulta

[ctx: Inline edit query]
en: Inline
gl: Na liña

en: Inner Ring
gl: Círculo interno

en: InnoDB Status
gl: Estado de InnoDB

en: InnoDB buffer pool size
gl: Tamaño da reserva de buffer do InnoDB

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
gl: InnoDB é habitualmente a mellor escolla para motores de táboas.

en: InnoDB log size
gl: Tamaño de rexistro de InnoDB

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd]
gl: Escriba os proxies como [kbd]IP: cabezallo HTTP de confianza[/kbd]. O exemplo seguinte especifica que o phpMyAdmin debería confiar nun cabezallo HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) proveniente do proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd]

en: Ins
gl: Inserir

en: Insecure connection
gl: A conexión non é segura

en: Insert
gl: Inserir

en: Insert Table
gl: Inserir unha táboa

en: Insert another new row
gl: Inserir un rexistro novo

en: Insert as new row
gl: Inserir unha columna nova

en: Insert as new row and ignore errors
gl: Inserir como fila nova e ignorar os erros

en: Inserted row id: %1$d
gl: Identificador da fileira inserida: %1$d

en: Inside column:
gl: Dentro da columna:

en: Inside tables:
gl: Dentro das táboas:

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
gl: No canto de instrucións <code>INSERT</code>, empregar:

en: Instructions
gl: Instrucións

en: Instructions/Setup
gl: Instrucións/Configuración

en: Insufficient space to save the file %s.
gl: Non hai espazo para gardar o ficheiro %s.

en: Internal relation
gl: Relación interna

en: Internal relation added
gl: Engadiuse a relación interna

en: Internal relations
gl: Relacións internas

en: Invalid Identifer
gl: O identificador non é válido

en: Invalid authentication method set in configuration:
gl: Na configuración indicouse un método de autenticación que non é válido:

en: Invalid class name "%1$s", using default of "Node"
gl: O nome de clase «%1$s» é incorrecto; emprégase o predefinido «Nodo»

en: Invalid column (%s) specified! Ensure that columns names are spelled correctly, separated by commas, and not enclosed in quotes.
gl: Indicouse unha columna incorrecta (%s)! Asegúrese de que os nomes das columnas están ben escritos, separados por vírgulas e non encerrados entre aspas.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
gl: O número de columnas é incorrecto na entrada do CSV na liña %d.

en: Invalid database
gl: A base de datos non é válida

en: Invalid direction "%s" given for parameter.
gl: O parámetro «%s» recibiu unha dirección incorrecta.

en: Invalid export type
gl: Este tipo de exportación non é válido

en: Invalid format of CSV input on line %d.
gl: O formato de entrada de CSV non é válido na liña %d.

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br />%s.
gl: O formato de entrada de mediawiki non é válido na liña: <br /> %s.

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
gl: O nome de servidor non é válido para o servidor %1$s. Revise a configuración.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
gl: Hai un parámetro non válido para a importación de CSV: %s

en: Invalid routine type: "%s"
gl: O tipo de rutina non é válido: «%s»

en: Invalid rule declaration on line %1$s, expected line %2$s of previous rule
gl: A declaración da regra na liña %1$s é incorrecta; esperábase a liña %2$s da regra anterior

en: Invalid rule declaration on line %s
gl: Hai unha declaración de regra incorrecta na liña %s

en: Invalid server index: %s
gl: O índice de servidor non é válido: %s

en: Invalid table name
gl: Nome de táboa non válido

en: Is InnoDB disabled?
gl: Está InnoDB desactivado?

en: Is deterministic
gl: É determinista

en: Issue
gl: Problema

en: It is suggested to set {long_query_time} to a lower value, depending on your environment. Usually a value of 1-5 seconds is suggested.
gl: Suxírese configurar {long_query_time} cun valor máis baixo, dependendo do entorno. Normalmente suxírese un valor de entre 1 e 5 segundos.

en: It is usually sufficient to set {innodb_log_file_size} to 25%% of the size of {innodb_buffer_pool_size}. A very big {innodb_log_file_size} slows down the recovery time after a database crash considerably. See also <a href="http://www.mysqlperformanceblog.com/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">this Article</a>. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="http://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
gl: Normalmente abonda con configurar {innodb_log_file_size} como o 25%% do tamaño de {innodb_buffer_pool_size}. Un innodb_log_file moi grande enlentece considerabelmente o tempo de recuperación a seguir unha quebra da base de datos. Consulte tamén <a href="http://www.mysqlperformanceblog.com/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">este artigo</a>. Hai que apagar o servidor, retirar os ficheiros de rexistro de InnoDB, configurar o novo valor en my.cnf, iniciar o servidor, e a seguir comprobar os rexistros de erro para comprobar que todo fose ben. Consulte tamén <a href="http://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">esta entrada de blogue</a>

en: Jan
gl: Xan

en: January
gl: Xaneiro

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Javascript must be enabled past this point
gl: Javascript debe estar activo a partir de aquí

en: Joins
gl: Unións

en: Jul
gl: Xullo

en: July
gl: Xullo

en: Jump to Log table
gl: Ir á táboa de rexistro

en: Jump to database
gl: Ir á base de datos

en: Jump to database &quot;%s&quot;.
gl: Ir á base de datos &quot;%s&quot;.

en: Jun
gl: Xuño

en: June
gl: Xuño

en: Justification
gl: Xustificación

en: Key buffer is not initialized. No MyISAM indexes will be cached.
gl: O buffer de chaves non está inicializado. Non se vai gardar na caché ningún índice de MyISAM.

en: Key cache
gl: Caché de chaves

en: Key cache miss calculated as rate of physical reads compared to read requests (calculated value)
gl: A caché chave calculouse erroneamente como a proporción de lecturas físicas comparada coas solicitudes de lectura (valor calculado)

en: Key is too short, it should have at least 8 characters.
gl: A chave é curta de máis, debería ter un mínimo de oito caracteres.

en: Key should contain letters, numbers [em]and[/em] special characters.
gl: A chave debería conter letras, números [em]e[/em] caracteres especiais.

en: Keyname
gl: Nome da chave

en: Kill
gl: Matar (kill)

en: Korean
gl: Coreano

en: LINUX ONLY: Launches an external application and feeds it the column data via standard input. Returns the standard output of the application. The default is Tidy, to pretty-print HTML code. For security reasons, you have to manually edit the file libraries/plugins/transformations/Text_Plain_External.class.php and list the tools you want to make available. The first option is then the number of the program you want to use and the second option is the parameters for the program. The third option, if set to 1, will convert the output using htmlspecialchars() (Default 1). The fourth option, if set to 1, will prevent wrapping and ensure that the output appears all on one line (Default 1).
gl: SÓ EN LINUX: Inicia un aplicativo externa e envíalle o campo de datos por medio da entrada normal. Devolve a saída normal do aplicativo. Por omisión é Tidy, para que resulte código HTML claro. Por razóns de seguranza, ten que editar manualmente o ficheiro libraries/plugins/transformations/Text_Plain_External.class.php e inserir as ferramentas que queira permitir que funcionen. A primeira opción, polo tanto, é o número do programa que quere usar e a segunda opción son os parámetros do programa. O terceiro parámetro, se for 1, usará htmlspecialchars() para converter a saída (Por omisión é 1). Un cuarto parámetro, se for 1, porá un NOWRAP na cela de contidos para que toda a saída se mostre sen reformatar (por omisión é 1).

en: Label
gl: Etiqueta

en: Label column
gl: Etiqueta da columna

en: Label key
gl: Chave da etiqueta

en: Landscape
gl: Horizontal

en: Language
gl: Lingua

en: Last check
gl: Última revisión

[ctx: Last page]
en: End
gl: Fin

en: Last update
gl: Última actualización

en: Last version
gl: Última versión

en: Latched pages
gl: Páxinas fechadas

en: Latvian
gl: Letonio

en: Leave blank for defaults
gl: Déixeo en branco para o predefinido

en: Leave blank for no "persistent" recently used tables across sessions, suggested: [kbd]pma__recent[/kbd]
gl: Déixeo en branco para eliminar a «persistencia»  das táboas utilizadas recentemente entre sesións; suxírese: [kbd]pma__recent[/kbd]

en: Leave blank for no "persistent" tables'UI preferences across sessions, suggested: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd]
gl: Déixeo en branco se non desexa preferencias «persistentes» da interface das táboas entre sesións; suxírese: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd]

en: Leave blank for no Designer support, suggested: [kbd]pma__designer_coords[/kbd]
gl: Déixeo en branco se non quere empregar Designer; por omisión: [kbd]pma__designer_coords[/kbd]

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd]
gl: Déixeo en branco se non quere PDF schema; por omisión: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd]

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd]
gl: Déixeo en branco se non quere PDF schema; por omisión: [kbd]pma__table_coords[/kbd]

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd]
gl: Déixeo en branco se non quere un histórico das consultas SQL; por omisión: [kbd]pma__history[/kbd]

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd]
gl: Déixeo en branco se non quere un soporte de seguimento das consultas SQL, valor suxerido: [kbd]pma_tracking[/kbd]

en: Leave blank for no [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/bookmark]bookmark[/a] support, suggested: [kbd]pma__bookmark[/kbd]
gl: Déixeo en branco se non quere a funcionalidade de [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/bookmark]bookmark[/a]  ; por omisión: [kbd]pma_bookmark[/kbd]

en: Leave blank for no [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/relation]relation-links[/a] support, suggested: [kbd]pma__relation[/kbd]
gl: Déixeo en branco se non quere [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/relation]ligazóns de relación[/a]; suxírese: [kbd]pma__relation[/kbd]

en: Leave blank for no column comments/mime types, suggested: [kbd]pma__column_info[/kbd]
gl: Déixeo en branco se non quere comentarios/tipos mime das columnas; suxírese: [kbd]pma__column_info[/kbd]

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd]
gl: Déixeo en branco se non quere almacenar as preferencias na base de datos; suxerido: [kbd]pma__userconfig[/kbd]

en: Leave blank if not used
gl: Déixeo en branco se non o vai empregar

en: Leave empty if not using config auth
gl: Déixeo en branco se non vai empregar config auth

en: Left
gl: Esquerda

en: Length/Values
gl: Tamaño/Valores

en: Less than 80%% of the query cache is being utilized.
gl: Estase a empregar menos do 80%% da caché de consultas.

en: Let every user access this bookmark
gl: Permitir que calquera usuario poida acceder a este marcador

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
gl: Deixe que o servidor se execute durante máis tempo até que teña executado un número maior de consultas.

en: Library
gl: Biblioteca

en: License
gl: Licen

en: Limit column characters
gl: Limitar os caracteres das columnas

en: Limits number of table preferences which are stored in database, the oldest records are automatically removed
gl: Limita o número de preferencias de táboas que se almacenan na base de datos; os rexistros máis antigos elimínanse automaticamente

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
gl: Limita o número de ordes que modifiquen unha táboa ou base de datos por hora que pode executar un usuario.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
gl: Limita o número de conexións novas por hora que pode abrir un usuario.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
gl: Limita o número de consultas por hora que pode enviar un usuario.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
gl: Limita o número de conexións simultáneas que pode ter o usuario.

en: Lines terminated by
gl: As liñas rematan en

en: Lines terminated with:
gl: Liñas rematadas en:

en: Linestring
gl: Cadea de liñas

en: Link not found
gl: Non se atopou a ligazón

en: Links to
gl: Liga a

en: List of changes
gl: Listaxe de cambios

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
gl: Lista de proxies de confianza para permiso/denegación de IP

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Live conn./process chart
gl: Gráfica de conexións/procesos en directo

en: Live query chart
gl: Gráfico de consultas en directo

en: Live traffic chart
gl: Gráfico de tráfico en directo

en: Load
gl: Cargar

en: Loading
gl: A cargar

en: Loading logs
gl: A cargar os rexistros

en: Local monitor configuration incompatible
gl: A configuración local de monitorización é incompatible

en: Log analysed, but no data found in this time span.
gl: Analizouse o rexistro mais non se atoparon datos neste intervalo de tempo.

en: Log buffer size
gl: Tamaño do buffer do rexistro

en: Log cache size
gl: Tamaño da caché do rexistro

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
gl: Os datos do Rexistro foron cargados. Consultas executadas neste período de tempo:

en: Log file count
gl: Número de ficheiros de rexistro

en: Log file threshold
gl: Limiar do ficheiro de rexistro

en: Log in
gl: Entrada (login)

en: Log name
gl: Nome do ficheiro de rexistro

en: Log out
gl: Saír

en: Log statistics
gl: Estatísticas de rexistro

en: Log table filter options
gl: Opcións de filtro da táboa de rexistro

en: Login Information
gl: Información sobre o acceso (login)

en: Login cookie store
gl: Almacenar as cookies de rexistro

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
gl: O almacén de cookies da identificación é menor do que a validez das cookies que se configurou en phpMyAdmin; por causa disto, a identificación caduca antes do que está configurado no phpMyAdmin.

en: Login cookie validity
gl: Validez das cookies de rexistro

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
gl: A configuración prohibe rexistrarse sen contrasinal (vexa AllowNoPassword)

en: Logo link URL
gl: URL da ligazón ao logotipo

en: Logo link target
gl: Destino da ligazón do logotipo

en: Logout URL
gl: URL de desconexión

en: Long query time
gl: Tempo de consultas longas

en: MIME TYPES FOR TABLE
gl: TIPOS MIME PARA A TÁBOA

en: MIME type
gl: Tipo MIME

en: Main panel
gl: Panel principal

en: Make sure, you have unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
gl: Asegúrese de ter identificadores de servidor únicos no ficheiro de configuración (my.cnf). De non ser o caso, engada a liña seguinte na sección [mysqld]:

en: Manage your settings
gl: Xestionar a configuración

en: Many temporary tables are being written to disk instead of being kept in memory.
gl: Estanse a escribir moitas táboas temporais no disco no canto de conservalas na memoria.

en: March
gl: Marzo

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables
gl: Marcar as táboas empregadas e permitir que se mostren as bases de datos con táboas bloqueadas

en: Master configuration
gl: Configuración do principal

en: Master replication
gl: Replicación do principal

en: Master server changed successfully to %s
gl: O servidor principal mudouse con éxito a %s

en: Master status
gl: Estado do mestre

en: Max %% MyISAM key buffer ever used
gl: Uso histórico máximo do buffer de chaves MyISAM

en: Max InnoDB log size
gl: Tamaño máximo do rexistro de InnoDB

en: Max: %s%s
gl: Tamaño máximo: %s%s

en: Max_used_connections is at %s%% of max_connections, it should be below 80%%
gl: max_used_connections está no %s%% de max_connections; debería ser inferior ao 80%%

en: Maximal length of created query
gl: Lonxitude máxima da busca creada

en: Maximal number of table preferences to store
gl: Número máximo de preferencias sobre as táboas que almacenar

en: Maximum databases
gl: Bases de datos máximas

en: Maximum displayed SQL length
gl: Lonxitude máxima de SQL que se mostra

en: Maximum execution time
gl: Tempo máximo de execución

en: Maximum items in branch
gl: Número máximo de elementos por galla

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view
gl: Número máximo de caracteres mostrados nunha columna non numérica na vista de exploración

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed
gl: Número máximo de caracteres empregados cando se mostre unha consulta de SQL

en: Maximum number of databases displayed in database list
gl: Número máximo de táboas que se mostran na listaxe de bases de datos

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable
gl: Número máximo de táboas usadas recentemente; 0 para desactivar

en: Maximum number of rows to display
gl: Número máximo de fileiras que se mostran

en: Maximum number of tables displayed in table list
gl: Número máximo de táboas que se mostran na listaxe de táboas

en: Maximum rows to plot
gl: Máximo de filas que aparecen na gráfica

en: Maximum size for input field
gl: Tamaño máximo do campo de entrada

en: Maximum size for temporary files on index creation
gl: Tamaño máximo dos ficheiros temporais no momento de crear índices

en: Maximum size for temporary sort files
gl: Tamaño máximo dos ficheiros de ordenación temporais

en: Maximum table tree depth
gl: Profundidade máxima das táboas

en: Maximum tables
gl: Táboas máximas

en: May
gl: Maio

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc]
gl: Pode non ser exacto. Consulte a [doc@faq3-11]pregunta frecuente 3.11[/doc]

en: MediaWiki Table
gl: Táboa do MediaWiki

en: Memory limit
gl: Límite da memoria

en: Merge with current configuration
gl: Combinar coa configuración actual

en: Microsoft Office
gl: Office da Microsoft

en: Minimum number of databases to display the database filter box
gl: Número mínimo de bases de datos para mostrar a caixa de filtro

en: Minimum number of items to display the filter box
gl: Número mínimo de elementos para mostrar a caixa de filtro

en: Minimum size for input field
gl: Tamaño mínimo do campo de entrada

en: Minor Version
gl: Versión menor

en: Minute
gl: Minuto

en: Missing a temporary folder.
gl: Falta un directorio temporal.

en: Missing data for %s
gl: Faltan datos de %s

en: Missing parameter:
gl: Parámetro que falta:

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
gl: Faltan as táboas de almacenamento da configuración do phpMyadmin

en: Missing value in the form!
gl: Falta un valor no formulario!

en: Mo
gl: Lu

en: Mode
gl: Modo

en: Modifications have been saved
gl: Gardáronse as modificacións

en: Modify
gl: Modificar

en: Module
gl: Módulo

en: Modules
gl: Módulos

en: Mon
gl: Lu

en: Monday
gl: Luns

en: Monitor
gl: Vixiar

en: Monitor Instructions
gl: Instrucións de monitorización

en: Monitor refresh failed
gl: Fallou a anovación do monitor

en: More
gl: Máis

en: More information on [a@https://sourceforge.net/p/phpmyadmin/bugs/2606/]PMA bug tracker[/a] and [a@http://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
gl: Máis información no [a@https://sourceforge.net/p/phpmyadmin/bugs/2606/]Seguidor de erros de PMA[/a] e en [a@http://bugs.mysql.com/19588]Erros do MySQL[/a]

en: More settings
gl: Máis opcións

en: Move Menu
gl: Mover o menú

en: Move column
gl: Mover columna

en: Move columns
gl: Mover columna(s)

en: Move table to (database<b>.</b>table):
gl: Mover a táboa a (base_de_datos<b>.</b>táboa):

en: Move the columns by dragging them up and down.
gl: Mova as columnas arrastrándoas para riba e para baixo.

en: MyISAM concurrent inserts
gl: Insercións concorrentes de MyISAM

en: MyISAM key buffer (index cache) %% used is low.
gl: O buffer de chaves de MyISAM (caché do índice ) %% empregado é baixo.

en: MyISAM key buffer size
gl: Tamaño do buffer de chaves de MyISAM

en: MySQL 4.0 compatible
gl: Compatíbel con MySQL 4.0

en: MySQL Architecture
gl: Arquitectura de MySQL

en: MySQL Spatial Extension does not support ESRI type "%s".
gl: A Extensión Espacial do MySQL non recoñece o tipo «%s» da ESRI.

en: MySQL is not compiled as a 64-bit package.
gl: O MySQL non está compilado como paquete de 64 bits.

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
gl: O MySQL retornou un conxunto baleiro (isto é, cero fileiras).

en: MySQL said:
gl: Mensaxes do MySQL:

en: Name
gl: Nome

en: Natural order
gl: Ordenación natural

en: Navigation panel
gl: Panel de navegación

en: Needed for the replication slaves.
gl: Necesario para os escravos de replicación.

en: Neither URL wrapper nor CURL is available. Version check is not possible.
gl: Non se dispón do envoltorio URL ou de CURL. Non é posíbel comprobar a versión.

en: Network traffic since startup: %s
gl: Tráfico da rede desde o inicio: %s

en: New name
gl: Novo nome

en: New page name:
gl: Nome da nova páxina:

en: New server
gl: Novo servidor

en: Next autoindex
gl: Índice automático seguinte

[ctx: Next month]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: Next page]
en: Next
gl: Seguinte

en: No
gl: Non

en: No Password
gl: Sen contrasinal

en: No Privileges
gl: Sen privilexios

en: No activity within %s seconds; please log in again
gl: Non se rexistrou actividade ningunha desde hai %s segundos ou máis. Terá que entrar de novo

en: No change
gl: Sen cambios

en: No data
gl: Non hai datos

en: No data found
gl: Non se atoparon datos

en: No data found for GIS visualization.
gl: Non se atoparon datos para a visualización de GIS.

en: No data to display
gl: Non hai datos que mostrar

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
gl: Non se recibiron datos para importar. Ou ben non se enviou o ficheiro ou ben o seu tamaño excede o máximo permitido pola súa configuración de PHP. Consulte a [doc@faq1-16]Pregunta frecuente 1.16[/doc].

en: No databases
gl: Non hai ningunha base de datos

en: No databases selected.
gl: Non hai ningunha base de datos escollida.

en: No event with name %1$s found in database %2$s
gl: Non se atopou ningún acontecemento co nome %1$s na base de datos %2$s

en: No files found inside ZIP archive!
gl: Non se atoparon ficheiros dentro do arquivo ZIP!

en: No index defined!
gl: Non se definiu ningún índice!

en: No index parts defined!
gl: Non se definiron partes do índice!

en: No newer stable version is available
gl: Non existe ningunha versión estábel máis recente

en: No preview available.
gl: Non se dispón de previsualización.

en: No privileges.
gl: Sen privilexios.

en: No routine with name %1$s found in database %2$s
gl: Non se atopou ningunha rutina co nome %1$s na base de datos %2$s

en: No rows selected
gl: Non hai ningunha fileira seleccionada

en: No tables found in database
gl: No se atoparon táboas na base de datos

en: No tables found in database.
gl: Non foi posíbel atopar ningunha táboa na base de datos.

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s
gl: Non se atopou ningún disparador co nome %1$s na base de datos %2$s

en: No user found.
gl: Non se achou ningún usuario.

en: No users selected for deleting!
gl: Non se escolleu que usuarios eliminar!

en: No valid authentication key plugged
gl: Non se meteu ningunha chave de autenticación válida

en: No valid image path for theme %s found!
gl: Non hai unha ruta válida de imaxe para o tema %s!

en: None
gl: Ningunha

[ctx: None encoding conversion]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: None for default]
en: None
gl: Nada

[ctx: None privileges]
en: None
gl: Ningún

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
gl: Normalmente, escríbese no buffer de InnoDB como tarefa de fondo. Porén, de se precisar ler ou crear unha páxina e non haber páxinas limpas dispoñíbeis, hai que agardar a que se limpen. Este contador vai contando cantas veces hai que esperar. Se o tamaño do buffer é o axeitado, este valor debería ser pequeno.

en: Not a non-negative number
gl: Non é un número negativo

en: Not a positive number
gl: Non é un número positivo

en: Not a valid port number
gl: Non é un número de porto válido

en: Not replicated
gl: Non duplicado

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
gl: Nota: De activar as estatísticas da base de datos, ocasionará que se produza un tráfico denso entre o servidor web e o de MySQL.

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one
gl: Nota: Se o ficheiro contén varias táboas, estas combínanse nunha

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English
gl: Nota: os nomes dos privilexios do MySQL están en inglés

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
gl: Nota: Se estas opcións se configuran como 0 (cero) elimínase o límite.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
gl: Nota: phpMyAdmin recolle os privilexios dos usuarios directamente das táboas de privilexios do MySQL. O contido destas táboas pode diferir dos privilexios que usa o servidor se se levaron a cabo alteracións manuais. Neste caso, debería %svolver a cargar os privilexios%s antes de proseguir.

en: November
gl: Novembro

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
gl: Agora engada as liñas seguintes ao final do ficheiro my.cnf e a seguir reinicie o servidor de MySQL.

en: Nowhere
gl: En ningún lugar

en: Null
gl: Nulo

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas
gl: Número de columnas das áreas de texto de CHAR/VARCHAR

en: Number of inserted rows
gl: Número de fileiras inseridas

en: Number of queries to skip from start
gl: Número de consultas que se ignoran dende o comezo

en: Number of rows
gl: Número de fileiras

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, &quot;Previous&quot; and &quot;Next&quot; links will be shown.
gl: Número máximo de fileiras que aparecen cando se visualiza un conxunto de resultados. Se o conxunto de resultados contén máis fileiras, aparecen as ligazóns &quot;Anterior&quot; e &quot;Seguinte&quot;.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas
gl: Número de fileiras das áreas de texto de CHAR/VARCHAR

en: Number of rows per page
gl: Número de filas por páxina

en: Number of rows to skip, starting from the first row:
gl: Número de filas que saltar, comezando na primeira:

en: Number of rows:
gl: Número de filas:

en: Number of tables
gl: Número de táboas

en: OFF
gl: Apagado

en: ON
gl: Acendido

en: Object creation options
gl: Opcións de creación de obxectos

en: Object creation options (all are recommended)
gl: Opcións de creación de obxectos (recoméndanse todas)

en: Oct
gl: Out

en: October
gl: Outubro

en: Official Homepage
gl: Páxina oficial

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
gl: Nun servidor ocupado, os contadores de bytes poden sobrecargarse, de maneira que esas estatísticas, tal e como as transmite o servidor de MySQL, poden resultar incorrectas.

en: On completion preserve
gl: Preservar ao completar

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <b>is</b> configured as master
gl: Unha vez reiniciado o servidor de MySQL, prema o botón Ir. Despois diso, debería ver unha mensaxe que informa de que este servidor <b>está</b> configurado como principal

en: Only retrieve SELECT,INSERT,UPDATE and DELETE Statements
gl: Obter só as instrucións SELECT, INSERT, UPDATE e DELETE

en: Only show keys
gl: Só as chaves coñecidas

en: Only slaves started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
gl: Nesta listaxe só son visíbeis os escravos que se inicien coa opción --report-host=nome_da_máquina.

en: Open
gl: Abrir

en: Open Document Spreadsheet
gl: Folla de cálculo de Open Document

en: Open Document Text
gl: Texto de Open Document

en: Open new phpMyAdmin window
gl: Abrir unha xanela nova co phpMyAdmin

en: Open the linked page in the main window ([kbd]main[/kbd]) or in a new one ([kbd]new[/kbd])
gl: Abrir a páxina ligada na xanela principal ([kbd]principal[/kbd]) ou nunha nova ([kbd]nova[/kbd])

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
gl: Taxa de apertura de ficheiros: %s, este valor debería ser menor a 5 por hora

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
gl: Taxa de apertura de táboas: %s, este valor debería ser menor a 10 por hora

en: Opening tables requires disk I/O which is costly. Increasing {table_open_cache} might avoid this.
gl: Abrir as táboas require E/S no disco, o que é moi custoso. Incrementar {table_open_cache} podería evitar isto.

en: Operations
gl: Operacións

en: Operator
gl: Operador

en: Optimize
gl: Optimizar

en: Optimize queries and/or use InnoDB to reduce lock wait.
gl: Optimice as consultas e/ou empregue InnoDB para reducir o tempo de espera de bloqueos.

en: Optimize table
gl: Optimizar a táboa

en: Options
gl: Opcións

en: Or
gl: ou

en: Orientation
gl: Orientación

en: Original position
gl: Posición orixinal

en: Other
gl: Outro

en: Other core settings
gl: Outras opcións principais

en: Outer Ring
gl: Círculo externo

en: Output
gl: Saída

en: Output:
gl: Saída:

en: Overhead
gl: De máis (Overhead)

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Overwrite existing file(s)
gl: Eliminar o(s) ficheiro(s) xa existente(s)

en: PARTITION definition
gl: Definición da PARTICIÓN

en: PDF schema: pages table
gl: PDF schema: táboa de páxinas

en: PDF schema: table coordinates
gl: PDF schema: coordenadas de táboa

en: PHP Version
gl: Versión do PHP

en: PHP extension
gl: Extensión de PHP

en: PHP extension to use
gl: Engadido PHP que empregar

en: PHP threw following error: %s
gl: PHP mostrou o seguinte erro:%s

en: Packed
gl: Empaquetado

en: Page
gl: Páxina

en: Page creation failed
gl: Fallou a creación da páxina

en: Page has been created
gl: Creouse a páxina

en: Page name
gl: Nome da páxina

en: Page number:
gl: Número de páxina:

en: Page titles
gl: Títulos de páxina

en: Pages containing data
gl: Páxinas con datos

en: Pages to be flushed
gl: Páxinas que se eliminarán

en: Paper size
gl: Tamaño do papel

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Partial Import:
gl: Importación parcial:

en: Partial import: allow interrupt
gl: Importación parcial: permitir interromper

en: Partial import: skip queries
gl: Importación parcial: ignorar as consultas

en: Partial texts
gl: Textos parciais

en: Partition %s
gl: Partición %s

en: Partition maintenance
gl: Mantemento de particións

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password Hashing
gl: Hash do contrasinal

en: Password for config auth
gl: Contrasinal para config auth

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Pause monitor
gl: Deter a monitorización

en: Pending log file writes.
gl: Escritas no ficheiro de rexistro pendentes.

en: Percentage of MyISAM key buffer used
gl: Porcentaxe do buffer de chaves de MySISAM empregado

en: Percentage of aborted clients
gl: Porcentaxe de clientes interrompidos

en: Percentage of aborted connections
gl: Porcentaxe de conexións interrompidas

en: Percentage of index reads from memory
gl: Porcentaxe de lecturas de índice da memoria

en: Percentage of physical writes compared to write requests (calculated value)
gl: Porcentaxe de escritas físicas comparada coas solicitudes de escrita (valor calculado)

en: Percentage of slow queries
gl: Porcentaxe de consultas lentas

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
gl: Porcentaxe de ordenamentos que causan táboas temporais

en: Percentage of temp tables on disk
gl: Porcentaxe de táboas temporais en disco

en: Percentage of used connections
gl: Porcentaxe de conexións empregadas

en: Percentage of used key cache (calculated value)
gl: Porcentaxe de caché chave empregada (valor calculado)

en: Percentage of used open files limit
gl: Porcentaxe de uso do límite de ficheiros abertos

en: Percona documentation is at http://www.percona.com/docs/wiki/
gl: A documentación de Percona está en http://www.percona.com/docs/wiki/

en: Permanent query history
gl: Historial de consultas permanente

en: Persian
gl: Persa

en: Persistent connections
gl: Conexións persistentes

en: Persistent recently used tables
gl: Táboas persistentes usadas recentemente

en: Persistent tables' UI preferences
gl: Preferencias de IU das táboas persistentes

en: Please add at least one variable to the series
gl: Engada ao menos unha variábel á serie

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
gl: Teña paciencia, estase a enviar o ficheiro. Os detalles sobre o envío non están dispoñíbeis.

en: Please check privileges of directory containing database.
gl: Comprobe os privilexios do directorio que contén a base de datos.

en: Please choose a page to edit
gl: Escolla unha páxina para modificar

en: Please configure the coordinates for table %s
gl: Configure as coordenadas da táboa %s

en: Please create web server writable folder [em]config[/em] in phpMyAdmin top level directory as described in [doc@setup_script]documentation[/doc]. Otherwise you will be only able to download or display it.
gl: Cree un directorio [em]config[/em] no que poida escribir no servidor web no directorio máis alto do phpMyAdmin tal e como se describe na [doc@setup_script]documentación[/doc]. Se non, só o poderá descargar ou mostrar.

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
gl: Introduza os valores das opcións de transformación empregando este formato:'a', 100, b,'c'…<br />Se necesitar introducir unha barra para tras («\") ou aspas simples («'") entre estes valores, precédaos de barra para tras (por exemplo '\\xyz' ou 'a\'b').

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly
gl: Lembre que activar isto non ten efecto ningún co modo de autenticación mediante [kbd]config[/kbd] porque o contrasinal está escrito no ficheiro de configuración; isto non limita a capacidade de executar a mesma orde directamente

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL
gl: Lembre que o phpMyAdmin é simplemente unha interface de usuario e que as súas funcionalidades non limitan o MySQL

en: Please note:
gl: Por favor note:

en: Please see the documentation on how to update your column_comments table
gl: Consulte a documentación para saber como actualizar a táboa Column_comments

en: Please select databases:
gl: Escolla as bases de datos:

en: Please select the file you want to import
gl: Escolla o ficheiro que desexa importar

en: Please select the primary key or a unique key
gl: Escolla a chave primaria ou unha chave única

en: Plugin
gl: Engadido

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Point
gl: Punto

en: Point %d
gl: Punto %d

en: Polish
gl: Polonés

en: Polygon
gl: Polígono

en: Port
gl: Porto

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default
gl: Porto polo que está a escoitar o servidor de MySQL server; déixeo en branco para deixar o predefinido

en: Portrait
gl: Vertical

en: Position
gl: Posición

en: Possible performance issues
gl: Posíbeis erros de rendemento

en: Preset chart
gl: Gráfica predefinida

en: Press escape to cancel editing
gl: Prema escape para cancelar a edición

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
gl: A importación anterior excedeu do tempo permitido; unha vez reiniciada continuará desde a posición %d.

[ctx: Previous month]
en: Prev
gl: Anterior

[ctx: Previous page]
en: Previous
gl: Anterior

en: Primary
gl: Primaria

en: Print
gl: Imprimir

en: Print view
gl: Visualización previa da impresión

en: Print view (with full texts)
gl: Vista previa da impresión (con textos completos)

en: Prior to changing any of the configuration, be sure to know what you are changing (by reading the documentation) and how to undo the change. Wrong tuning can have a very negative effect on performance.
gl: Antes de modificar nada na configuración, asegúrese de que sabe o que vai cambiar (lendo a documentación) e como desfacer os cambios. Uns axustes erróneos poder ter un efecto moi negativo sobre o desempeño.

en: Privileges
gl: Privilexios

en: Privileges for %s
gl: Privilexios para %s

en: Problems with indexes of table `%s`
gl: Problemas cos índices da táboa «%s»

en: Procedures
gl: Procedementos

en: Processes
gl: Procesos

en: Processing Request
gl: A procesar a petición

en: Profiling
gl: Análise do desempeño

en: Profiling results
gl: Perfilando os resultados

en: Propose table structure
gl: Propor unha estrutura para a táboa

en: Protect binary columns
gl: Protexer as columnas binarias

en: Protocol version
gl: Versión do protocolo

en: Put columns names in the first row
gl: Pór os nomes das columnas na primeira fila

en: Query
gl: Consulta

en: Query Cache usage
gl: Uso da caché de consultas

en: Query analyzer
gl: Analizador de consultas

en: Query cache
gl: Caché de consultas

en: Query cache disabled
gl: Caché de consultas desactivada

en: Query cache efficiency
gl: Eficiencia da caché das consultas

en: Query cache efficiency (%%)
gl: Eficiencia (%%) da caché das consultas

en: Query cache fragmentation
gl: Fragmentación da caché de consultas

en: Query cache low memory prunes
gl: Podas da memoria baixa da caché de consultas

en: Query cache max size
gl: Tamaño máximo da caché de consultas

en: Query cache min result size
gl: Tamaño mínimo da caché de consultas

en: Query cache not running efficiently, it has a low hit rate.
gl: A caché de consultas non se está a executar eficientemente; ten unha taxa de impactos baixa.

en: Query cache usage
gl: Uso da caché das consultas

en: Query cache used
gl: Caché das consultas usada

en: Query caching method
gl: Método de caché das consultas

en: Query error
gl: Hai un erro na consulta

en: Query execution time
gl: Tempo de execución da consulta

en: Query history length
gl: Lonxitude do historial de consultas

en: Query results
gl: Resultados da consulta

en: Query results operations
gl: Operacións cos resultados da consulta

en: Query statistics
gl: Estatísticas das consultas

en: Query took %01.4f sec
gl: a consulta levou %01.4f segundos

en: Query window
gl: Xanela de consultas

en: Query window height
gl: Altura da xanela de consultas

en: Query window height (in pixels)
gl: Altura da xanela de consultas (en píxeles)

en: Query window width
gl: Largo da xanela de consultas

en: Query window width (in pixels)
gl: Largo da xanela de consultas (en pixels)

en: Questions
gl: Preguntas

en: Questions below 1,000
gl: Menos de 1.000 preguntas

en: Questions since startup: %s
gl: Preguntas desde o inicio: %s

en: Quick
gl: Rápido

en: Quick - display only the minimal options
gl: Rápido - mostrar só as opcións mínimas

en: Quick - display only the minimal options to configure
gl: Rápido - mostrar so as opcións mínimas que configurar

en: Quick steps to setup advanced features:
gl: Pasos rápidos para configurar as funcionalidades avanzadas:

en: RELATIONS FOR TABLE
gl: RELACIÓNS PARA A TÁBOA

en: Rate of aborted clients
gl: Taxa de clientes interrompidos

en: Rate of aborted connections
gl: Taxa de conexións interrompidas

en: Rate of joins without indexes
gl: Taxa de unións sen índices

en: Rate of open files
gl: Taxa de apertura de ficheiros

en: Rate of reading first index entry
gl: Taxa de lectura da primeira entrada do índice

en: Rate of reading fixed position
gl: Taxa de lectura de posicións fixas

en: Rate of reading fixed position average: %s, this value should be less than 1 per hour
gl: Taxa media de lectura de posicións fixas: %s; este valor debería ser inferior a 1 por hora

en: Rate of reading next table row
gl: Taxa de lectura da seguinte fileira da táboa

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
gl: Taxa de lectura da seguinte fileira das táboas: %s; este valor debería ser inferior a 1 por hora

en: Rate of sorts that cause temporary tables
gl: Taxa de ordenamentos que causan táboas temporais

en: Rate of table open
gl: Taxa de apertura de táboas

en: Rate of temporary tables being written to disk: %s, this value should be less than 1 per hour
gl: Taxa de táboas temporais que se están a escribir en disco: %s; este valor debería ser inferior a 1 por hora

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
gl: Entre de novo no phpMyAdmin para cargar o ficheiro de configuración actualizado.

en: Re-type
gl: Reescribir

en: Read misses
gl: Fallos de lectura

en: Read misses in %
gl: Fallos de lectura en %

en: Read requests
gl: Solicitudes de lectura

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
gl: Produciuse un erro ao ler a versión. Talvez non haxa conexión ou o servidor de actualizacións non responda.

en: Rearrange/edit charts
gl: Redistribuír/editar as gráficas

en: Rebuild
gl: Reconstruír

en: Recall user name
gl: Lembrar o nome de usuario

en: Received
gl: Recibido

en: Recent tables
gl: Táboas recentes

en: Recently used table
gl: Táboa usada recentemente

en: Recently used tables
gl: Táboas usadas recentemente

en: Recoding engine
gl: Motor de recodificación

en: Recommendation
gl: Recomendación

en: Record cache size
gl: Tamaño da caché dos rexistros

en: Redraw
gl: Redebuxar

en: Refresh
gl: Anovar

en: Refresh rate
gl: Taxa de anovación

en: Related Links
gl: Ligazóns relacionadas

en: Related links:
gl: Ligazóns relacionadas:

en: Relation deleted
gl: Eliminouse a relación

en: Relation operator
gl: Operador de relación

en: Relation table
gl: Táboa de relacións

en: Relation view
gl: Vista das relacións

en: Relational display column
gl: Mostrar columna de relación

en: Relational key
gl: Chave relacional

en: Relational schema
gl: Esquema relacional

en: Relations
gl: Relacións

en: Release Series
gl: Serie de versións

en: Reload
gl: Recargar

en: Reload Database
gl: Recargar a base de datos

en: Reload navigation frame
gl: Recargar a moldura de navegación

en: Reload page
gl: Recargar a páxina

en: Reloading Privileges
gl: A recargar os privilexios

en: Reloading the privileges
gl: A recargar os privilexios

en: Remember file name template
gl: Lembrar o modelo do nome de ficheiro

en: Remember table's sorting
gl: Recordar a ordenación da táboa

en: Remove CRLF characters within columns
gl: Eliminar os caracteres CRLF nas columnas

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
gl: Eliminar os caracteres CR/LF dentro dos campos

en: Remove chart
gl: Eliminar a gráfica

en: Remove database
gl: Eliminar base de datos

en: Remove last parameter
gl: Eliminar o último parámetro

en: Remove partitioning
gl: Eliminar particións

en: Remove selected users
gl: Eliminar os usuarios seleccionados

en: Remove variable data in INSERT statements for better grouping
gl: Retirar os datos variábeis das instrucións tipo INSERT para agrupar mellor

en: Removing Selected Users
gl: A eliminar os usuarios escollidos

en: Rename database to
gl: Renomear a base de datos como

en: Rename table to
gl: Mudar o nome da táboa para

en: Rename to
gl: Renomear como

en: Rename view to
gl: Renomear a vista como

en: Renaming Databases
gl: A renomear as bases de datos

en: Repair
gl: Arranxar

en: Repair table
gl: Reparar a táboa

en: Repair threads
gl: Reparar os fíos

en: Repeat headers
gl: Repetir os cabezallos

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature
gl: Repetir os cabezallos cada X celas; [kbd]0[/kbd] desactiva esta funcionalidade

en: Replace NULL by
gl: Substituír NULL por

en: Replace NULL with:
gl: Substituír NULL por:

en: Replace existing bookmark of same name
gl: Substituír un marcador xa existente que teña o mesmo nome

en: Replace table data with file
gl: Substituír os datos da táboa polos do ficheiro

en: Replace table prefix
gl: Substituír o prefixo da táboa

en: Replicate all databases; Ignore:
gl: Replicar todas as bases de datos. Ignorar:

en: Replicated
gl: Duplicado

en: Replication
gl: Replicación

en: Replication status
gl: Estado da replicación

en: Report title:
gl: Título do informe:

en: Requires SQL Validator to be enabled
gl: Require que o validador SQL estea activado

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Reset slave
gl: Reiniciar o escravo

en: Reset to default
gl: Restabelecer o predeterminado

en: Reset zoom
gl: Restaurar a ampliación

en: Resource limits
gl: Limites dos recursos

en: Restore column order
gl: Restaurar orde das columnas

en: Restore default value
gl: Restaurar o valor por omisión

en: Results are grouped by query text.
gl: Os resultados están agrupados polo texto da consulta.

en: Resume monitor
gl: Recomezar a monitorización

en: Retain query box
gl: Reter a caixa de consultas

en: Return length/values
gl: Devolver tamaños/valores

en: Return options
gl: Devolver opcións

en: Return type
gl: Tipo de devolución

en: Returns
gl: Devolve

en: Revoke
gl: Revogar

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
gl: Retirarlles todos os privilexios activos aos usuarios e eliminalos a continuación.

en: Right
gl: Dereita

en: Right-click the column name to copy it to your clipboard.
gl: Prema co botón dereito para copiar o nome da columna o portarretallos.

en: Romanian
gl: Romeno

en: Routine %1$s has been created.
gl: A rutina %1$s foi creada.

en: Routine %1$s has been modified.
gl: A rutina %1$s foi modificada.

en: Routine name
gl: Nome da rutina

en: Routine parameters
gl: Parámetros da rutina

en: Routines
gl: Rutinas

en: Row Statistics
gl: Estatísticas das fileiras

en: Row file grow size
gl: Tamaño de aumento do ficheiro de fileiras

en: Row length
gl: Lonxitude das fileiras

en: Row marker
gl: Marcador de fileiras

en: Row size
gl: Tamaño das fileiras

en: Row to begin at:
gl: Comezar na columna:

en: Rows
gl: Filas

en: Rows:
gl: Fila(s):

en: Rule details
gl: Detalles da regla

en: Run SQL query/queries on database %s
gl: Executar a(s) consulta(s) de SQL na base de datos %s

en: Run SQL query/queries on server %s
gl: Executar a(s) consulta(s) de SQL no servidor %s

en: Russian
gl: Ruso

en: SCHEMA ERROR:
gl: HAI UN ERRO NO ESQUEMA:

en: SHOW DATABASES command
gl: Mostrar a orde SHOW DATABASES

en: SOAP extension not found
gl: Non se atopou a extensión SOAP

en: SQL Query box
gl: Caixa de consultas de SQL

en: SQL Validator
gl: Validador de SQL

en: SQL Validator is disabled
gl: O validador de SQL está desactivado

en: SQL command to fetch available databases
gl: Orde de SQL para obter as bases de datos dispoñíbeis

en: SQL compatibility mode
gl: Modo de compatiblidade de SQL

en: SQL compatibility mode:
gl: Modo de compatibilidade de SQL:

en: SQL data access
gl: Acceso de datos SQL

en: SQL dump
gl: Envorcado de SQL

en: SQL dump (file download)
gl: Envorcado de SQL (descarga do ficheiro)

en: SQL execution
gl: Execución de SQL

en: SQL history
gl: Historial de SQL

en: SQL queries
gl: Consultas SQL

en: SQL queries settings
gl: Preferencias das consultas de SQL

en: SQL query
gl: consulta de SQL

en: SQL query history table
gl: Táboa do historial de consultas SQL

en: SQL query on database <b>%s</b>:
gl: Consulta tipo SQL na base de datos <b>%s</b>:

en: SQL query tracking table
gl: Táboa de seguimento de consultas de SQL

en: SQL result
gl: Resultado de SQL

en: SQL statements executed.
gl: Instrucións SQL executadas.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
gl: Instrucións de SQL exportadas. Copie o  envorcado ou execúteo.

en: Sa
gl: Sá

en: Sat
gl: Sá

en: Saturday
gl: Sábado

en: Save
gl: Gardar

en: Save as file
gl: Enviar <i>(gravar nun ficheiro)</i><br />

en: Save directory
gl: Directorio de gardado

en: Save edited data
gl: Gardar os datos editados

en: Save on server
gl: Gravar no servidor

en: Save on server in the directory <b>%s</b>
gl: Gardar no servidor no directorio  <b>%s</b>

en: Save output to a file
gl: Gardar a saída nun ficheiro

en: Save position
gl: Gardar a posición

en: Save to browser's storage
gl: Gardar no almacenamento do navegador

en: Saved on: @DATE@
gl: Gardado o: @DATE@

en: Schema of the %s database - Page %s
gl: Esquema da base de datos %s - Páxina %s

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please resubmit same file and import will resume.
gl: Excedeuse o tempo de espera do  script. Se quere rematar a importación, envíe de novo o mesmo ficheiro e a importación continuará.

en: Scroll down to fill in the options for the selected format and ignore the options for other formats.
gl: Baixe para encher as opcións do formato escollido e ignore as opcións do resto dos formatos.

en: Search
gl: Buscar

en: Search in database
gl: Buscar na base de datos

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
gl: Buscar os resultados para «<i>%s</i>» %s:

en: Searching
gl: A buscar

en: Second
gl: Segundo

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication
gl: Contrasinal secreto empregado coas cookies de cifrado na autenticación mediante [kbd]cookie[/kbd]s

en: Security
gl: Seguranza

en: Security type
gl: Tipo de seguranza

en: See [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/auth_types#signon]authentication types[/a] for an example
gl: Vexa os [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/auth_types#signon]tipos de autenticación[/a] se quere un exemplo

en: See slave status table
gl: Ver a táboa de estado do escravo

en: Select All
gl: Escoller todo

en: Select Export Relational Type
gl: Escoller o tipo de exportación relacional

en: Select Foreign Key
gl: Escoller unha chave externa

en: Select Tables
gl: Escoller táboas

en: Select binary log to view
gl: Escolla o ficheiro de rexistro binario que desexe ver

en: Select columns (at least one):
gl: Escolla os campos (mínimo un):

en: Select from the web server upload directory <b>%s</b>:
gl: Escoller o directorio de subida do servidor web <b>%s</b>:

en: Select page
gl: Escoller unha páxina

en: Select referenced key
gl: Escoller a chave referida

en: Select series:
gl: Escoller unha serie:

en: Select two columns
gl: Escoller dúas columnas

en: Select two different columns
gl: Escolle dúas columnas diferentes

en: Select which functions will be used for character set conversion
gl: Escolla as funcións que desexe empregar para a conversión dos conxuntos de caracteres

en: Selected export type has to be saved in file!
gl: Gardouse nun ficheiro o tipo de exportación escollida!

en: Selected time range:
gl: Intervalo temporal escollido:

en: Sent
gl: Enviado

en: Sep
gl: Set

en: September
gl: Setembro

en: Series
gl: Serie

en: Series in Chart:
gl: Series na gráfica:

en: Server
gl: Servidor

en: Server Choice
gl: Escolla de servidor

en: Server ID
gl: Identificador do servidor

en: Server charset
gl: Conxunto de caracteres do servidor

en: Server configuration
gl: Configuración do servidor

en: Server connection collation
gl: Ordenación alfabética (collation) da conexión do servidor

en: Server hostname
gl: Nome do servidor

en: Server is configured as slave in a replication process. Would you like to:
gl: O servidor está configurado como escravo nun proceso de replicación. Desexa:

en: Server name template
gl: Modelo de nome dos servidores

en: Server port
gl: Porto do servidor

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
gl: O servidor estáse a executar con Suhosin. Consulte os posíbeis problemas na %sdocumentación%s.

en: Server socket
gl: Socket do servidor

en: Server type
gl: Tipo do servidor

en: Server variables and settings
gl: Variábeis e configuración do servidor

en: Server version
gl: Versión do servidor

en: Server/library difference warning
gl: Advertencia de diferenza entre servidor e biblioteca

en: Server:
gl: Servidor:

en: Servers
gl: Servidores

en: Servers display options
gl: Opcións de exhibición dos servidores

en: Session value
gl: Valor da sesión

en: Set import and export directories and compression options
gl: Designar os directorios de importación e exportación e as opcións de compresión

en: Set log_output to %s
gl: Configurar «log_output» a %s

en: Set long_query_time to %ds
gl: Definir «long_query_time» como %ds

en: Set some commonly used options
gl: Configuración de algunhas opcións frecuentes

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit)
gl: Indicar o número de segundos durante o que se permite que un script se execute ([kbd]0[/kbd] para non o limitar)

en: Set value: %s
gl: Pór como valor: %s

en: Set {key_buffer_size} depending on the size of your MyISAM indexes. 64M is a good start.
gl: Configure {key_buffer_size} dependendo do tamaño dos índices de MyISAM. 64M é un bon principio.

en: Setting variable failed
gl: Fallou a configuración da variábel

en: Setting {concurrent_insert} to 1 reduces contention between readers and writers for a given table. See also <a href="http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL Documentation</a>
gl: Configurar {concurrent_insert} como 1 reduce a contención entre as lecturas e as escritas nunha táboa dada. Consulte tamén a <a href="http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">documentación do MySQL</a>

en: Settings
gl: Configuración

en: Settings for phpMyAdmin developers
gl: Preferencias para os desenvolvedores de phpMyAdmin

en: Settings for the table structure (list of columns)
gl: Configuración da estrutura da táboa (lista de columnas)

en: Settings that didn't fit anywhere else
gl: Configuracións que non cadraban noutra parte

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
gl: A configuración será importada dende o almacenamento local do navegador.

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
gl: A configuración será gardada no almacenamento do navegador.

en: Severe fragmentation is likely to (further) increase Qcache_lowmem_prunes. This might be caused by many Query cache low memory prunes due to {query_cache_size} being too small. For a immediate but short lived fix you can flush the query cache (might lock the query cache for a long time). Carefully adjusting {query_cache_min_res_unit} to a lower value might help too, e.g. you can set it to the average size of your queries in the cache using this formula: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache
gl: É probábel que a fragmentación severa aumente (aínda máis) Qcache_lowmem_prunes. Isto podería ser causado por moitas podas da memoria baixa da caché de consultas debido a que {query_cache_size} sexa baixo de máis. Para un arranxiño inmediato mais corto, pódese baleirar a caché de consultas (podería bloquear a caché de consultas durante moito tempo). Tamén podería axudar que se axustase con coidado {query_cache_min_res_unit} a un nivel máis baixo, p.ex. pódese configurar como o tamaño medio das consultas da caché empregando esta fórmula: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache

[ctx: Short month name]
en: May
gl: Maio

[ctx: Short week day name]
en: Sun
gl: Do

en: Show
gl: Mostrar

en: Show %1$s with dates from %2$s to %3$s by user %4$s %5$s
gl: Mostrar %1$s con datas de %2$s to %3$s polo usuario %4$s %5$s

en: Show &quot;Drop database&quot; link to normal users
gl: Mostrarlles a ligazón &quot;Eliminar a base de datos&quot; aos usuarios normais

en: Show BLOB contents
gl: Mostrar os contidos BLOB

en: Show Creation timestamp
gl: Mostrar marca temporal de creación

en: Show Full Queries
gl: Mostrar as consultas completas

en: Show Last check timestamp
gl: Mostrar a última revisión da marca temporal

en: Show Last update timestamp
gl: Mostrar a última actualización da marca temporal

en: Show PHP information
gl: Mostrar información sobre o PHP

en: Show Panel
gl: Mostrar o panel

en: Show SQL queries
gl: Mostrar as consultas de SQL

en: Show all
gl: Mostrar todo

en: Show binary contents
gl: Mostrar os contidos binarios

en: Show binary contents as HEX
gl: Mostrar o contido binario como HEX

en: Show binary contents as HEX by default
gl: Mostrar os contidos binarios como HEX de forma predeterminada

en: Show color
gl: Mostrar a cor

en: Show connected slaves
gl: Mostrar os escravos conectados

en: Show create database form
gl: Mostrar o formulario para crear bases de datos

en: Show data row(s)
gl: Mostrar fila(s) de datos

en: Show detailed MySQL server information
gl: Mostrar información detallada do servidor de MySQL

en: Show dimension of tables
gl: Mostrar a dimensión das táboas

en: Show display direction
gl: Mostrar a dirección de visualización

en: Show field types
gl: Mostrar os tipos de campo

en: Show form
gl: Mostrar o formulario

en: Show function fields
gl: Mostrar os campos de función

en: Show grid
gl: Mostrar a grella

en: Show hidden messages (#MSG_COUNT)
gl: Mostrar as mensaxes agochadas (#MSG_COUNT)

en: Show hint
gl: Mostrar consellos

en: Show indexes
gl: Mostrar os índices

en: Show insert query
gl: Mostrar a consulta de inserción

en: Show logo in navigation panel
gl: Mostrar o logotipo no panel de navegación

en: Show master status
gl: Mostrar o estado do principal

en: Show only alert values
gl: Mostrar só valores de alerta

en: Show only listed databases
gl: Mostrar só as bases de datos listadas

en: Show open tables
gl: Mostrar as táboas abertas

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables
gl: Mostrar ou agochar unha columna que mostre a marca temporal da creación de todas as táboas

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables
gl: Mostrar ou agochar unha columna que mostre a marca temporal da última comprobación de todas as táboas

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables
gl: Mostrar ou agochar unha columna que mostre a marca temporal da última actualización de todas as táboas

en: Show password change form
gl: Mostrar o formulario para mudar de contrasinal

en: Show phpinfo() link
gl: Mostrar a ligazón a phpinfo()

en: Show query box
gl: Mostrar a caixa de consultas

en: Show search criteria
gl: Mostrar o criterio de busca

en: Show search results
gl: Mostrar os resultados da busca

en: Show server listing as a list instead of a drop down
gl: Mostrar a listaxe dos servidores como listaxe no canto de nun menú despregábel

en: Show slave hosts
gl: Mostrar os servidores escravos

en: Show slave status
gl: Mostrar o estado dos escravos

en: Show statistics
gl: Mostrar as estatísticas

en: Show this query here again
gl: Mostrar esta consulta aquí outra vez

en: Show unformatted values
gl: Mostrar os valores sen formato

en: Show versions
gl: Mostrar as versións

en: Show/Hide left menu
gl: Mostrar/Agochar o menú esquerdo

en: Showing SQL query
gl: Mostrar a consulta de SQL

en: Showing as PHP code
gl: Mostrar como código PHP

en: Showing bookmark
gl: A mostrar o marcador

en: Showing rows
gl: A mostrar as fileiras

en: Showing tables
gl: A mostrar as táboas

en: Shows link to [a@http://php.net/manual/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output
gl: Mostra unha ligazón á saída de [a@http://php.net/manual/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a]

en: Signon URL
gl: URL de rexistro de entrada

en: Signon authentication
gl: Autenticación mediante Signon

en: Signon session name
gl: Nome de sesión de rexistro de entrada

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
gl: Semellante ao tipo CHAR, mais almacena cadeas de bytes binarios no canto de cadeas de caracteres non binarios

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
gl: Semellante ao tipo VARCHAR, mais almacena cadeas de bytes binarios no canto de cadeas de caracteres non binarios

en: Simplified Chinese
gl: Chinés simplificado

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
gl: Dado que se escolleu agrupar as consultas INSERT, tamén se agrupan estas na mesma táboa, sen ter en conta os datos inseridos.

en: Size
gl: Tamaño

en: Skip Explain SQL
gl: Omitir a explicación de SQL

en: Skip Validate SQL
gl: Omitir a válidacion de

en: Skip current error
gl: Omitir este erro

en: Skip locked tables
gl: Ignorar as táboas bloqueadas

en: Skip next
gl: Omitir os seguintes

en: Skipping errors might lead into unsynchronized master and slave!
gl: Omitir os erros podería conducir a que o principal e o escravo non estean sincronizados!

en: Slave IO Thread not running!
gl: O fío escravo de E/S non está funcionando!

en: Slave SQL Thread not running!
gl: O fío escravo de SQL non está funcionando!

en: Slave configuration
gl: Configuración do escravo

en: Slave replication
gl: Replicación do escravo

en: Slave status
gl: Estado do escravo

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Slow launch time
gl: Tempo de inicio lento

en: Slow query logging
gl: Rexistro de consultas lentas

en: Slow query rate
gl: Taxa de consultas lentas

en: Slow_launch_threads is above 2s
gl: Slow_launch_threads é superior a 2s

en: Small/Big All
gl: Todo pequeno/grande

en: Snap to grid
gl: Axustar á grella

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default
gl: Socket polo que está a escoitar o servidor de MySQL; déixeo en branco para deixar o predefinido

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
gl: Sentímolo, non foi posíbel restaurar o acontecemento eliminado.

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
gl: Sentímolo, non foi posíbel restaurar a rutina eliminada.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
gl: Sentímolo, non foi posíbel restaurar o disparador borrado.

en: Sort
gl: Ordenar

en: Sort buffer size
gl: Tamaño da memoria intermedia de ordenación

en: Sort by key
gl: Ordenar pola chave

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value
gl: Ordenación dos elementos dun menú despregábel de chaves alleas;  [kbd]content[/kbd] son os datos referenciados, [kbd]id[/kbd] é o valor da chave

en: Sort rows
gl: Ordenar as filas

en: Sorted rows average: %s
gl: Media de fileiras ordenadas: %s

en: Sorting
gl: Ordenación

en: Source database `%s` was not found!
gl: Non foi posíbel atopar a base de datos de orixe «%s»!

en: Space usage
gl: Uso do espazo

en: Spanish
gl: Español

en: Spatial
gl: Espacial

en: Spatial column
gl: Columna espacial

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@cfg_TitleTable]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
gl: Indique o texto da barra do título do navegador. Consulte a  [doc@cfg_TitleTable]documentación[/doc] para coñecer as cadeas máximas que se poden empregar para obter valores especiais.

en: Stacked
gl: Apiladas

en: Stand-in structure for view
gl: Estrutura existente para a vista

en: Start IO Thread only
gl: Iniciar só o fío de E/S %s

en: Start Monitor
gl: Iniciar o vixilante

en: Start SQL Thread only
gl: Iniciar só o fío de SQL %s

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
gl: Inicio

en: Start row
gl: Fila de comezo

en: Startup
gl: Inicio

en: Statements
gl: Instrucións

en: Statements to track
gl: Instrucións que seguir

en: Static data
gl: Datos estáticos

en: Status
gl: Estado

en: Status variable(s)
gl: Variábel/eis de estado

en: Stop IO Thread only
gl: Parar só o fío de E/S %s

en: Stop SQL Thread only
gl: Parar só o fío de SQL %s

en: Storage Engine
gl: Motor de almacenamento

en: Storage Engines
gl: Motores de almacenamento

en: Stores a Universally Unique Identifier (UUID)
gl: Almacena un identificador único universal (UUID)

en: String that separates databases into different tree levels
gl: Cadea que separa as bases de datos en tres niveis distintos

en: String that separates tables into different tree levels
gl: Cadea que separa as táboas en tres niveis distintos

en: Structure
gl: Estrutura

en: Structure and data
gl: Estrutura e datos

en: Structure for view
gl: Estrutura para a vista

en: Structure of %s
gl: Estrutura de %s

en: Structure of table @TABLE@
gl: Estrutura da táboa @TABLE@

en: Structure only
gl: Só a estrutura

en: Structure snapshot
gl: Instantánea da estrutura

en: Su
gl: Do

en: Submit
gl: Enviar

en: Submit Query
gl: Enviar esta consulta

en: Submitted form contains errors
gl: O formulario enviado contén erros

en: Suboptimal caching method.
gl: O método para a caché non é o máis óptimo.

en: Suhosin warning
gl: Aviso de Suhosin

en: Sum
gl: Suma

en: Sum of grouped rows:
gl: Suma das filas agrupadas:

en: Sun
gl: Dom

en: Sunday
gl: Domingo

en: SweKey config file
gl: Ficheiro de configuración SweKey

en: Swedish
gl: Sueco

en: Switch to %svisual builder%s
gl: Cambiar ao %sconstrutor visual%s

en: Switch to copied database
gl: Cambiar á base de datos copiada

en: Switch to copied table
gl: Ir á táboa copiada

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
gl: Sinónimo de DOUBLE (excepción: no modo de SQL REAL_AS_FLOAT é sinónimo de FLOAT)

en: Syntax to use when inserting data
gl: A sintaxe que empregar ao inserir datos

en: Syntax to use when inserting data:
gl: Sintaxe que empregar ao inserir os datos:

en: System CPU Usage
gl: Uso da CPU do sistema

en: System memory
gl: Memoria do sistema

en: System swap
gl: Memoria de intercambio do sistema

en: Tab displayed when opening a new query window
gl: A lapela que aparece cando se entra nunha xanela de consultas

en: Tab that is displayed when entering a database
gl: A lapela que aparece cando se entra nunha base de datos

en: Tab that is displayed when entering a server
gl: A lapela que aparece cando se entra nun servidor

en: Tab that is displayed when entering a table
gl: A lapela que aparece cando se entra nunha táboa

en: Table
gl: Táboa

en: Table %1$s has been altered successfully
gl: Alterouse a táboa %1$s sen problemas

en: Table %1$s has been created.
gl: Creouse a táboa %1$s.

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
gl: A táboa %1$s foi renomeada a %2$s.

en: Table %s already exists!
gl: Xa existe a táboa %s!!

en: Table %s has been copied to %s.
gl: Copiouse a táboa %s para %s.

en: Table %s has been dropped
gl: Eliminouse a táboa %s

en: Table %s has been emptied
gl: Baleirouse a táboa %s

en: Table %s has been flushed
gl: Borrouse a táboa %s

en: Table %s has been moved to %s.
gl: Moveuse a táboa %s para %s.

en: Table Search
gl: Busca na táboa

en: Table caption
gl: Título da táboa

en: Table caption (continued)
gl: Descrición da táboa (continuado)

en: Table comments
gl: Comentarios da táboa

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
gl: Media das unións de táboas: %s; este valor debería ser inferior a 1 por hora

en: Table lock wait rate
gl: Taxa de espera para bloqueos de táboas

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
gl: Taxa de espera para bloqueos de táboas: %s; este valor debería ser inferior a 1 por hora

en: Table maintenance
gl: Táboa de mantemento

en: Table must have at least one column
gl: A táboa debe ter polo menos unha columna

en: Table name
gl: Nome da táboa

en: Table name template
gl: Modelo de nome dos ficheiros

en: Table of contents
gl: Índice

en: Table options
gl: Opcións da táboa

en: Table structure
gl: Estrutura da táboa

en: Table structure for table
gl: Estrutura da táboa

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd]
gl: Táboa para describir a presentación dos campos; déixeo en branco para non o activar; suxírese: [kbd]pma__table_info[/kbd]

en: Table tree separator
gl: Separador da árbore de táboas

en: Table(s):
gl: Táboa(s):

en: Table-specific privileges
gl: Privilexios propios das táboas

en: Tables
gl: Táboas

en: Tables display options
gl: Opcións de exhibición das táboas

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Target database `%s` was not found!
gl: Non foi posíbel atopar a base de datos de destino «%s»!

en: Target for quick access icon
gl: Destino da icona de acceso rápido

en: Temp disk rate
gl: Taxa de temporais no disco

en: Temporary data
gl: Datos temporais

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
gl: Media de táboas temporais: %s; este valor debería ser inferior a 1 por hora.

en: Test
gl: Proba

en: Text fields
gl: Campos de texto

en: Textarea columns
gl: Columnas da área de texto

en: Textarea rows
gl: Fileiras da área de texto

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2) and for query window (*1.25)
gl: O tamaño da área de texto (columnas) no modo de edición; este valor enfatízase nas áreas de texto das consultas de SQL (*2) e na xanela de consultas (*.1,25)

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2) and for query window (*1.25)
gl: O tamaño da área de texto (fileiras) no modo de edición; este valor enfatízase nas áreas de texto das consultas de SQL (*2) e na xanela de consultas (*.1,25)

en: Texy! text
gl: Texto para Texy!

en: Th
gl: X

en: Thai
gl: Tailandés

en: The %% of indexes that use the MyISAM key buffer is low.
gl: O %% dos índices que empregan o buffer de chaves MyISAM é baixo.

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
gl: Falta a extensión %s. Comprobe a configuración do PHP.

en: The %s file is not available on this system, please visit www.phpmyadmin.net for more information.
gl: O ficheiro %s non está dispoñíbel neste sistema; visite www.phpmyadmin.net para obter máis información.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
gl: A función %s vese afectada por un erro descoñecido; consulte %s

en: The %s table doesn't exist!
gl: Non existe a táboa %s!

en: The Advisor system can provide recommendations on server variables by analyzing the server status variables.
gl: O sistema de consellos pode darlle valores recomendados para as variábeis do servidor analizando as variábeis de estado do servidor.

en: The InnoDB buffer pool has a profound impact on performance for InnoDB tables. Assign all your remaining memory to this buffer. For database servers that use solely InnoDB as storage engine and have no other services (e.g. a web server) running, you may set this as high as 80%% of your available memory. If that is not the case, you need to carefully assess the memory consumption of your other services and non-InnoDB-Tables and set this variable accordingly. If it is set too high, your system will start swapping, which decreases performance significantly. See also <a href="http://www.mysqlperformanceblog.com/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">this article</a>
gl: A reserva do buffer de InnoDB ten un impacto fondo no desempeño das táboas de InnoDB. Asígnelle toda a memoria restante a este buffer. Para os servidores de bases de datos que só empregan InnoDB como motor de almacenamento e non teñen outros servizos (p.ex. un servidor web) en execución, pódese configurar isto tan alto como o 80%% da memoria dispoñíbel. De non ser o caso, hai que valorar con coidado o consumo de memoria dos demais servizos e as táboas que non sexan de InnoDB e configurar esta variábel en consecuencia. Se se configura demasiado alta, o sistema comezará a gravar no disco, o que reduce o desempeño de maneira significativa. Consulte tamén <a href="http://www.mysqlperformanceblog.com/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">este artigo</a>

en: The InnoDB log file size is inadequately large.
gl: O tamaño do ficheiro de rexistro de InnoDB e inadecuadamente longo.

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
gl: O tamaño do rexistro de InnoDB non e apropiado en relación á reserva de buffer do InnoDB.

en: The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries.
gl: O manual do MySQL só é preciso para os binarios oficiais do MySQL.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
gl: O servidor de MySQL pódelle preguntar ao motor de almacenamento NDB Cluster se sabe dunha táboa cun nome dado. Isto chámase descuberta. Handler_discovery indica o número de veces que se descubriron táboas.

en: The MySQL server version less than 5.1.
gl: A versión do servidor de MySQL é anterior á 5.1.

en: The PrimeBase XT Blog by Paul McCullagh
gl: O Blogue de PrimeBase XT de Paul McCullagh

en: The SQL validator could not be initialized. Please check if you have installed the necessary PHP extensions as described in the %sdocumentation%s.
gl: Non foi posíbel iniciar o validador de SQL. Comprobe que ten instalados todos os engadidos de php tal e como se describe na %sdocumentación%s.

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
gl: O ficheiro XML especificado estaba estragado ou incompleto. Corrixa o problema e ténteo de novo.

en: The [code]$cfg['PmaAbsoluteUri'][/code] directive MUST be set in your configuration file!
gl: A directiva [code]$cfg['PmaAbsoluteUri'][/code] DEBE estar asignada no seu ficheiro de configuración!

en: The amount of data read so far, in bytes.
gl: Cantidade de datos lida até o momento, en bytes.

en: The amount of data written so far, in bytes.
gl: Cantidade de datos escrita até o momento, en bytes.

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
gl: A cantidade de datos escritos no rexistro de transaccións antes de realizar o punto de comprobación. O valor por omisión é 24MB.

en: The amount of free memory for query cache.
gl: A cantidade de memoria libre para a caché de consultas.

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
gl: a cantidade de memoria asignada á caché do rexistro de transaccións empregada como caché dos datos do rexistro de transaccións. Por omisión é 16MB.

en: The arrangement of the charts is stored to the browsers local storage. You may want to export it if you have a complicated set up.
gl: A distribución das gráficas almacénase no almacenamento local do navegador. Pode resultar útil exportala se a configuración é complicada.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
gl: Tempo que, de media, leva adquirir un bloqueo sobre unha fileira, en milisegundos.

en: The backed up query was:
gl: A consulta almacenada foi:

en: The best way to tune your system would be to change only one setting at a time, observe or benchmark your database, and undo the change if there was no clearly measurable improvement.
gl: A mellor maneira de axustar o sistema sería modificar só unha opción de cada vez, observar ou someter a base de datos a probas e desfacer o cambio se non se apreciaron melloras medíbeis.

en: The bookmark has been deleted.
gl: Eliminouse o marcador.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
gl: Cantidade de memoria intermedia que se reserva ao ordenar os índices MyISAM durante unha instrución REPAIR TABLE ou ao crear índices con CREATE INDEX ou ALTER TABLE.

en: The cache is currently fragmented by %s%% , with 100%% fragmentation meaning that the query cache is an alternating pattern of free and used blocks. This value should be below 20%%.
gl: A caché está fragmentada nun %s%%, cun 100%% de fragmentación indicando que a caché de consultas é un padrón alterno de bloques libres e usados. Este valor debería ser inferior ao 20%%.

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
gl: A configuración de disposición das gráficas no almacenamento local do navegador non é máis compatíbel coa nova versión do diálogo do monitor. É moi probábel que a configuración actual non funcione máis. Restaure a configuración ao predeterminado no menú <i>Configuración</i>.

en: The columns have been moved successfully.
gl: Movéronse as columnas satisfactoriamente.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
gl: Parte común da ruta do directorio que ten todos os ficheiros de datos de innoDB.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
gl: O tamaño de páxina InnoDB incluído (por omisión 16KB). Moitos valores cóntanse en páxinas: o tamaño da páxina permite que se convertan doadamente en bytes.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
gl: O ficheiro de configuración agora necesita un contrasinal secreto (blowfish_secret).

en: The current number of pending fsync() operations.
gl: Número actual de operacións fsync() pendentes.

en: The current number of pending reads.
gl: Número actual de lecturas pendentes.

en: The current number of pending writes.
gl: Número actual de escritas pendentes.

en: The current page has references to tables that no longer exist. Would you like to delete those references?
gl: Esta páxina ten referencias a táboas que xa non existen. Quere eliminar esas referencias?

en: The current query cache hit rate of %s%% is below 20%%
gl: A taxa de impactos da caché de consultas de %s%% está por debaixo do 20%%

en: The current ratio of free query cache memory to total query cache size is %s%%. It should be above 80%%
gl: A relación actual da memoria da caché de consultas e o tamaño total da caché de consultas é de %s%%. Debería superar o 80%%

en: The database name is empty!
gl: O nome da base de datos está baleiro!

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
gl: O tamaño por omisión do punteiro de datos en bytes; emprégase con CREATE TABLE para táboas MyISAM cando non se especifique a opción MAX_ROWS.

en: The definer must be in the "username@hostname" format
gl: O definidor ten que estar no formato «nomedeusuario@nomedeservidor»

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
gl: A definición dunha función gardada debe conter unha instrución RETURN!

en: The directory you set for upload work cannot be reached
gl: Non é posíbel acceder ao directorio que designou para os envíos

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
gl: O ficheiro que se vai enviar é, posibelmente, maior do que o tamaño máximo permitido ou este é un erro coñecido dos navegadores baseados en webkit (Safari, Google Chrome, Arora etc.).

en: The file is being processed, please be patient.
gl: Estase a procesar o ficheiro; teña paciencia, por favor.

en: The first line of the file contains the table column names <i>(if this is unchecked, the first line will become part of the data)</i>
gl: A primeira liña do ficheiro contén os nomes das columnas da táboa <i>(se non está escollido, a primeira liña convértese en parte dos datos)</i>

en: The following query has failed: "%s"
gl: Fallou a procura seguinte: «%s»

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
gl: As estruturas seguintes foron creadas ou alteradas. Aquí pode:

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
gl: O tamaño de aumento dos ficheiros de datos de manipulación (.xtd).

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
gl: O tamaño de aumento dos ficheiros de punteiro de fileira (.xtr).

en: The host name is empty!
gl: O nome do servidor está baleiro!

en: The imported file does not contain any data
gl: O ficheiro importado non contén datos

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
gl: Tamaño do incremento para estender o tamaño dun espazo de táboa cando se encha.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
gl: Parece que os índice %1$s e %2$s son iguais e posibelmente poderíase eliminar un deles.

en: The max size of the result set in the query cache is the default of 1 MiB.
gl: O tamaño máximo do conxunto de resultados da caché de consultas é o predeterminado de 1 MiB.

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
gl: O número máximo de conexións que teñen estado en uso simultaneamente desde que se iniciou o servidor.

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
gl: O tamaño máximo dun ficheiro de rexistro de datos. O valor por omisión é 64MB. PBXT pode crear un máximo de 32.000 rexistros de datos, que empregan todas as táboas. Polo tanto, o valor desta variábel pódese aumentar para incrementar a cantidade total de datos que se poden almacenar na base de datos.

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
gl: O tamaño máximo do ficheiro temporal que se lle permite utilizar a MySQL no momento de recrear un índice MyISAM (durante REPAIR TABLE, ALTER TABLE, ou LOAD DATA INFILE).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
gl: Tempo máximo en adquirir un bloqueo de fileira, en milisegundos.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
gl: Non se atopou a extensión mbstring de PHP e parece que está a usar un conxunto de caracteres multibyte. Sen o engadido mbstring, o phpMyAdmin é incapaz de partir cadeas correctamente e pode provocar resultados inesperados.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
gl: O modo de recuperación automática de táboas MyISAM estragadas, tal e como se configura na opción de inicio do servidor --myisam-recover.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
gl: O nome da chave primaria debe ser «PRIMARY»!

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
gl: Número de pre-lecturas «aleatorias» iniciadas por InnoDB. Isto acontece cando unha consulta vai examinar unha porción grande dunha táboa mais en orde aleatoria.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
gl: Número de fíos de manipulación INSERT DELAYED en uso. Cada táboa diferente na que se utiliza INSERT DELAYED recibe o seu propio fío.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
gl: Número de fileiras INSERT DELAYED escritas.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
gl: Número de páxinas do buffer que se pediu que se limpasen.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, eg. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]0[/kbd] for no limit)
gl: O número de bytes que se permite asignar a un script, p.ex. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]0[/kbd] para non o limitar)

en: The number of bytes written to the log file.
gl: Número de bytes escritos no ficheiro de rexistro.

en: The number of cache hits.
gl: O número de impactos na caché.

en: The number of connection attempts (successful or not) to the MySQL server.
gl: O número de tentativas de conexión (satisfactorias ou non) co servidor de MySQL.

en: The number of connections that were aborted because the client died without closing the connection properly.
gl: O número de conexións que se interromperon porque o cliente morreu sen fechar axeitadamente a conexión.

en: The number of currently open connections.
gl: O número de conexións abertas neste momento.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
gl: Número de escritas duplas realizadas e número de páxinas escritas con este propósito.

en: The number of executed FLUSH statements.
gl: Número de instrucións FLUSH executadas.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
gl: O número de intentos de conexión co servidor de MySQL falidos.

en: The number of files that are open.
gl: O número de ficheiros abertos.

en: The number of free memory blocks in query cache. High numbers can indicate fragmentation issues, which may be solved by issuing a FLUSH QUERY CACHE statement.
gl: O número de bloques de memoria libres na caché de consultas. Os números altos poden indicar problemas de fragmentación, que se poden resolver enviando unha instrución FLUSH QUERY CACHE.

en: The number of free pages.
gl: Número de páxinas libres.

en: The number of fsync() operations so far.
gl: Número de operacións fsync() até o momento.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
gl: Número de escritas de fsync() feitas no ficheiro de rexistro.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
gl: Número de táboas temporais na memoria creadas automaticamente polo servidor ao executar instrucións.

en: The number of internal COMMIT statements.
gl: Número de instrucións COMMIT internas.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
gl: Número de instrucións de ROLLBACK («desfacer») interno.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree
gl: O número de elementos que desexa mostrar en cada páxina da árbore de navegación

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
gl: O número de unións que realizaron un exame completo da primeira táboa.

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
gl: O número de unións que non utilizan índices. Se este valor non for 0, debería comprobar con atención os índices das táboas.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
gl: O número de unións que utilizaron un intervalo de procura nunha táboa de referencia.

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
gl: O número de unións que utilizaron intervalos na primeira táboa (Normalmente non é grave, mesmo de ser grande)

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
gl: O número de unións sen chaves que comproban a utilización de chaves despois de cada fila (se non é 0, debería comprobar con atención os índices das táboas)

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
gl: Número de bloques chave na caché de chaves que se mudaron mais que aínda non se limparon para o disco. Antes era Not_flushed_key_blocks.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
gl: Número de páxinas con seguro no buffer InnoDB buffer. Estas páxinas están actualmente a ser lidas ou escritas ou non se poden limpar ou eliminar por algunha outra razón.

en: The number of log write requests.
gl: Número de peticións de escrita no rexistro.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
gl: Número de peticións de lectura lóxicas feitas por InnoDB.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
gl: Número de lecturas lóxicas que InnoDB non puido satisfacer do buffer e tivo que efectuar por medio de lecturas dunha única páxina.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
gl: O número de pasaxes de fusión que tivo que facer o algarismo de ordenación. Se este valor for grande, sería ben que considerase incrementar o valor da variábel de sistema sort_buffer_size.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
gl: O número de consultas non enviadas á caché (que non se poden enviar debido á configuración de query_cache_type).

en: The number of open files is approaching the max number of open files.  You may get a "Too many open files" error.
gl: O número de ficheiros abertos está preto do máximo permitido. Podería obter un erro do tipo «Demasiados ficheiros abertos».

en: The number of opened files is at %s%% of the limit. It should be below 85%%
gl: A cantidade de ficheiros abertos é o %s%% do límite. Debería ser inferior ao 85%%

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
gl: O número de páxinas ocupadas porque se destinan a reserva administrativa, tales como bloqueos de fileiras ou o índice hash adaptativo. Este valor tamén se pode calcular así: Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
gl: Número de páxinas que conteñen datos (suxos ou limpos).

en: The number of pages created.
gl: Número de páxinas creadas.

en: The number of pages currently dirty.
gl: Número de páxinas actualmente suxas.

en: The number of pages read.
gl: Número de páxinas lidas.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
gl: Número de escritas duplas realizadas e número de páxinas escritas con este propósito.

en: The number of pages written.
gl: Número de páxinas escritas.

en: The number of pending log file fsyncs.
gl: Número de fsyncs do ficheiro de rexistro pendentes.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
gl: Número de lecturas físicas dun bloque chave desde o disco. Se key_reads for grande, é que, posiblemente, o valor de key_fuffer_size é demasiado baixo. A relación de perdas da caché pódese calcular así: Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
gl: Número de escritas físicas dun bloque chave no disco.

en: The number of physical writes to the log file.
gl: Número de escritas físicas no ficheiro de rexistro.

en: The number of queries added to the cache.
gl: O número de consultas engadidas á caché.

en: The number of queries registered in the cache.
gl: O número de consultas rexistradas na caché.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
gl: O número de consultas eliminadas da caché para liberar memoria para deixar a caché para consultas novas. Esta información pode axudar a afinar o tamaño da caché de consultas. A caché de consultas utiliza unha estratexia de utilizado menos recentemente (LRU) para decidir que consultas debe eliminar da caché.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
gl: O número de consultas ás que lles levou máis segundos dos indicados en long_query_time.

en: The number of requests to insert a row in a table.
gl: Número de peticións para inserir un ficheiro nunha táboa.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
gl: Número de peticións para ler un bloque chave da caché.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
gl: Número de peticións para ler unha fileira baseadas nunha posición fixa. Isto é alto se está a realizar moitas consultas que requiran ordenar o resultado. Posibelmente terá un monte de consultas que esixan que MySQL examine táboas completas ou ten unións que non usan as chaves axeitadamente.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
gl: Número de peticións para ler unha fileira baseadas nunha chave. Se for alto, é unha boa indicación de que as consultas e táboas están ben indexadas.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
gl: Número de peticións para ler a seguinte fileira na orde da chave. Isto increméntase se está a procurar unha columna de índice cunha limitación de intervalo ou se está a examinar un índice.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
gl: Número de peticións para ler a seguinte fileira no ficheiro de datos. Isto é alto se está a realizar moitos exames de táboas. Normalmente suxire que as táboas non están indexadas axeitadamente ou que as súas consultas non están escritas para aproveitar os índices de que dispón.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
gl: Número de peticións para ler a fileira anterior na orde da chave. Este método de lectura utilízase sobre todo para optimizar ORDER BY … DESC.

en: The number of requests to update a row in a table.
gl: Número de peticións para actualizar unha fileira nunha táboa.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
gl: Número de peticións para escribir un bloque chave na caché.

en: The number of row locks currently being waited for.
gl: Número de bloqueo de fileiras polos que se está a agardar agora mesmo.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
gl: Número de fileiras eliminadas das táboas InnoDB.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
gl: Número de fileiras inseridas nas táboas InnoDB.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
gl: Número de fileiras lidas das táboas InnoDB.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
gl: Número de fileiras actualizadas en táboas InnoDB.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
gl: O número de consultas que están a agardar para seren escritas nas fileiras INSERT DELAYED.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
gl: Número de fileiras escritas con INSERT DELAYED que sufriron algún erro (probabelmente unha chave duplicada).

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
gl: Número de pre-lecturas secuenciais iniciadas por InnoDB. Isto acontece cando InnoDB realiza un exame secuencial completo dunha táboa.

en: The number of sorted rows.
gl: O número de fileiras ordenadas.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
gl: O número de ordenacións realizadas examinando a táboa.

en: The number of sorts that were done with ranges.
gl: O número de ordenacións feitas con intervalos.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
gl: O número de fluxos abertos (utilizado principalmente para o rexistro).

en: The number of tables that are open.
gl: O número de táboas abertas.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table cache value is probably too small.
gl: O número de táboas abertas en total. Se a cantidade é grande, o valor da caché de táboas posibelmente é demasiado pequeno.

en: The number of temporary tables currently open by the slave SQL thread.
gl: O número de táboas temporais abertas actualmente polo fío SQL escravo.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
gl: O número de táboas temporais no disco creadas automaticamente polo servidor ao executar as instrucións. Se Created_tmp_disk_tables é grande, será ben que incremente o valor de tmp_table_size para que as táboas temporais se baseen na memoria no canto de no disco.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
gl: O número de fíos creados para xestionar as conexións. De ser Threads_created grande, sería ben aumentar o valor de thread_cache_size. (Normalmente isto non fornece unha mellora notábel no desempeño se ten unha boa implementación de fíos.)

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
gl: O número de fíos na caché de fíos. A relación de impactos da caché pódese calcular como Threads_created/Connections. Se este valor for vermello, debería aumentar a thread_cache_size.

en: The number of threads that are not sleeping.
gl: O número de fíos que non están a durmir.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
gl: O número de fíos aos que lles levou crearse máis segundos dos indicados en slow_launch_time.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
gl: Número de veces que houbo que agardar polo bloqueo dunha fileira.

en: The number of times a row was deleted from a table.
gl: Número de veces que se eliminou unha fileira dunha táboa.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
gl: O número de veces que non foi posíbel adquirir inmediatamente un bloqueo de táboa e houbo que agardar. De ser alto e ter observado problemas no desempeño, debería en primeiro lugar mellorar as consultas e despois, ora partir a táboa ou táboas, ora utilizar a replicación.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
gl: O número de veces que se adquiriu inmediatamente un bloqueo de táboa.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
gl: Número de veces que se leu a primeira entrada dun índice. Se for alto, tamén suxire que o servidor está a realizar un monte de exames de índice completos; por exemplo, SELECT col FROM algo, supoñendo que col estea indexada.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
gl: O número de transaccións que utilizaron a caché do rexistro binario mais que excederon o valor de binlog_cache_size e utilizaron un ficheiro temporal para almacenar instrucións para a transacción.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
gl: Número de transaccións que utilizaron a caché do rexistro binario.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
gl: Número de bloques sen utilizar na caché de chaves. Pode utilizar este valor para determinar canta caché de chave está en uso.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
gl: Número de bloques utilizados na caché de chaves. Este valor é unha referencia superior que indica o número máximo de bloques que se teñen empregado.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
gl: Número de esperas debidas a que o buffer do rexistro é demasiado pequeno e houbo que agardar até que se limpase para continuar.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
gl: Número de veces que se escribiu no buffer de InnoDB.

en: The password for %s was changed successfully.
gl: Modificouse sen problemas o contrasinal de %s.

en: The password is empty!
gl: O contrasinal está baleiro!

en: The passwords aren't the same!
gl: Os contrasinais non son iguais!

en: The path for the config file for [a@http://swekey.com]SweKey hardware authentication[/a] (not located in your document root; suggested: /etc/swekey.conf)
gl: A ruta ao ficheiro de configuración da [a@http://swekey.com]autenticación de hardware SweKey[/a] (non se localiza na raíz dos documentos; suxírese: /etc/swekey.conf)

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
gl: A porcentaxe de lixo no ficheiro de datos antes de compactar. É un valor entre 1 e 99. Por omisión é 50.

en: The phpMyAdmin Monitor can assist you in optimizing the server configuration and track down time intensive queries. For the latter you will need to set log_output to 'TABLE' and have either the slow_query_log or general_log enabled. Note however, that the general_log produces a lot of data and increases server load by up to 15%
gl: O Monitor do phpMyAdmin pode axudar a optimizar a configuración do servidor e vixiar as consultas que leven moito tempo. Para isto último hai que configurar log_output en «TABLE» e ter activado slow_query_log ou general_log. Lembre, porén, que general_log produce moitos datos e incrementa a carga do servidor nun 15%

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. To find out why click %shere%s.
gl: Desactivouse a configuración de almacenamento de phpMyAdmin. Para saber por que prema %saquí%s.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. To find out why click %shere%s.
gl: O almacenamento da configuración do phpMyAdmin non está configurado de todo; desactiváronse algunhas funcionalidades estendidas. Para saber o por que, prema %saquí%s.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
gl: Pódese mudar o tamaño da gráfica arrastrándoo polo recanto inferior dereito.

en: The primary key has been dropped
gl: Eliminouse a chave primaria

en: The privileges were reloaded successfully.
gl: Non houbo problemas ao recargar os privilexios.

en: The profile has been updated.
gl: Actualizouse o perfil.

en: The query cache is considerably fragmented.
gl: A caché de consultas está moi fragmentada.

en: The query cache is enabled and the server receives %d queries per second. This rule fires if there is more than 100 queries per second.
gl: A caché de consultas está activa e o servidor recibe %d consultas por segundo. Esta regra actívase cando houber máis de 100 consultas por segundo.

en: The query cache is known to greatly improve performance if configured correctly. Enable it by setting {query_cache_size} to a 2 digit MiB value and setting {query_cache_type} to 'ON'. <b>Note:</b> If you are using memcached, ignore this recommendation.
gl: Sábese que a caché de consultas mellora moito o desempeño se se configura axeitadamente. Actívea configurando {query_cache_size} a un valor de MiB de dous díxitos e configurando {query_cache_type) como «ON». <b>Nota:</b> Se vai empregar memcached, ignore esta recomendación.

en: The query cache is not enabled.
gl: A caché de consultas está desactivada.

en: The query cache size is above 128 MiB. Big query caches may cause significant overhead that is required to maintain the cache.
gl: O tamaño da caché de consultas supera os 128 MiB. As cachés de consultas grandes poden causar excesos significativos para poder manter a caché.

en: The rate of opening files is high.
gl: A taxa de apertura de ficheiros é alta.

en: The rate of opening tables is high.
gl: A taxa de apertura de táboas é alta.

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
gl: A taxa de lectura de datos dunha posición fixa é alta.

en: The rate of reading the first index entry is high.
gl: Taxa de lectura da primeira entrada do índice é alta.

en: The rate of reading the next table row is high.
gl: A taxa de lectura da seguinte fileira da táboa é alta.

en: The ratio of removed queries to inserted queries is %s%%. The lower this value is, the better (This rules firing limit: 0.1%%)
gl: A relación entre consultas retiradas e consultas inseridas é %s%%. Cando menor sexa este valor, mellor (Límite de activación desta regra: 0,1%%)

en: The requested page was not found in the history, it may have expired.
gl: Non foi posíbel atopar a páxina pedida no historial; pode que caducase.

en: The row has been deleted
gl: Eliminouse a fileira

en: The selected user was not found in the privilege table.
gl: Non se atopou o usuario escollido na táboa de privilexios.

en: The selected users have been deleted successfully.
gl: Elimináronse sen problemas os usuarios seleccionados.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
gl: O servidor non responde (ou o socket local do servidor non se configurou correctamente).

en: The server is not responding.
gl: O servidor non responde.

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
gl: O tamaño dun rexistro de transaccións antes do rollover, e créase un rexistro novo. O valor por omisión é 16MB.

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
gl: O tamaño do buffer empregado ao escribir un rexistro de datos. Por omisión é 256MB. O motor asigna un buffer por fío, mais só se se require o fío para escribir un rexistro de datos.

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
gl: O tamaño do buffer do rexistro de transaccións globais (o motor asigna dous bufferes deste tamaño). Por omisión é 1MB.

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
gl: Tamaño da memoria intermedia que usa InnoDB para gardar provisoriamente os datos e índices das súas táboas.

en: The slow query log is disabled.
gl: O rexistro de consultas lentas está desactivado.

en: The slow query rate should be below 5%%, your value is %s%%.
gl: A taxa de consultas lentas deberían estar por debaixo do 5%% e o valor é %s%%.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
gl: O estado da replicación en modo seguro (aínda non realizado).

en: The table name is empty!
gl: O nome da táboa está baleiro!

en: The target browser window could not be updated. Maybe you have closed the parent window, or your browser's security settings are configured to block cross-window updates.
gl: Non foi posíbel actualizar a xanela do navegador. Quizais porque pechou a xanela pai ou porque as opcións de seguranza do seu navegador están bloqueando as actualizacións entre xanelas.

en: The thread cache is set to 0
gl: A caché de fíos é 0

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
gl: Custo total da última procura compilada tal e como se computa mediante o optimizador de consultas. Resulta útil para comparar o custo de planos de procura diferentes para a mesma consulta. O valor por omisión é 0, que significa que aínda non se compilou ningunha procura.

en: The total number of blocks in the query cache.
gl: O número total de bloques na caché de consultas.

en: The total number of data reads.
gl: Número total de lecturas de datos.

en: The total number of data writes.
gl: Número total de escritas de datos.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
gl: Tempo total empregado na adquisición de bloqueos sobre as fileiras, en milisegundos.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
gl: O tamaño do ficheiro excede a directiva MAX_FILE_SIZE que se especificou no formulario HTML.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
gl: O tamaño do ficheiro enviado excede a directiva upload_max_filesize de php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
gl: O ficheiro enviado só se recibiu parcialmente.

en: The uptime is only %s
gl: O tempo de funcionamento é de só %s

en: The user %s already exists!
gl: Xa existe o usuario %s!

en: The user name is empty!
gl: O nome do usuario está baleiro!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
gl: O servidor web non ten permiso para gardar o ficheiro %s.

en: Theme
gl: Tema

en: Theme %s not found!
gl: Non se atopou o tema %s!

en: Theme path not found for theme %s!
gl: Non se atopou a ruta do tema para o tema %s!

en: There are lots of rows being sorted.
gl: Hai moitas fileiras que están sendo ordenadas.

en: There are no configured servers
gl: Non hai ningún servidor configurado

en: There are no events to display.
gl: Non hai acontecementos que mostrar.

en: There are no files to upload
gl: Non hai ficheiros para subir

en: There are no recent tables
gl: Non hai táboas recentes

en: There are no routines to display.
gl: Non hai rutinas que mostrar.

en: There are no triggers to display.
gl: Non hai disparadores que mostrar.

en: There are too many joins without indexes.
gl: Hai demasiadas unións sen índices.

en: There are too many threads that are slow to launch.
gl: Hai demasiados fíos que inician a execución lentamente.

en: There is a chance that you may have found a bug in the SQL parser. Please examine your query closely, and check that the quotes are correct and not mis-matched. Other possible failure causes may be that you are uploading a file with binary outside of a quoted text area. You can also try your query on the MySQL command line interface. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem. If you still have problems or if the parser fails where the command line interface succeeds, please reduce your SQL query input to the single query that causes problems, and submit a bug report with the data chunk in the CUT section below:
gl: Cabe a posibilidade de que atopase un erro no procesador de SQL. Examine a súa consulta con atención e comprobe que as aspas son correctas e que cada unha ten o seu par. Outras causas posíbeis serían que tentase enviar un ficheiro cun binario fóra dunha área de texto entre aspas. Tamén pode tentar facer a súa consulta na liña de ordes do MySQL. A mensaxe de erro que lle envíe o servidor de MySQL, e que aparece máis abaixo (de habela), tamén o pode axudar a diagnosticar o problema. De persistiren os erros ou se o procesador fallar cando mesmo a liña de ordes vai ben, reduza o texto da consulta á parte concreta que produce o erro e envíe unha mensaxe de erro co texto da sección RECORTE que aparece a continuación:

en: There is a high percentage of slow queries compared to the server uptime.
gl: Existe unha porcentaxe alta de consultas lentas comparadas co tempo que leva funcionando o servidor.

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
gl: Existen moitas consultas lentas comparadas coa cantidade total de consultas.

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
gl: Non se conta con información de estado detallada sobre este motor de almacenamento.

en: There seems to be an error in your SQL query. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem
gl: Parece que se produciu un erro na súa consulta de SQL. Se máis abaixo aparece unha mensaxe de erro do servidor de MySQL, isto pode axudar a diagnosticar o problema

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
gl: Produciuse un erro ao importar o ficheiro shapefile da ESRI: «%s».

en: These are Edit, Copy and Delete links
gl: Estas son as ligazóns Editar, Copiar e Eliminar

en: This %soption%s should be disabled as it allows attackers to bruteforce login to any MySQL server. If you feel this is necessary, use %strusted proxies list%s. However, IP-based protection may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
gl: Esta %sopción%s debe estar desactivada porque permite que os atacantes inicien unhasesión por forza bruta a calquera servidor de MySQL. Se o estima necesario, utilice unha %slistaxe de proxies de confianza%s. Porén, a protección baseada en IP podería non ser fiábel se o seu IP pertence a un ISP ao que haxaconectados miles de usuarios, incluíndoo a vostede.

en: This %soption%s should be enabled if your web server supports it.
gl: esta %sopción%s debería estar activada se o seu servidor web a admite.

en: This Host
gl: Este servidor

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
gl: Este servidor de MySQL non acepta o motor de almacenamento %s.

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
gl: Este servidor de MySQL leva funcionando %1$s. Iniciouse ás %2$s.

en: This MySQL server works as <b>master</b> and <b>slave</b> in <b>replication</b> process.
gl: Este servidor funciona como <b>mestre</b> e <b>escravo</b>  nun proceso de <b>replicación</b>.

en: This MySQL server works as <b>master</b> in <b>replication</b> process.
gl: Este servidor funciona como <b>mestre</b>nun proceso de <b>replicación</b>.

en: This MySQL server works as <b>slave</b> in <b>replication</b> process.
gl: Este servidor funciona como <b>escravo</b>  nun proceso de <b>replicación</b>.

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
gl: Esta columna mostra a cantidade de consultas idénticas que se agrupan xuntas. Porén, só se empregou a consulta SQL mesma como criterio de agrupamento, polo que outros atributos das consultas, como o tempo de inicio, poden ser diferentes.

en: This feature is not supported by your web browser
gl: Esta característica non está admitida por este navegador

en: This format has no options
gl: Este formato non ten opcións

en: This generally happens in case of general system overload as it is pretty simple operations. You might want to monitor your system load carefully.
gl: Isto xeralmente acontece se o sistema está sobrecargado por operacións relativamente sinxelas. Debería vixiar detalladamente a carga do sistema.

en: This indicates that many queries are doing full table scans. Add indexes where applicable.
gl: isto indica que moitas consultas están a realizar análises completas das táboas. Engada índices onde proceda.

en: This indicates that many queries need to sort results and/or do a full table scan, including join queries that do not use indexes. Add indexes where applicable.
gl: Isto indica que a maioría das consultas teñen que ordenar os resultados e/ou non realizan unha análise completa da táboa, incluíndo consultas de unión que non empregan índices. Engada índices onde proceda.

en: This is ON if this server is a slave that is connected to a master.
gl: Isto está ON se este servidor é un escravo conectado a un máster.

en: This is not a number!
gl: Non é un número!

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
gl: Esta é a cantidade de memoria asignada á caché do índice. O valor por omisión é 32MB. A memoria que se asigne aquí só se emprega para a caché das páxinas de índice.

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
gl: Esta é a cantidade de memoria asignada á caché dos rexistros empregada como caché dos datos das táboas. O valor por omisión é 32MB. Esta memoria emprégase como caché das modificacións dos ficheiros de datos de manipulación (.xtd) e punteiros das fileiras (.xtr).

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
gl: Este é o número de ficheiros de rexistro de transaccións (pbxt/system/xlog*.xt) que vai manter o sistema. Se o número de ficheiros de rexistro excede este valor, os ficheiros de rexistro antigos elimínanse; se non, múdaselles o nome e dáselles o número máis alto seguinte.

en: This means that joins are doing full table scans. Adding indexes for the columns being used in the join conditions will greatly speed up table joins
gl: Isto significa que as unións están analizando táboas enteiras. Engadir índices ás columnas que se empregan nas condicións de unión aumenta moito as velocidade das unións de táboas

en: This might be caused by {query_cache_limit} being too low. Flushing the query cache might help as well.
gl: Isto podería ser causado porque {query_cache_limit} sexa baixo de máis. Tamén podería axudar baleirar a caché de buscas.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
gl: Esta operación pode que leve moito tempo. Desexa proceder de todas as maneiras?

en: This option will replace your table and contained data.
gl: Esta opción substitúe a táboa e os datos que contén.

en: This page does not contain any tables!
gl: Esta páxina non contén ningunha táboa!

en: This plugin does not support compressed imports!
gl: Este engadido non é capaz de realizar importacións comprimidas!

en: This server is configured as master in a replication process.
gl: Este servidor está configurado como principal nun proceso de replicación.

en: This server is not configured as master in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
gl: Este servidor non está configurado como principal nun proceso de replicación. Desexa <a href="%s">configuralo</a>?

en: This server is not configured as master server in a replication process. You can choose from either replicating all databases and ignoring certain (useful if you want to replicate majority of databases) or you can choose to ignore all databases by default and allow only certain databases to be replicated. Please select the mode:
gl: Este servidor non está configurado como servidor principal dun proceso de replicación. Pódese escoller entre replicar todas as bases de datos e ignorar algunhas (útil para replicar a maioría das bases de datos) ou ignorar todas as bases de datos por omisión e permitir que se repliquen só algunhas. Seleccione o modo:

en: This server is not configured as slave in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
gl: Este servidor non está configurado como escravo nun proceso de replicación. Desexa <a href="%s">configuralo</a>?

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration
gl: Esta preferencia está desactivada; non se aplicará á súa configuración

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
gl: Esta táboa non contén ningunha columna única. As funcionalidades relacionadas coa edición da grecha, caixa de selección, editar, copiar e eliminar ligazóns poden non funcionar despois de gravar.

en: This usually indicates frequent full index scans. Full index scans are faster than table scans but require lots of CPU cycles in big tables, if those tables that have or had high volumes of UPDATEs and DELETEs, running 'OPTIMIZE TABLE' might reduce the amount of and/or speed up full index scans. Other than that full index scans can only be reduced by rewriting queries.
gl: Isto normalmente indica frecuentes análises completas dos índices. As análises completas dos índices son máis rápidas que as análises das táboas, mais requiren moitos ciclos de CPU nas táboas grandes. Se esas táboas que teñen ou tiñan volumes altos de UPDATE e DELETE; executar «OPTIMIZE TABLE» podería axudar a reducir a cantidade e/ou a velocidade das análises completas dos índices. Aparte disto, as análises completas dos índices só se poden reducir reescribindo as consultas.

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
gl: Isto normalmente significa que hai unha erro na sintaxe; comprobe calquera erro mostrado embaixo.

en: This value is interpreted using %1$sstrftime%2$s, so you can use time formatting strings. Additionally the following transformations will happen: %3$s. Other text will be kept as is. See the %4$sFAQ%5$s for details.
gl: Este valor interprétase utilizando %1$sstrftime%2$s, de maneira que pode empregar cadeas de formato de tempo. Produciranse transformacións en consecuencia: %3$s. O resto do texto ficará como está. Vexa as %4$sFAQ%5$s para máis detalles.

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
gl: Hai que comprobar ben este valor para asegurarse de que este directorio non estea dispoñíbel para todo o mundo e que non o poidan ler ou escribir os demais usuarios do servidor.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
gl: Esta vista ten, cando menos, este número de fileiras. Vexa a %sdocumentation%s.

en: Thread %s was successfully killed.
gl: Finalizouse o fío %s.

en: Thread cache
gl: Caché de fios

en: Thread cache hit rate %%
gl: Porcentaxe de acertos da caché de fíos %%

en: Thread cache hit rate (calculated value)
gl: Porcentaxe de impactos na caché de fíos (valor calculado)

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
gl: Taxa de impactos da caché de fíos: %s%%; este valor debería superar o 80%%

en: Thread cache is disabled, resulting in more overhead from new connections to MySQL.
gl: A caché de fíos está desactivada, sobrecargando as novas conexións a MySQL.

en: Thread cache is not efficient.
gl: A caché de fíos non é eficiente.

en: Threads
gl: Fíos

en: Threads that are slow to launch
gl: Fíos que son lentos para iniciarse

en: Thu
gl: Xo

en: Thursday
gl: Xoves

en: Time
gl: Tempo

en: Title of browser window when a database is selected
gl: Título da xanela do navegador cando a base de datos estea seleccionada

en: Title of browser window when a server is selected
gl: Título da xanela do navegador cando un servidor estea seleccionado

en: Title of browser window when a table is selected
gl: Título da xanela do navegador cando unha táboa estea seleccionada

en: Title of browser window when nothing is selected
gl: Título da xanela do navegador cando non haxa nada escollido

en: To
gl: Até

en: To display queries from the logs, select the relevant time span on any chart by holding down the left mouse button and panning over the chart. Once confirmed, this will load a table of grouped queries, there you may click on any occuring SELECT statements to further analyze them.
gl: Para mostrar consultas a partir dos rexistros, escolla a duración de tempo relevante de calquera gráfica e manteña premido o botón esquerdo do rato mentres arrastra sobre a gráfica. Coa confirmación cárgase unha táboa de consultas agrupadas na que se pode premer calquera instrución SELECT que apareza para analizala máis polo miúdo.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
gl: Para dispor de medias máis precisas recoméndase que o se deixe executar o servidor durante máis de un día antes de executar este analizador

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
gl: Par achegarse, escolla unha sección da gráfica co rato.

en: Today
gl: Hoxe

en: Toggle relation lines
gl: Conmutar as liñas de relación

en: Toggle scratchboard
gl: Conmutar o borrador

en: Toggle small/big
gl: Alternar pequeno/grande

en: Too many clients are aborted.
gl: Demasiados clientes foron interrompidos.

en: Too many connections are aborted.
gl: Interrompéronse demasiadas conexións.

en: Too many error messages, some are not displayed.
gl: Houbo demasiadas mensaxes de erro; algunhas non se mostran.

en: Too many sorts are causing temporary tables.
gl: Demasiados ordenamentos está causando táboas temporais.

en: Too many table locks were not granted immediately.
gl: Demasiados bloqueos de táboas non foron levantados inmediatamente.

en: Total (since startup) number of times the replication slave SQL thread has retried transactions.
gl: O número total de veces (desde o inicio) que o fío de replicación SQL escravo reintentou as transaccións.

en: Total Swap
gl: Memoria de intercambio total

en: Total memory
gl: Memoria total

en: Total size of buffer pool, in pages.
gl: Tamaño total do buffer, en páxinas.

en: Total time:
gl: Tempo total:

en: Track table
gl: Seguir a táboa

en: Track these data definition statements:
gl: Seguir estas instrucións de definición de datos:

en: Track these data manipulation statements:
gl: Seguir estas instrucións de manipulación de datos:

en: Tracked tables
gl: Táboas seguidas

en: Tracking
gl: Seguimento

en: Tracking data definition successfully deleted
gl: A definición dos datos de seguimento foi eliminada con éxito

en: Tracking data manipulation successfully deleted
gl: Eliminouse satisfactoriamente o seguimento da manipulación de datos

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
gl: Activouse o seguemento de %1$s na versión %2$s.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
gl: Desactivouse o seguemento de %1$s na versión %2$s.

en: Tracking is active.
gl: O seguimento está activado.

en: Tracking is not active.
gl: O seguimento non está activado.

en: Tracking of %s is activated.
gl: O seguemento de %s está activado.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
gl: Seguimento de cambios feitos na base de datos. Require o almacenamento de configuración de phpMyAdmin.

en: Tracking report
gl: Informe de seguimento

en: Tracking report for table `%s`
gl: Informe de seguimento da táboa «%s»

en: Tracking statements
gl: Instrucións de seguimento

en: Traditional Chinese
gl: Chinés tradicional

en: Traditional Spanish
gl: Español tradicional

en: Traffic
gl: Tráfico

en: Transaction buffer size
gl: Tamaño do buffer de transaccións

en: Transaction coordinator
gl: Coordinador de transaccións

en: Transformation options
gl: Opcións de transformación

en: Trigger %1$s has been created.
gl: O disparador %1$s foi creado.

en: Trigger %1$s has been modified.
gl: O disparador %1$s foi modificado.

[ctx: Trigger action time]
en: Time
gl: Tempo

en: Trigger name
gl: Nome do disparador

en: Triggers
gl: Disparadores

en: True or false
gl: Verdadeiro ou falso

en: Truncate Shown Queries
gl: Interromper as consultas mostradas

en: Truncate table before insert
gl: Baleirar a táboa antes de inserir

en: Try to connect without password
gl: Tentar conectarse sen contrasinal

en: Try to revert erroneous fields to their default values
gl: Tente restaurar os campos erróneos aos seus valores por omisión

en: Tu
gl: Ma

en: Tue
gl: Ma

en: Tuesday
gl: Martes

en: Turkish
gl: Turco

en: Type
gl: Tipo

en: UI preferences table
gl: Táboa de preferencias da interface

en: URL where logo in the navigation panel will point to
gl: URL ao que apunta o logotipo do panel de navegación

en: Ukrainian
gl: Ucraíno

en: Unable to change master
gl: Foi imposíbel mudar de principal

en: Unable to connect to master %s.
gl: Foi imposíbel conectar co principal %s.

en: Unable to read master log position. Possible privilege problem on master.
gl: Foi imposíbel ler a posición do rexistro do principal. É posíbel que haxa un problema de privilexios no principal.

en: Uncheck All
gl: Quitarlles as marcas a todos

en: Unclosed quote
gl: Falta pór a aspa final

en: Unexpected character on line %1$s. Expected tab, but found "%2$s"
gl: Hai un carácter inesperado na liña %1$s. Agardábase unha tabulación mais atopouse «%2$s»

en: Unexpected characters on line %s
gl: Hai caracteres inesperados na liña %s

en: Unfortunately your Database server does not support logging to table, which is a requirement for analyzing the database logs with phpMyAdmin. Logging to table is supported by MySQL 5.1.6 and onwards. You may still use the server charting features however.
gl: Infortunadamente, o servidor da base de datos non admite rexistrar nunha táboa, que é un requisito para analizar os rexistros da base de datos co phpMyAdmin. O rexistro en táboas é posíbel desde MySQL 5.1.6 e posteriores. Porén, pode tamén empregar a funcionalidade de gráficas do servidor.

en: Unique
gl: Único

en: Unit
gl: Unidade

en: Unknown Punctuation String
gl: Hai unha secuencia de puntuación que resulta descoñecida

en: Unknown error
gl: Produciuse un erro descoñecido

en: Unknown error in file upload.
gl: Produciuse un erro descoñecido ao enviar o ficheiro.

en: Unknown language: %1$s.
gl: Linguaxe descoñecida: %1$s.

en: Unparsable version string
gl: Non se pode analizar a cadea da versión

en: Unselect All
gl: Anular a selección de todo

en: Untracked tables
gl: Táboas non seguidas

en: Update Query
gl: Actualizar a consulta

en: Updated
gl: Actualizada

en: Upload directory
gl: Directorio de envíos

en: Uploading your import file…
gl: Subindo o ficheiro de importación…

en: Uptime below one day
gl: Tempo de funcionamento inferior a un día

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
gl: O tempo de funcionamento é inferior a un día; o axuste do desempeño pode non ser moi preciso.

en: Use Host Table
gl: Empregar a táboa Host

en: Use LOCAL keyword
gl: Utilice a palabra chave LOCAL

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
gl: Utilizar OpenStreetMaps como capa base

en: Use SSL
gl: Empregar a SSL

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere
gl: Use a tecla do tabulador para moverse de valor en valor ou a tecla CONTROL combinada cunha frecha para moverse a calquera sitio

en: Use Tables
gl: Usar as táboas

en: Use database search
gl: Empregar buscas na base de datos

en: Use delayed inserts
gl: Empregar insercións demoradas

en: Use hexadecimal for BLOB
gl: Empregar hexadecimal para BLOB

en: Use ignore inserts
gl: Empregar insercións ignoradas

en: Use natural order for sorting table and database names
gl: Empregar a ordenación natural para ordenar os nomes das táboas e as bases de datos

en: Use only icons, only text or both
gl: Empregar só iconas, só texto ou ambos os dous

en: Use persistent connections to MySQL databases
gl: Empregar conexións persistentes coas bases de datos MySQL

en: Use text field
gl: Empregar un campo de texto

en: Use this column to label each point
gl: Empregue esta columna para etiquetar cada punto

en: Use this value
gl: Usar este valor

en: Use user-friendly editor for editing SQL queries ([a@http://codemirror.net/]CodeMirror[/a]) with syntax highlighting and line numbers
gl: Empregue un editor amigábel para editar as consultas de SQL ([a@http://codemirror.net/]CodeMirror[/a]) con realce da sintaxe e números de liña

en: Used Swap
gl: Intercambio usado

en: Used memory
gl: Memoria usada

en: Used variable / formula
gl: Variábel/ fórmula utilizada

en: User
gl: Usuario

en: User for config auth
gl: Usuario para config auth

en: User has been added.
gl: O usuario foi engadido.

en: User name
gl: Nome do usuario

en: User preferences
gl: Preferencia do usuario

en: User preferences storage table
gl: Empregar a táboa de almacenamento das preferencias

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Users
gl: Usuarios

en: Users cannot set a higher value
gl: Os usuarios non poden estabelecer un valor máis alto

en: Users having access to &quot;%s&quot;
gl: Usuarios que teñen acceso a &quot;%s&quot;

en: Users overview
gl: Vista xeral dos usuarios

en: Using bookmark "%s" as default browse query.
gl: A empregar o marcador «%s» como consulta de navegación por omisión.

en: Using the monitor:
gl: Uso do monitor:

en: VIEW name
gl: Nome da VISTA

en: Validate SQL
gl: Validar o SQL

en: Validated SQL
gl: SQL validado

en: Value
gl: Valor

en: Value for the column "%s"
gl: Valor para a columna «%s»

en: Value must be equal or lower than %s
gl: O valor debe ser igual ou menor a %s

en: Values for a new column
gl: Valores para a nova columna

en: Values for column %s
gl: Valores para a columna %s

en: Variable
gl: Variábel

en: Variables
gl: Variábeis

en: Verbose name of this server
gl: Nome longo deste servidor

en: Version
gl: Versión

en: Version %1$s was created, tracking for %2$s is active.
gl: Creouse a versión %1$s; activouse o seguemento de %2$s.

en: Version %s snapshot (SQL code)
gl: Instantánea da versión %s (código SQL)

en: Version check
gl: Comprobación da versión

en: Version information
gl: Información sobre a versión

en: Version is compiled from source, not a MySQL official binary.
gl: A versión está compilada a partir das fontes, non é un binario oficial do MySQL.

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
gl: A versión do servidor de MySQL é anterior á 5.1.30 (a primeira edición de 5.1 para o público).

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
gl: A versión do servidor de MySQL é anterior á 5.5.8 (a primeiras edición de 5.5 para o público).

en: Version string (%s) matches Drizzle versioning scheme
gl: A cadea da versión (%s) coincide co esquema de versións de Drizzle

en: Versions
gl: Versións

en: View
gl: Vista

en: View %s has been dropped
gl: Deixouse a vista %s

en: View a structure's contents by clicking on its name
gl: Ver o contido dunha estrutura premendo o seu nome

en: View dump (schema) of database
gl: Ver o envorcado (esquema) da base de datos

en: View dump (schema) of databases
gl: Ver o  envorcado das bases de datos

en: View dump (schema) of table
gl: Ver o esquema do  envorcado da táboa

en: View in fullscreen
gl: Ver a pantalla completa

en: View only
gl: Só visualizar

en: View output as text
gl: Ver a saída como texto

en: Views
gl: Vistas

en: Visualize GIS data
gl: Ver os datos GIS

en: Warning
gl: Advertencia

en: Warnings
gl: Avisos

en: We
gl: Mé

en: Web server
gl: Servidor web

en: Wed
gl: Mé

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Welcome to %s
gl: Reciba a benvida a %s

en: Well Known Binary
gl: Binario moi coñecido

en: Well Known Text
gl: Texto moi coñecido

en: West European
gl: Europeo occidental

en: What PHP extension to use; you should use mysqli if supported
gl: O engadido de PHP que quere empregar; debería empregar mysqli se se admite

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
gl: Cando se emprega a táboa Host, ignórase este campo e no seu canto empréganse os valores almacenados na táboa Host.

en: When browsing tables, the sorting of each table is remembered
gl: Ao navegar polas táboas lémbrase a ordenación de cada unha delas

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right
gl: Se está desactivado os usuarios non poden establecer ningunha das opcións que hai debaixo, independentemente da caixa da dereita

en: Where to show the table row links
gl: Onde mostrar as ligazóns das fileiras das táboas

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
gl: Se engadir unha instrución DROP DATABASE IF EXISTS como primeira liña do rexistro cando se cree unha base de datos.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
gl: Se engadir unha instrución DROP TABLE IF EXISTS como primeira liña do rexistro cando se cree unha táboa.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
gl: Se engadir unha instrución DROP VIEW IF EXISTS como primeira liña do rexistro cando se cree unha vista.

en: Whether a user should be displayed a &quot;show all (rows)&quot; button
gl: Se se lle desexa mostrar un botón  &quot;mostrar todos (os rexistros)&quot; ao usuario

en: Whether a warning (&quot;Are your really sure…&quot;) should be displayed when you're about to lose data
gl: Se se debe mostrar un aviso (&quot;Ten a certeza…&quot;) cando se estea a piques de perder datos

en: Whether the table structure actions should be hidden
gl: Se se desexa agochar as accións da estrutura da táboa

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
gl: Se o mecanismo de seguimento crea automaticamente versións das táboas e as vistas.

en: Whether to show hint or not
gl: Mostrar axudas ou non

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
gl: O servidor devolveu unha resposta incorrecta cando se lle solicitou datos novos para a gráfica. O máis probábel é que caducase a sesión. Cargar a páxina de novo e identificarse de novo debería valer.

en: While there is nothing wrong with a high amount of row sorting, you might want to make sure that the queries which require a lot of sorting use indexed columns in the ORDER BY clause, as this will result in much faster sorting
gl: Aínda que non hai nada malo cunha cantidade grande de ordenación de fileiras, habería que asegurarse de que as consultas que requiren moitos ordenamentos empregan columnas indexadas na cláusula ORDER BY, dado que isto resulta en ordenamentos máis rápidos

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally
gl: Os caracteres comodín _ e % deberíanse escapar con \ para podelos usar literalmente

en: With selected:
gl: Cos marcados:

en: Without PHP Code
gl: Sen código PHP

en: Wk
gl: Sm

en: Words are separated by a space character (" ").
gl: As palabras divídense cun carácter de espazo (« »).

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
gl: Palabras ou valores que buscar (ou comodín é: «%»):

en: Write requests
gl: Solicitudes de escrita

en: Write waits
gl: Esperas para escribir

en: Write waits in %
gl: Esperas para escribir en %

en: Wrong GET file attribute value
gl: O valor do atributo do ficheiro GET é incorrecto

en: Wrong data
gl: Os datos son incorrectos

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
gl: Os permisos do ficheiro de configuración son incorrectos; non debería poder escribir nel todo o mundo!

en: Wrong username/password. Access denied.
gl: O usuario ou o contrasinal están errados. Denegouse o acceso.

en: X Values
gl: Valores X

en: X-Axis label:
gl: Etiqueta do eixo X:

en: X-Axis:
gl: Eixo X:

en: Y Values
gl: Valores Y

en: Y-Axis label:
gl: Eixo Y:

en: Yes
gl: Si

en: You allow for connecting to the server without a password.
gl: Está a permitir ligar co servidor sen contrasinal.

en: You are about to DESTROY a complete database!
gl: Está a piques de eliminar (DESTROY) unha base de datos enteira!

en: You are about to DESTROY a complete table!
gl: Está a piques de eliminar (DESTROY) unha táboa enteira!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
gl: Está a piques de baleirar (TRUNCATE) unha base de datos enteira!

en: You are currently using %s%% of your memory for the InnoDB buffer pool. This rule fires if you are assigning less than 60%%, however this might be perfectly adequate for your system if you don't have much InnoDB tables or other services running on the same machine.
gl: Estase a empregar o %s%% da memoria para a reserva de buffer de InnoDB. Esta regra actívase se se lle asigna menos do 60%%, aínda que isto podería ser perfectamente adecuado para este sistema se non ten moitas táboas de InnoDB ou outros servizos en execución na mesma máquina.

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
gl: Non está a empregar unha conexión segura; todos os datos (incluída información potencialmente sensíbel, como os contrasinais) transfírense sen cifrar!

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
gl: Está a empregar o sistema de versións Git; execute [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]A versión estable máis recente é %s, publicada o %s.

en: You are using PHP's deprecated 'mysql' extension, which is not capable of handling multi queries. [strong]The execution of some stored routines may fail![/strong] Please use the improved 'mysqli' extension to avoid any problems.
gl: Está a empregar a extensión obsoleta de PHP «mysql», que non pode xestionar consultas múltiples. [strong]A execución de varias rutinas almacenadas pode fallar![/strong] Empregue a extensión mellorada «mysqli para evitar problemas.

en: You are using the MySQL Query cache with a fairly high traffic database. It might be worth considering to use <a href="http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/ha-memcached.html">memcached</a> instead of the MySQL Query cache, especially if you have multiple slaves.
gl: Está a empregar a caché de consultas de MySQL cunha base de datos de bastante tráfico. Sería boa idea considerar o uso de <a href="http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/ha-memcached.html">memcached</a> no canto da caché de consultas de MySQL, especialmente se ten varios escravos.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
gl: Tentou cargar un ficheiro cunha compresión descoñecida (%s). Ora non se sabe como descomprimir, ora está desactivada na configuración.

en: You can also edit most values<br />by clicking directly on them.
gl: Tamén se poden editar a maioría dos valores<br />premendo directamente o seu contido.

en: You can also edit most values<br />by double-clicking directly on them.
gl: Tamén se poden editar a maioría dos valores<br />preméndoas directamente dúas veces.

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
gl: Pode escribir o nome de servidor/enderezo de IP e o porto separados por un espazo.

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
gl: Pódese executar o envorcado creando e empregando unha base de datos temporal. Asegúrese de que goza dos privilexios para facelo.

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
gl: Pode reiniciar a configuración e restaurar os valores predeterminados.

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
gl: Pode configurar máis opcións modificando config.inc.php, p.ex. usando o %sScript de configuración%s.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
gl: Vostede non pode cambiar estas variábeis. Identifíquese como root ou contacte co seu administrador.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled cookie authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
gl: Non configurou o secreto de blowfish e permitiu a autenticación mediante cookies, polo que se xerou automaticamente unha chave. Emprégase para cifrar cookies; non a ten que lembrar.

en: You do not have InnoDB enabled.
gl: InnoDB non está activado.

en: You do not have the necessary privileges to create a routine
gl: Non ten privilexios suficientes para crear unha rutina

en: You do not have the necessary privileges to create a trigger
gl: Non ten privilexios suficientes para crear un disparador

en: You do not have the necessary privileges to create an event
gl: Non ten privilexios suficientes para crear un acontecemento

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
gl: Non ten dereitos suficientes para estar aquí agora!

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
gl: Ten unha taxa de consultas lentas de %s por hora; debería ter menos de 1%% por hora.

en: You have added a new user.
gl: Engadiu un usuario novo.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
gl: Editou algúns datos que aínda non se gardaron. Ten certeza de querer saír desta páxina antes de gardar os datos?

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
gl: Ten activada mbstring.func_overload na configuración do PHP. Esta opción é incompatíbel co phpMyAdmin e podería ocasionar danos nos datos!

en: You have no saved settings!
gl: Non ten opcións gardadas!

en: You have revoked the privileges for %s
gl: Revogou os privilexios de %s

en: You have to add at least one column.
gl: Debe engadir ao menos unha columna.

en: You have to choose at least one column to display
gl: Debe escoller cando menos unha columna para mostrar

en: You have updated the privileges for %s.
gl: Acaba de actualizar os privilexios de %s.

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
gl: Non gardou as alteracións da disposición. Hanse perder se non se gardan. Desexa continuar?

en: You may need to decrease the size of {key_buffer_size}, re-examine your tables to see if indexes have been removed, or examine queries and expectations about what indexes are being used.
gl: Pode ter que reducir o tamaño de {key_buffer_size}, re-examinar as táboas para ver se se eliminou algún índice ou examinar as consultas e as expectativas sobre que índices se están a usar.

en: You may need to increase {key_buffer_size}.
gl: Podería ter que aumentar {key_buffer_size}.

en: You might want to increase {long_query_time} or optimize the queries listed in the slow query log
gl: Sería bon incrementar {long_query_time) ou optimizar as consultas que se enumeran no rexistro de consultas lentas

en: You might want to increase {query_cache_size}, however keep in mind that the overhead of maintaining the cache is likely to increase with its size, so do this in small increments and monitor the results.
gl: Sería boa idea aumentar {query_cache_size}; porén, ha de ter en conta que o exceso de manter a caché é probábel que incremente co seu tamaño, así que faga isto en incrementos pequenos e vixile os resultados.

en: You must provide a name and a type for each routine parameter.
gl: Ten que fornecer un nome e un tipo para cada parámetro da rutina.

en: You must provide a routine definition.
gl: Debe indicar unha definición da rutina.

en: You must provide a routine name
gl: Debe indicar un nome á rutina

en: You must provide a trigger definition.
gl: Debe indicar unha definición do disparador.

en: You must provide a trigger name
gl: Debe indicar un nome ao disparador

en: You must provide a valid event for the trigger
gl: Debe indicar un acontecemento válido para o disparador

en: You must provide a valid execution time for the event.
gl: Debe indicar un tempo de execución válido para o acontecemento.

en: You must provide a valid interval value for the event.
gl: Debe indicar un valor do intervalo válido para o acontecemento.

en: You must provide a valid return type for the routine.
gl: Ten que fornecer un tipo de devolución válida para a rutina.

en: You must provide a valid table name
gl: Debe indicar un nome de táboa válido

en: You must provide a valid timing for the trigger
gl: Debe indicar unha sincronización válida para o disparador

en: You must provide a valid type for the event.
gl: Debe indicar un tipo válido para o acontecemento.

en: You must provide an event definition.
gl: Debe indicar unha definición do acontecemento.

en: You must provide an event name
gl: Debe indicar un nome de acontecemento

en: You must provide length/values for routine parameters of type ENUM, SET, VARCHAR and VARBINARY.
gl: Ten que fornecer tamaños/valores para os parámetros das rutinas de tipo  ENUM, SET, VARCHAR e VARBINARY.

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
gl: Isto débese, posibelmente, a que non se creou un ficheiro de configuración. Tal vez queira utilizar %1$ssetup script%2$s para crear un.

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
gl: Posibelmente tentou enviar un ficheiro demasiado grande. Consulte a %sdocumentación%s para averiguar como evitar este límite.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %sauthentication type%s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
gl: Configurou o tipo de configuración [kbd]config[/kbd] e incluíu o nome de usuario e o contrasinal para o rexistro automático, o que non é unha opción desexábel para os servidores que estean na rede. Calquera que coñeza ou averigue o URL do phpMyAdmin pode acceder directamente ao panel do phpMyAdmin. Configure o %stipo de autenticación%s como [kbd]cookie[/kbd] our [kbd]http[/kbd].

en: You should upgrade to %s %s or later.
gl: Debería actualizar a %s %s ou posterior.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
gl: Debería anovar, xa que MySQL 5.1 ten un desempeño mellorado e MySQL 5.5 aínda máis.

en: You should upgrade, as recent versions of MySQL 5.1 have improved performance and MySQL 5.5 even more so.
gl: Debería anovar, xa que as versións recentes do MySQL 5.1 teñen un desempeño mellorado e MySQL 5.5 aínda máis.

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5
gl: Debería actualizar a unha versión estábel de MySQL 5.5

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
gl: Debería empregar conexións mediante SSL se o admite o servidor web.

en: You should use mysqli for performance reasons.
gl: Debería empregar mysqli por razóns de rendemento.

en: You tried to import an invalid file or the imported file contains invalid data
gl: Tentou importar un ficheiro que era incorrecto ou o ficheiro importado contén datos incorrectos

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
gl: A reserva de buffer de InnoDB é bastante pequena.

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
gl: O tamaño do rexistro de InnoDB está no %s%% en relación co tamaño da reserva do buffer de InnoDB; non debería ser inferior a 20%%

en: Your PHP MySQL library version %s differs from your MySQL server version %s. This may cause unpredictable behavior.
gl: A versión %s da biblioteca de PHP MySQL difire da versión %s do servidor de MySQL. Isto pode ocasionar un comportamento impredicíbel.

en: Your PHP parameter [a@http://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
gl: O parámetro PHP [a@http://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] é menor do que a validez das cookies que se configurou en phpMyAdmin; por causa disto, o rexistro caducará antes do que está configurado en phpMyAdmin.

en: Your SQL query has been executed successfully
gl: A consulta de SQL executouse sen problemas

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
gl: O tamaño absoluto do rexistro InnoDB é de %s MiB

en: Your browser has phpMyAdmin configuration for this domain. Would you like to import it for current session?
gl: O navegador ten configuración do phpMyAdmin para este dominio. Desexaría importala para esta sesión?

en: Your browser will refresh all displayed charts in a regular interval. You may add charts and change the refresh rate under 'Settings', or remove any chart using the cog icon on each respective chart.
gl: O navegador anova todas as gráficas que se mostran en intervalos regulares. pode engadir gráficas e cambiar a taxa de anovación en «Configuración» ou eliminar as gráficas que empreguen a icona da engrenaxe de cada gráfica respectiva.

en: Your configuration file contains settings (root with no password) that correspond to the default MySQL privileged account. Your MySQL server is running with this default, is open to intrusion, and you really should fix this security hole by setting a password for user 'root'.
gl: O ficheiro de configuración contén axustes (en concreto, o usuario root non ten contrasinal) que corresponden coa conta con todos os privilexios que o MySQL fai por omisión. O servidor de MySQL estase a executar con esta configuración, está aberto a intrusións e habería que mirar de solucionar este problema de seguranza.

en: Your memory capacity is above 3 GiB (assuming the Server is on localhost), so MySQL might not be able to access all of your memory. You might want to consider installing the 64-bit version of MySQL.
gl: A capacidade da memoria do computador supera os 3 GiB (asumindo que o servidor está en localhost), polo que o MySQL podería non ser quen de acceder a toda a memoria. Debería considerar instalar a versión do MySQL para 64 bits.

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
gl: As preferencias gárdanse só para esta sesión. Para almacenalas de maneira permanente requírese %salmacenamento da configuración do phpMyadmin%s.

en: Your session has expired. Please log in again.
gl: A súa sesión xa expirou. Tenteo de novo.

en: Zoom Search
gl: Busca gráfica

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise
gl: [kbd]INTELIXENTE[/kbd] - isto é, orde descendente para os campos do tipo TIME, DATE, DATETIME e TIMESTAMP e ascendente para os demais

en: [strong]Warning:[/strong] requires PHP SOAP extension or PEAR SOAP to be installed
gl: [strong]Advertencia:[/strong] require que as extensións SOAP de PHP ou SOAP de PEAR estean instaladas

en: active
gl: activado

en: after %s
gl: despois de %s

en: all words
gl: todas as palabras

en: and then
gl: e despois

en: as regular expression
gl: como expresión regular

en: at least one of the words
gl: cando menos unha das palabras

en: authored on %1$s by %2$s
gl: creado o %1$s por %2$s

en: both of the above
gl: todo o anterior

en: both of the above<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
gl: as dúas anteriores<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Exemplo: <code>INSERT INTO nome_taboa (col_A,col_B) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: bzipped
gl: comprimido no formato «bzip»

en: case-insensitive
gl: sen distinguir maiúsculas de minúsculas

en: case-sensitive
gl: distinguindo maiúsculas de minúsculas

en: committed on %1$s by %2$s
gl: remitido o %1$s por %2$s

en: complete inserts
gl: insercións completas

en: concurrent_insert is set to 0
gl: concurrent_insert está definido como 0

en: data
gl: datos

en: database-specific
gl: específico da base de datos

[ctx: date and time types]
en: Date and time
gl: Data e hora

en: dictionary
gl: dicionario

en: disabled
gl: desactivado

en: dynamic
gl: dinámicas

en: errors.
gl: erros.

en: event
gl: acontecemento

en: export will not work, missing function (%s)
gl: exportar non vai funcionar, falta a función (%s)

en: extended inserts
gl: insercións estendidas

en: filter databases by name
gl: filtrar as bases de dato polo nome

en: filter items by name
gl: filtrar os elementos polo nome

en: first
gl: Primeiro

[ctx: for MIME transformation]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: for default]
en: None
gl: Ningún

en: general_log and slow_query_log are enabled.
gl: general_log e slow_query_log están activas.

en: general_log is enabled.
gl: general_log está activa.

en: gzipped
gl: comprimido no formato «gzip»

en: have_innodb is set to 'value'
gl: have_innodb está configurado como «value»

en: horizontal (rotated headers)
gl: horizontal (cabezallos rotados)

en: import will not work, missing function (%s)
gl: importar non vai funcionar, falta a función (%s)

en: in query
gl: na consulta

en: in use
gl: en uso

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
gl: incluír os nomes das columnas en todas as instrucións <code>INSERT</code> <br /> &nbsp;&nbsp;&nbsp; Exemplo: <code>INSERT INTO nome_taboa (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
gl: incluír varias fileiras en todas as instrucións <code>INSERT</code> <br /> &nbsp;&nbsp;&nbsp; Exemplo: <code>INSERT INTO nome_taboa VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: key_buffer_size is 0
gl: key_buffer_size é 0

en: let the user choose
gl: que o escolla o usuario

en: log_output is not set to TABLE.
gl: log_output non está definido como TABLE.

en: log_output is set to TABLE.
gl: log_output está definido como TABLE.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
gl: log_slow_queries esta configurado como «OFF»

en: long_query_time is currently set to %ds.
gl: long_query_time está configurado actualmente para %ds.

en: long_query_time is set to %d second(s).
gl: long_query_time está estabelecido en  %d segundo(s).

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
gl: máximo %% buffer de chaves de MyISM %% empregado: %s%%; este valor debería superar o 95%%

en: max. concurrent connections
gl: conexións simultáneas máximas

en: maximum %s
gl: máximo %s

en: mcrypt warning
gl: Aviso de mcrypt

en: multilingual
gl: multilingüe

en: neither of the above
gl: nada do anterior

en: neither of the above<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
gl: ningunha das anteriores<br /> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Exemplo: <code>INSERT INTO nome_taboa VALUES (1,2,3)</code>

en: no branch
gl: ningunha galla

en: no description
gl: sen descrición

en: not OK
gl: non conforme

en: not active
gl: desactivado

en: numeric key detected
gl: detectouse unha tecla numérica

[ctx: numeric types]
en: Numeric
gl: Numérico

en: or type variable name:
gl: ou escriba o nome da variábel:

en: pages
gl: páxinas

en: partitioned
gl: particionado

en: per day
gl: por día

en: per hour
gl: por hora

en: per minute
gl: por minuto

en: per second
gl: por segundo

en: phone book
gl: directorio telefónico

en: phpMyAdmin documentation
gl: Documentación do phpMyAdmin

en: phpMyAdmin homepage
gl: Páxina web do phpMyAdmin

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
gl: O phpMyAdmin tentouse conectar ao servidor de MySQL, mais o servidor rexeitou a conexión. Deberá comprobar o nome do servidor, o nome de usuario e o contrasinal no ficheiro config.inc.php e asegurarse de que corresponden coa información proporcionada polo administrador do servidor do MySQL.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
gl: O phpMyAdmin foi incapaz de finalizar o fío %s. Probablemente xa estea fechado.

en: possible deep recursion attack
gl: posible ataque tipo deep recursion

en: possible exploit
gl: posíbel vulnerabilidade (exploit)

en: query_cache_limit is set to 1 MiB
gl: query_cache_limit está configurado como 1 MiB

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
gl: query_cache_size está configurado como 0 ou query_cache_type está configurado como «OFF»

en: recommended
gl: recomendado

en: routine
gl: rutina

en: shared
gl: compartida

en: slow_launch_time is set to %s
gl: slow_launch_time está configurado a %s

en: slow_query_log and general_log are disabled.
gl: slow_query_log e general_log están desactivadas.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
gl: slow_query_log está activo, pero o servidor só rexistra consultas que tardan máis que %d segundos. É recomendábel establecer o long_query_time a 0-2 segundos, dependendo do sistema.

en: slow_query_log is enabled.
gl: slow_query_log está activa.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
gl: slow_query_log esta configurado como «OFF»

[ctx: spatial types]
en: Spatial
gl: Espacial

en: static
gl: estáticas

[ctx: string types]
en: String
gl: Cadea

en: structure
gl: estrutura

en: structure and data
gl: estrutura e datos

en: subquery
gl: subconsulta

en: take it
gl: cóllao

en: the exact phrase
gl: a frase exacta

en: tmp_table_size vs. max_heap_table_size
gl: tmp_table_size fronte a max_heap_table_size

en: trigger
gl: disparador

en: unavailable
gl: non dispoñíbel

en: unknown
gl: descoñecido

en: unknown table status:
gl: estado da táboa descoñecido:

en: up to date
gl: actualizada

en: use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers
gl: Empregar un buffer para a saída de GZip para atinxir unha maior velocidade nas transferencias mediante HTTP

en: use this for future exports
gl: usar isto en futuras exportacións

en: web server upload directory
gl: directorio de recepción do servidor web

en: wildcard
gl: comodín

en: zipped
gl: comprimido no formato «zip»

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
gl: … eliminar o anterior das táboas de usuarios e recargar os privilexios despois.

en: … delete the old one from the user tables.
gl: … eliminar o anterior das táboas de usuarios.

en: … keep the old one.
gl: … manter o anterior.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
gl: … retirarlle todos os privilexios activos ao anterior e eliminalo despois.
